Polka stanęła na podium

Maciej Czypek
Mistrzostwa Europy w szermierce
Mistrzostwa Europy w szermierce Nadesłana
Dopiero ostatniego dnia indywidualnej rywalizacji mistrzostw Europy w szermierce polscy kibice mogli się cieszyć z medalu. Brąz wywalczył Renata Knapik - Miazga w zmaganiach szpadzistek.

W półfinale nasza reprezentantka musiała uznać wyższość Simony Gherman z Rumunii, przegrywając 12:15.

Ta w finałowej walce okazała się lepsza od swojej rodaczki Anny Marii Popescu 9:5.

W 1/32 finału odpadła Aleksandra Zamachowska, która przegrała 13:15 z Rumunką Popescu i została sklasyfikowana na 52. pozycji. W kolejnej fazie z turniejem pożegnały się Magdalena Piekarska (AZS AWF Warszawa) i Barbara Rutz (Szpada Wrocław).

- Jestem bardzo zadowolona ze swojego występu w tych Mistrzostwach Europy i tego brązowego medalu - powiedziała nasza medalistka. - Oczywiście wspólnie z trenerami będziemy analizowali mój dzisiejszy półfinał, jednak mojej radości to nie umniejszy. Ten medal to dla mnie pewnego rodzaju rekompensata za to, że mimo mojej dwuletniej, ciężkiej pracy nie znalazłam się w ekipie na wyjazd do Rio. Mój pierwszy medal z 2013 roku z Zagrzebia był spełnieniem moich marzeń, a ten z kolei jest dowodem na to, że sportowo zmierzam w dobrym kierunku.

Słabiej od kobiet wypadli trzeciego dnia toruńskich mistrzostw polscy szabliści, którzy nie zdobyli medalu w turnieju indywidualnym. W finale tej broni Niemiec Benedykt Wegner pokonał Vincenta Anstetta z Francji 15:13.

W 1/8 finału odpadł najlepszy z biało-czerwonych Jakub Ociński. Do turnieju głównego zakwalifikował się jeszcze Marcin Koniusz, ale odpadł w 1/32 finału z Hiszpanem Guillermo Mancheno (13:15).

Dzisiaj zaplanowano zmagania drużynowe szabli kobiet i floretu mężczyzn.

Każdego dnia wstęp na zawody w godzinach przedpołudniowych (do 16) jest bezpłatny, natomiast po godz. 16 obowiązują bilety po trzy zł.

Organizatorzy przygotowali zabawę dla kibiców. Polega ona na zrobieniu zdjęcia w dowolnej sytuacji w czasie mistrzostw i przesłaniu go na adres: konkurs@efc2016.torun.pl. Będzie można wygrać wycieczkę o wartości trzech tysięcy złotych oraz aparaty fotograficzne i inne cenne nagrody. Konkurs dotyczy kibicowania w czasie walk popołudniowych (codziennie 16 - 20).Szczegóły na www.efc2016.torun.pl.