Najbardziej niebezpieczne ulice w Toruniu. Oto TOP 11 w 2020 roku [raport policji]

Szymon Spandowski
Szymon Spandowski
Roku 2020 na toruńskich drogach był znacznie tragiczniejszy od swojego poprzednika. W mieście doszło do 57 wypadków, w roku 2019 było ich o 20 mniej. Na ulicach miasta zginęło 9 osób, rok wcześniej policja odnotowała trzy wypadki śmiertelne.Które ulice okazały się najbardziej niebezpieczne? Kliknij NASTĘPNE lub przesuń w PRAWO>>>Czytaj także: Tutaj straż miejska w Toruniu wystawia najwięcej mandatów!
Roku 2020 na toruńskich drogach był znacznie tragiczniejszy od swojego poprzednika. W mieście doszło do 57 wypadków, w roku 2019 było ich o 20 mniej. Na ulicach miasta zginęło 9 osób, rok wcześniej policja odnotowała trzy wypadki śmiertelne.Które ulice okazały się najbardziej niebezpieczne? Kliknij NASTĘPNE lub przesuń w PRAWO>>>Czytaj także: Tutaj straż miejska w Toruniu wystawia najwięcej mandatów! Jacek Smarz
Udostępnij:
Najniebezpieczniejsze ulice w Toruniu. To tutaj dochodzi do największej liczby wypadków i kolizji. Roku 2020 na toruńskich drogach był znacznie tragiczniejszy od swojego poprzednika. W Toruniu doszło do 57 wypadków, w roku 2019 było ich o 20 mniej. Na ulicach miasta zginęło 9 osób, rok wcześniej policja odnotowała trzy wypadki śmiertelne. Które ulice okazały się najbardziej niebezpieczne? Sprawdź w naszej galerii.

Podczas czwartkowej sesji Rady Miasta Torunia ubiegły rok podsumowali komendanci policji, straży miejskiej i straży pożarnej. Najdłużej trwała debata nad raportem szefa toruńskiej policji. Liczba przestępstw jakie zostały popełnione na terenie miasta i powiatu co prawda spadła z 7.211 w roku 2019 do 6.267 w roku ubiegłym. Liczba popełnionych zabójstw wzrosła jednak z 3 do 6.
Na toruńskich ulicach w ubiegłym roku wydarzyły się 3.153 kolizje o 918 mniej niż rok wcześniej. Liczba wypadków wzrosła i to znacząco z 37 w roku 2019 do 57 w roku 2020.

Polecamy: Bieżące informacje o wypadkach i utrudnieniach w Kujawsko-Pomorskiem >> TUTAJ <<<

Najniebezpieczniejsze ulice w Toruniu

- Mieliśmy więcej rannych i niestety również więcej zabitych – poinformował radnych insp. Maciej Lewandowski, komendant miejski policji w Toruniu. - W 2020 roku na toruńskich drogach zginęło dziewięć osób, w roku 2019 – trzy.

Na czele policyjnych statystyk drugi rok z rzędu jest Szosa Chełmińska. W ubiegłym roku policjanci odnotowali tu 110 kolizji i osiem wypadków. W ich wyniku śmierć poniosły trzy osoby, zaś pięć zostało rannych. Które ulice znalazły się na kolejnych miejscach policyjnego zestawienia? Zobaczcie galerię.

Roku 2020 na toruńskich drogach był znacznie tragiczniejszy od swojego poprzednika. W mieście doszło do 57 wypadków, w roku 2019 było ich o 20 mniej. Na ulicach miasta zginęło 9 osób, rok wcześniej policja odnotowała trzy wypadki śmiertelne.Które ulice okazały się najbardziej niebezpieczne? Kliknij NASTĘPNE lub przesuń w PRAWO>>>Czytaj także: Tutaj straż miejska w Toruniu wystawia najwięcej mandatów!

Najbardziej niebezpieczne ulice w Toruniu. Oto TOP 11 w 2020...

- Znów najbardziej niebezpieczną ulicą jest Szosa Chełmińska, czy nie należałoby podjąć jakichś działań? – pytał radny Bartosz Szymanski (KO).

Dwie strony szerokiej drogi

- Mamy świadomość walczymy o piękne szerokie drogi z równą nawierzchnią, z drugiej strony jednak, te szerokie i wygodne jezdnie sprzyjają również szybkiej jeździe – odpowiedział komendant Lewandowski. - Z naszej strony zaangażowanie jest ogromne. Każdy z wyjeżdżających patroli ma w zadaniach kwestie dotyczące bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Warto przeczytać

Co ciekawe, na początki pandemii ruch na toruńskich ulicach się zmniejszył. Jak jednak wynika ze spostrzeżeń policjantów, wielu kierowców wykorzystało to, że na drogach jest więcej miejsca, aby docisnąć pedały gazu.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Komentarze 2

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

y
youtu.be/PC9XIlrVqVE

Bożena Ciesielska

Jolanta Mackiewicz

Joanna Świerczyńska

Teresa Orzechowska

SSR Grzegorz Wiśniewski

SSR Grzegorz Zieliński

Paulina Mielcarek

Iwona Białek

Komornik Sądowy Paweł Zając Maciej Bartłomiej Bakalarski

Wice Prezes Sądu Rejonowego w Bydgoszczy Kreft-Smólska Aleksandra

Bezdomność Patologię Produkują :( : (: (: ( : ( : (

K
KONSTYTUCJA !!!

Czy nóż sam w sobie jest niebezpieczny ? Nie ! Jest dopiero niebezpieczny w ręku idioty ! Podobnie jest z ulicami one nie są niebezpieczne tylko jeżdżą po nich od czasu do czasu niedouczeni idioci !

Przejdź na stronę główną Nowości Gazeta Toruńska
Dodaj ogłoszenie