Piosenki zabrzmią w ruinach

Piosenki zabrzmią w ruinach

ak

Nowości Dziennik Toruński

Aktualizacja:

Nowości Dziennik Toruński

Piosenki zabrzmią w ruinach
W sobotę o godzinie 18 w Toruniu rozpocznie się Lochowisko, czyli koncert artystów śpiewających piosenki poetyckie, turystyczne i żeglarskie.
Piosenki zabrzmią w ruinach

W sobotę o godzinie 18 w Toruniu rozpocznie się Lochowisko, czyli koncert artystów śpiewających piosenki poetyckie, turystyczne i żeglarskie.


/ Fot. Nadesłana">Spotkanie odbędzie się w piwnicach zamku krzyżackiego.


- Niejednokrotnie podkreślałem, że chciałbym, aby teren zamku krzyżackiego był otwarty na wszelką inicjatywę. Jeśli ktoś ma jakiś pomysł, to serdecznie zapraszam – mówi Klaudiusz Piekarek, dyrektor Centrum Kultury Zamek Krzyżacki – Zamek to nie tylko miejsce spotkania z historią, ale także z kulturą.


Pomysłodawcą sobotniej imprezy jest toruński zespół Calcjumfolii. Toruńska publiczność miała okazję poznać ich twórczość podczas niedzielnych wieczorków muzycznych w pubie Tantra, koncertów podczas międzynarodowego Święta Muzyki oraz występu przed zespołem Bez Jacka w Toruńskiej Piwnicy Artystycznej


- Chcemy reaktywować dawną toruńską imprezę „Nocne śpiewanie na zamku” – mówi Mariusz Procyk, członek zespołu Calcjumfolii. – Pragniemy, aby torunianie posłuchali innej muzyki niż ta, która rozbrzmiewa w innych klubach.


W ramach sobotniego Lochowiska wystąpią: Za zakrętem, Marcepan, Niemanie, Anna Kosakowska, Tomasz Salej, Calcjumfolii, Mamy dobry koniec, Leszek Lyczmański i inni.


- Jeśli ktoś jeszcze chciałby zagrać w ramach tego koncertu, ma szansę, o ile starczy nam czasu jeszcze wystąpić – mówi Klaudiusz Piekarek.


Będzie można posłuchać w wersji śpiewanej wierszy zarówno tych znanych, jak i mniej znanych poetów, a także piosenki tak kultowych wykonawców jak np.: Starego Dobrego Małżeństwa czy Jacka Kaczmarskiego.


- Chcemy, aby ta impreza na stałe zagościła w kalendarzu toruńskich imprez – mówi Procyk. – Mam nadzieję, że to się uda. Już dziś zapraszam wszystkich serdecznie.

Czytaj treści premium w Nowościach Dziennika Toruńskiego Plus

Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

W związku z ciszą wyborczą komentarze zostały wyłączone, zapraszamy z powrotem w niedzielę wieczorem.

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Warto zobaczyć

Wideo