Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Muzyka w czerwieni i bieli

Redakcja
Lista tegorocznych wykonawców robi duże wrażenie. Oto na jednej scenie udało się zebrać takie gwiazdy jak Krystyna Prońko czy Tomasz Lipiński z Tiltu.

Lista tegorocznych wykonawców robi duże wrażenie. Oto na jednej scenie udało się zebrać takie gwiazdy jak Krystyna Prońko czy Tomasz Lipiński z Tiltu.

<!** Image 3 align=none alt="Image 195420" sub="Tomasz Kamiński od wielu lat występuje solo [Fot. Tomasz Bielicki]">Niepokorne pieśni z „Sierpnia ‘80” zabrzmią w Muzeum Etnograficznym po raz trzeci. Festiwal został pomyślany w taki sposób, aby jak najbardziej odejść od sztampowych imprez akademickich, które często pojawia się przy tego typu obchodach. Jednocześnie organizatorzy chcą pielęgnować ważne momenty naszej historii i docenić wkład ludzi „Solidarności” z regionu. Impreza oferuje więc spotkanie współczesności, którą reprezentują młodzi i śpiewający artyści, z historią, bo w wydarzeniu uczestniczyć, będzie wielu lokalnych działaczy „Solidarności”.

<!** reklama>Muzyczna część obchodów potrwa dwa dni w Muzeum Etnograficznym. W piątek odbędzie się koncert konkursowy, a w sobotę koncert galowy z udziałem gwiazd. Na jednej scenie, oprócz laureatów z poprzedniego dnia, usłyszymy: Tomasza Kamińskiego, który zaczynał karierę z Nocną Zmianą Bluesa, aby później wybrać drogę solową; tworzącą piosenki w duchu chrześcijańskim Magdę Anioł i Adama Szewczyka, a także znanego z Brygady Kryzys, Tiltu i Fotoness Tomasza Lipińskiego.

<!** Image 4 align=right alt="Image 195423" sub="Krystyna Prońko wystąpi w finale koncertu galowego
[Fot. Nadesłana]">Największą gwiazdą III Festiwalu Pieśni Niepokornej, która pojawi się w wielkim finale imprezy, będzie Krystyna Prońko. Któż z nas nie zna wypromowanego przez nią przeboju „Jesteś lekiem na całe zło”? Wokalistka, która w swojej karierze wsparła również takie zespoły jak Skaldowie czy Czerwone Gitary na swoim koncie ma aż czternaście płyt. Jesteśmy ciekawi, które z jej przebojów usłyszymy podczas finałowego koncertu festiwalu na scenie amfiteatru.

Koncert, który poprowadzi Maciej Orłoś, poprzedzi ceremonia wręczenia Medali Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego „Unitas Durat Palatinatus Cuiaviano-Pomeraniensis”.

Gościem specjalnym festiwalu będzie poeta i dyplomata Ernest Bryll. 


31.08. (piątek), koncert konkursowy, godz. 18, wstęp wolny sala widowiskowa, Muzeum Etnograficzne, ul. Wały gen. Sikorskiego 19

1.09. (sb.) Koncert Pieśni Niepokornej - koncert galowy, godz. 17, wstęp wolny, amfiteatr, Muzeum Etnograficzne, Wały gen. Sikorskiego 19

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na nowosci.com.pl Nowości Gazeta Toruńska