Ogromny sukces biegaczy Olimpii Grudziądz! Eliza Megger i Jakub Augustyniak znów mistrzami Polski!

Jakub Augustyniak z Olimpii Grudziądz zdobył złoto mistrzostw kraju
Jakub Augustyniak z Olimpii Grudziądz zdobył złoto mistrzostw kraju Karol Piernicki
Znakomicie w Jeleniej Górze w mistrzostwach Polski w biegach przełajowych spisali się grudziądzanie Jakub Augustyniak oraz Eliza Megger. Biegacze Olimpii dziś dubletem sięgnęli po złote medale.

O tym duecie śmiało można mówić, że jest złotym polskich biegów. Całkiem niedawno oboje świętowali tytuły mistrzów kraju w swoich kategoriach i konkurencjach w hali.

Dublet grudziądzan na przełajach

Teraz dwoje zawodników grudziądzkiej Olimpii nie miało sobie równych w mistrzostwach Polski w biegach przełajowych.

Eliza Megger wygrała rywalizację kobiet do lat 20. Biegaczka z Grudziądza 4-kilometrową trasę pokonała w czasie 14 minut i 28 sekund. Drugą Łucję Wiktorowicz wyprzedziła o osiem sekund. Na najniższym stopniu podium rywalizację ukończyła Kamila Pogoda z czasem 14.52.

Biegu na 3 kilometry w kategorii do 18 lat nie ukończyła Ewelina Kirsz. Za to z tym samym dystansem wśród mężczyzn triumfował Jakub Augustyniak.

Walka do ostatnich metrów, górą zawodnik Olimpii

Nasz biegacz uzyskał rezultat 9 minut 25 sekund. Zaledwie o sekundę wyprzedził Kamila Wicharego i o kolejne cztery Mikołaja Czeronka.

- Czuję się dobrze, już wracam do sił - skomentował na gorąco po swoim biegu Jakub Augustyniak. - Rywalizacja przebiegała znakomicie. To był naprawdę mocny bieg. Niestety, trasa w większości była pod górkę, w błocie i dziurach.

Mimo to udało się wygrać.

- Było niesamowicie ciężko. Jak zwykle w moim przypadku rywalizacja trwała do ostatnich metrów - dodaje lekkoatleta grudziądzkiego klubu.

Miejsce 39. zajął Damian Wiśniewski. Na 55. pozycji zawody ukończył Szymon Pozorski.