Piorunujący finisz azetesiaków w Suchym Lesie

Marek Kondraciuk we wczorajszym meczu w Suchym Lesie zapisał na swoim koncie dwadzieścia cztery punkty i osiem zbiórek Sławomir Kowalski
Rewelacyjna postawa w czwartej kwarcie zapewniła koszykarzom AZS-u UMK Consusu PBDI kolejne zwycięstwo. Wczoraj torunianie pokonali w Suchym Lesie ekipę Basketu Juniora 101:92.

Tym samym ekipie Macieja Deręgowskiego udał się rewanż za porażkę we własnej hali 72:76.
Początek meczu należał do torunian. W 5. min., po punktach Wojciecha Pagacza, było 10:5 dla przyjezdnych. Później jednak inicjatywę przejęli gospodarze.

Zawodnicy AZS-u UMK na chwilę odzyskali prowadzenie jeszcze przed przerwą, ale do szatni schodzili przegrywając 44:48. Po zmianie stron było gorzej. Tuż przed końcem trzeciej kwarty torunianie przerywali już 61:77.

Na decydującą kwartę wyszli jednak odmienieni. Rozpoczęli ją od stanu 19:2 i odzyskali prowadzenie. Skuteczna gra w dalszej części meczu (zwłaszcza w rzutach wolnych - 22/24) pozwoliła im odnieść pewne zwycięstwo.

Basket Junior Suchy Las - AZS UMK Consus PBDI Toruń 92:101 (24:18, 24:26, 29:19, 15:38). Punkty dla AZS-u UMK Consusu PBDI:
M. Kondraciuk 24, Z. Malinowski 22 (1x3), S. Murowicki 15, W. Pagacz 14, P. Derkowski 3 (1) oraz T. Lipiński 15 (3), J. Bukowski 8 (2), P. Meszyński, W. Bernasiak i K. Tomczyk po 0

Wyniki pozostałych meczów 15. kolejki grupy A II ligi mężczyzn: Polonia Warszawa - Wybrzeże Korsarz Gdańsk 76:64, MKS Kalisz - SKM Nowa Sól 66:64, Trefl II Sopot - Legia Warszawa 49:83, GTK Gdynia - Noteć Inowrocław 73:82 i Basket Piła - SMS PZKosz Consus Władysławowo 66:69.