MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Nie otrzymasz zwrotu podatku. To możliwe! Obejmuje to także trzynastą i czternastą emeryturę - to dotyczy takich przypadków

llured
Oto najważniejsze kwestie, których należy się wystrzegać. Dotyczy to także emerytów i rencistów, którzy otrzymują trzynastą i czternastą emeryturę. Coroczne rozliczenia podatkowe mogą być czasem oczekiwanej ulgi finansowej dla wielu Polaków, jednakże istnieją pewne przypadki, w których zwrot podatku może zostać wstrzymany.
Oto najważniejsze kwestie, których należy się wystrzegać. Dotyczy to także emerytów i rencistów, którzy otrzymują trzynastą i czternastą emeryturę. Coroczne rozliczenia podatkowe mogą być czasem oczekiwanej ulgi finansowej dla wielu Polaków, jednakże istnieją pewne przypadki, w których zwrot podatku może zostać wstrzymany.
Coroczne rozliczenia podatkowe mogą być czasem oczekiwanej ulgi finansowej dla wielu Polaków, jednakże istnieją pewne przypadki, w których zwrot podatku może zostać wstrzymany. Dotyczy to także emerytów i rencistów, którzy otrzymują trzynastą i czternastą emeryturę. Oto najważniejsze kwestie, których należy się wystrzegać.

Emeryci w centrum zainteresowania

W ostatnich tygodniach urzędy skarbowe w Polsce zwracają nadpłacony podatek o wartości przekraczającej 8 mld złotych. Wśród beneficjentów tych zwrotów znajdują się również emeryci i renciści, którym przysługują trzynasta i czternasta emerytura.

Rozczarowanie wśród seniorów

Mimo że zwrot podatku jest zgodny z prawem, nie wszyscy seniorzy mogą liczyć na otrzymanie go. Osoby mające długi i podlegające egzekucji komorniczej, niestety nie otrzymają zwrotu pieniędzy.

To warto wiedzieć!

Kto może liczyć na zwrot?

Osoby, których dochody w całym 2023 roku nie przekroczyły 30 tys. złotych, mogą otrzymać zwrot podatku z dodatkowych wypłat emerytalnych. Jednakże, istnieją też inne czynniki, które mogą uniemożliwić otrzymanie zwrotu.

Mandaty, abonament RTV - przeszkody na drodze do zwrotu

Osoby mające nieopłacone mandaty lub zalegające z abonamentem RTV również nie będą kwalifikować się do otrzymania zwrotu podatku. W takich przypadkach, środki z ZUS mogą zostać przekierowane na spłatę długów.

Monitorowanie statusu zwrotu

Jeśli nie otrzymujemy zwrotu podatku w oczekiwanym terminie, warto sprawdzić swój status w e-Urzędzie Skarbowym lub skontaktować się z urzędem skarbowym. Informacje te mogą pomóc zrozumieć, dlaczego zwrot podatku został wstrzymany lub przekierowany na inne cele.

Zwrot podatku z trzynastej i czternastej emerytury może stanowić dodatkowy zastrzyk finansowy dla wielu seniorów. Jednakże, warto być świadomym, że istnieją okoliczności, które mogą uniemożliwić otrzymanie tego zwrotu. W takich sytuacjach, monitorowanie swojego statusu w urzędzie skarbowym może być kluczowe dla zrozumienia, dlaczego środki nie zostały przelane na konto.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Inflacja będzie rosnąć, nawet do 6 proc.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nowosci.com.pl Nowości Gazeta Toruńska