Olimpia Grudziądz wygrywa 1:0 ze Zniczem Pruszków w zaległym meczu! Bohaterem Jakub Łukowski

Piłkarze Olimpii Grudziądz wygrali ze Zniczem Pruszków
Piłkarze Olimpii Grudziądz wygrali ze Zniczem Pruszków Krzysztof Kapica
Drugie domowe zwycięstwo w tym roku w środowy wieczór zanotowali piłkarze Olimpii Grudziądz. W sobotę kolejne spotkanie, tym razem z GKS Tychy.

W zaległym meczu 17. kolejki I ligi biało-zieloni rywalizowali ze Zniczem Pruszków.

Grudziądzanie atakowali od początku

Od pierwszych minut tej rywalizacji to gospodarze mieli przewagę. Próbowali głównie akcji oskrzydlających i dośrodkowań w pole karne.

Aktywni byli Damian Michalik oraz Marcin Kaczmarek. Mimo to gola zdobyli goście, jednak nie został on uznany, bowiem arbiter odgwizdał spalonego. Po bezbramkowej pierwszej połowie, w drugiej znów inicjatywa należała do Olimpii.

Brakowało jednak szczęścia, raz - po indywidualnej akcji Wesslema Monteiro - piłka uderzyła w słupek.

Wreszcie w 81. minucie kapitalnym uderzeniem tuż zza pola karnego popisał się wprowadzony dziesięć minut wcześniej Jakub Łukowski.

Młody pomocnik zdobył bramkę na 1:0, a skromną przewagę miejscowi utrzymali do ostatniego gwizdka sędziego.

Olimpia awansowała w tabeli

Grudziądzcy piłkarze przesunęli się na dziewiąte miejsce w ligowej tabeli. Mają 30 punktów, tyle samo co ósmy Górnik Zabrze, z którym przegrywają minimalnie gorszym bilansem bramkowym.

Już jutro Olimpia rozegra kolejny mecz u siebie. Tym razem jej rywalem w ramach 22. serii gier będzie także znajdujący się w strefie spadkowej GKS Tychy. Początek tej konfrontacji o godzinie 17.

Rywale Olimpii nie wygrali na wyjeździe

Najbliższy rywal biało-zielonych plasuje się na szesnastej pozycji w tabeli zaplecza ekstraklasy.

Ma 20 punktów. Tylko cztery zdobył w spotkaniach wyjazdowych, z których nie udało mu się wygrać ani jednego.

Olimpia Grudziądz - Znicz Pruszków 1:0

1:0 - Jakub Łukowski (81).

OLIMPIA: Wrąbel - Bielawski (79. Ciechanowski), Klemenz (żk), Zitko, Woźniak (żk) - Feruga, Kurowski (żk), Smoliński (71. Łukowski), Kaczmarek (żk) - Michalik (54. Monteiro), Angielski.