Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Nocna i świąteczna opieka zdrowotna w Toruniu. Dokąd udać się po pomoc?

KK
Gdzie udać się po pomoc w nagłych przypadkach?
Gdzie udać się po pomoc w nagłych przypadkach? Archiwum Nowości
W Toruniu są trzy takie punkty, w których świadczona jest nocna i świąteczna opieka zdrowotna. Jeden z nich działać będzie wyłącznie do końca bieżącego roku. Oprócz nich w mieście działa także pogotowie stomatologiczne. Gdzie udać się po pomoc w nagłych przypadkach?

Nocna i świąteczna opieka zdrowotna. Ważne adresy

Nocą, w święta i inne dni wolne od pracy niekiedy zdarza się, że potrzeba pilnej opieki medycznej. Gdzie w Toruniu znajdują się punkty, w których świadczona jest pomoc?

 • Wojewódzki Szpital Zespolony w Toruniu tylko w zakresie opieki pediatrycznej dla dzieci (do 18 roku życia) z prawobrzeżnej części Torunia przyjmuje pacjentów w Szpitalu Dziecięcym przy ul. Konstytucji 3 Maja 42. Numer telefonu dla pacjentów: 56 679 40 40
 • SPZOZ Specjalistyczny Szpital Miejski im. M. Kopernika w Toruniu – Miejska Przychodnia Specjalistyczna ul. Uniwersytecka 17 budynek A, wejście od parkingu – dla dorosłych mieszkańców prawobrzeżnej części Torunia. Numer telefonu dla pacjentów: 56 611 99 42

 • Specjalistyczna Przychodnia Medycyny Rodzinnej „Rudak-Med” Sp. z o.o., ul. Podgórska 24 a – dla mieszkańców (dorosłych i dzieci) lewobrzeżnej części Torunia. Numer telefonu dla pacjentów: 56 654 78 20.
  UWAGA: Punkt ten udziela pomocy wyłącznie do 31 grudnia br. Kujawsko-Pomorski Oddział Wojewódzki NFZ rozpoczął już poszukiwania nowego świadczeniodawcy, dzięki któremu mieszkańcy lewobrzeża wciąż będą mieli dostęp do nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej.

Pogotowie stomatologiczne
Po latach oczekiwań w końcu w Toruniu pojawiło się pogotowie stomatologiczne, z którego mieszkańcy całego województwa mogą skorzystać w dni powszednie od godz. 19.00 do 7.00, a także całodobowo w weekendy oraz święta.

 • NZOZ Pomorskie Centrum Medyczne ORMED utworzony przez Abicon Sp. z o.o. ul. Srebrnego 1. Numer telefonu dla pacjentów: 56 621 08 11.

Kto i jak można skorzystać z nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej?

Z porad nocnej i świątecznej zdrowotnej może każdy, bez względu na to gdzie mieszka lub przebywa. Opieka ta nie podlega rejonizacji. Nocna i świąteczna opieka lekarska jest bezpłatna. Nie potrzeba także skierowania. Ze świadczeń nocnej i świątecznej opieki można skorzystać:

 • – w miejscu ich udzielania,
 • – w miejscu swojego zamieszkania lub pobytu – jeśli uzasadnia to stan zdrowia pacjenta, czyli nagłe pogorszenie stanu zdrowia.

Każdy z pacjentów ma prawo do całodobowej opieki w ramach podstawowej opieki zdrowotnej:

 • w swojej przychodni: w tygodniu, od godz. 8.00 do 18.00,
 • w ramach nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej:
 • w tygodniu, od godz. 18.00 do 8.00 rano,
 • całodobowo w soboty, niedziele i święta.
emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Testy krwi prognozują ryzyko zawału serca

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nowosci.com.pl Nowości Gazeta Toruńska