Od poniedziałku, 5 maja - w związku z przebudową ul....

Od poniedziałku, 5 maja - w związku z przebudową ul. Rudackiej - linia numer 13 pojedzie objazdem

Justyna Wojciechowska-Narloch

Nowości Dziennik Toruński

Aktualizacja:

Nowości Dziennik Toruński

Od poniedziałku, 5 maja - w związku z przebudową ul. Rudackiej - linia numer 13 pojedzie objazdem

©Adam Zakrzewski

Zmiany w komunikacji miejskiej w Toruniu będą, choć wciąż mniejsze niż planowano. W poniedziałek z powodu remontu inaczej pojedzie „trzynastka”.
Od poniedziałku, 5 maja - w związku z przebudową ul. Rudackiej - linia numer 13 pojedzie objazdem

©Adam Zakrzewski

Ulica Rudacka - główna arteria w tej dzielnicy - będzie przebudowywana. W związku z tym autobusy linii numer 13 będą omijać odcinek remontowanej trasy. Chodzi o fragment drogi od przejazdu kolejowego do pętli. Objazd w obie strony będzie prowadził ulicami Podgórską, Okólną, Łódzką, Trasą Wschodnią z wjazdem na pętlę „Działki Rudak”. Autobusy kursować będą częściej - co 30 minut.

Już od czwartku pasażerowie pożegnają się z linią nr 25. Kursuje ona z Rubinkowa przez most gen. Zawackiej na Dworzec Główny. Urzędnicy zdecydowali o jej likwidacji ze względu na małe zainteresowanie podróżnych.

Zupełnym przeciwieństwem „dwadzieścia pięć” jest linia nr 44. Ta kursuje z pętli przy ul. Poznańskiej, przez nowy most, Rubinkowo, Skarpę aż do osiedla nad Strugą. Linia należy do najpopularniejszych (ok. 600 pasażerów w jednym kierunku). W jej przypadku urzędnicy nie planują żadnych zmian.

Trzeba przypomnieć, że duże zmiany w układzie komunikacyjnym Torunia wprowadzono 10 grudnia ubiegłego roku, tuż po otwarciu nowego mostu przez Wisłę. Wówczas zlikwidowano linię nr 32, a z linii nr 13 zrobiono jedną z najdłuższych w mieście (z Wrzosów, przez oba mosty, na Skarpę).

Już na początku urzędnicy obiecali pasażerom, że po trzech miesiącach rozkłady i trasy będą korygowane.

Nowy układ linii autobusowych zaprezentowano publicznie pod koniec marca. Zmiany miały wejść w życie 1 maja. Ze względu jednak na wiele krytycznych uwag pasażerów, termin ich wprowadzenia w życie przesunięto o miesiąc, na 1 czerwca.

Czytaj treści premium w Nowościach Dziennika Toruńskiego Plus

Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

Komentarze (1)

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

hehehe (gość)

Zgłoś naruszenie treści

"Arteria" - lepiej nie nadużywać wielkich słów względem tej ulicy. No i pisanie o fragmencie w kontekście większości tej ulicy też chyba nie jest niczym mądrym.

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Warto zobaczyć

Wideo