Motor - Apator. Walka do końca o finał i zadyma kiboli z Torunia [zdjęcia]

LN
Nie udało się żużlowcom For Nature Solutions Apatora obronić zaliczki wywalczonej w piątek w Toruniu. W niedzielę przegrali w Lublinie z Motorem i pojadą w meczach o trzecie miejsce.

W pierwszym meczu było 50:40 dla torunian. W rewanżu lublinianie zwyciężyli u siebie 54:36. Walka o awans do finału trwała jednak niemal do końca.

Gdy po 14. wyścigu lublinianie zapewnili sobie zwycięstwo w dwumeczu na toruńskim sektorze doszło do zadymy. Niestety, kibole gości starli się ze służbami porządkowymi. Mecz trzeba było przerwać na kilkanaście minut.

Ostatecznie Apator pojedzie w meczach o brąz z Włókniarzem Częstochowa, a Motor o złoto ze Stalą Gorzów. W drugim półfinale bowiem gorzowianie najpierw zremisowali u siebie z częstochowianami 45:45, a potem wygrali na wyjeździe 48:42. Pierwsze mecze - w niedzielę, 11 września, rewanże - w sobotę, 24 września (o brąz) i niedzielę, 25 września (o złoto).