Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Najpierw było "Ranczo"

Małgorzata Chojnicka
Na festiwalu pojawił się wicepremier Janusz Piechociński oraz gwiazdy telewizyjnego serialu „Ranczo”
Na festiwalu pojawił się wicepremier Janusz Piechociński oraz gwiazdy telewizyjnego serialu „Ranczo” Małgorzata Chojnicka
Tydzień temu odbyła się trzecia edycja Festiwalu Piosenki Ranczerskiej „Wilkowyjce”, której gospodarzem był Kikół. Finaliści reprezentowali różne zakątki naszego kraju, a zostali wyłonieni w drodze castingów.

Przedsięwzięcie zostało zrealizowane przez Starostwo Powiatowe w Lipnie i Urząd Gminy w Kikole wspólnie z Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Agencją Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.
Do Kikoła zawitał wicepremier Janusz Piechociński, który spotkał się wcześniej z załogami Agromleczu i Konwektoru w Lipnie. Przyjechała wojewoda Ewa Mes oraz aktorzy z serialu „Ranczo”: Ewa Kuryło i Piotr Pręgowski, Katarzyna i Cezary Żak, Sylwester Maciejewski, czyli Solejuk oraz jego serialowy kompan Bagdan Kalus. Nie zabrakło reżysera Wojciecha Adamczyka.

Emocji pod dostatkiem

Na scenie wystąpili amatorzy, którzy pomyślnie przeszli eliminacje. Finał dostarczył wielu emocji, a reprezentanci powiatu lipnowskiego okazali się niezbyt gościnni, bo... to właśnie oni zdobyli większość nagród.
I tak Mateusz Winnicki z Liceum Ogólnokształcącego im. R. Traugutta w Lipnie zaśpiewał najlepszą piosenkę nawiązująca do serialu „Ranczo”, a drugie miejsce zajęli uczniowie Zespołu Szkół im. W. Łukasińskiego w Skępem. Mateusz ma na woim koncie wiele sukcesów w konkursach wokalnych.
W kategorii „Skecz dotyczący działań Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013” drugie miejsce zajęli uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Woli (gm. Kikół).
- Jesteśmy jedyną „podstawówką”, która pomyślnie przeszła eliminacje - opowiada nauczyciel Zbigniew Bogóski. - Najtrudniej było przygotować oryginalny tekst. Wymyśliliśmy go wspólnie z koleżanką Małgorzata Wojciechowską. Nasz skecz przedstawia rocznicę ślubu Solejuków. Jest to terapia małżeńska za pieniądze z Unii Europejskiej. Na scenie wystąpiła cała klasa szósta oraz jeden absolwent, który zagrał rolę zakonnika. Bardzo się cieszymy, że jury nas doceniło.

Z przymrużeniem oka

Trzecie miejsce przypadło uczniom Liceum Ogólnokształcącego im. R. Traugutta w Lipnie, Arturowi Przyborowskiemu i Kamilowi Małkowskiemu. Chłopcy zaprezentowali skecz pt. „Co z tą kasą?”. - Pomysł zrodził się pod wpływem chwili - dzielą się swoimi wrażeniami Artur i Kamil. - Tekst w sumie napisaliśmy dość szybko. Miał być śmieszny i taki nam wyszedł.
Interesujący był również pokaz rękodzieła w dzisiejszej modzie. Duże wrażenie robiły kreacje zainspirowane folklorem Biskupizny, mikroregionu obejmującego trzynaście miejscowości powiatu gostyńskiego ze stolicą w Krobi (Wielkopolska). Paniom idealnie udało się połączyć tradycję ze współczesnością.
Imprezę zakończył koncert zespołu Kombii.
Zobacz galerię: Najpierw było ranczo

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na nowosci.com.pl Nowości Gazeta Toruńska