Polski Cukier Toruń - Stelmet Zielona Góra - RELACJA, ZDJĘCIA Z TRYBUN

Pod kontrolą torunian - tak można podsumować pierwszy półfinałowy mecz koszykarzy Polskiego Cukru ze Stelmetem Zielona Góra. Torunianie w swojej hali pewnie wygrali 88:77. Dzięki temu objęli w rywalizacji o wielki finał prowadzenie 1:0. Do awansu brakuje im dwóch zwycięstw. Od początku spotkanie układało się po myśli podopiecznych Dejana Mihevca. Przez całą pierwszą połowę byli lepsi niemal we wszystkich elementach. Skutecznie trafiali z dystansu, zbierali, kontrowali. Poza słabym wczoraj Cheikhem Mbodjem (później dołączył do niego Michael Umeh) i przeciętnym Damianem Kuligiem, praktycznie wszyscy zawodnicy, którzy byli na parkiecie, nie zawodzili. Świetne wejście zaliczył m. in. Tomasz Śnieg. „Odjazd” rozpoczął się od stanu 6:6. Szybko zrobiło się 13:6, potem było 21:10, a na zakończenie pierwszej kwarty 31:15. W drugiej nic się nie zmieniło - pierwszych sześć punktów zdobyli gospodarze. Ostatecznie pierwszą połowę skończyli prowadząc 50:31, cały czas utrzymując bezpieczną przewagę w granicach 20 punktów. Nieco słabiej torunianie wypadli w trzeciej kwarcie (przegrali ją różnicą czterech punktów). Gości pobudził do gry doświadczony Łukasz Koszarek. Dało to jednak zielonogórzanom jedynie zmniejszenie rezultatu do różnicy 15 punktów przed ostatnimi 10 minutami. Mimo dobrego początku ostatniej kwarty w wykonaniu Twardych Pierników, na niespełna cztery minuty przed końcem ich przewaga zmalała do ośmiu punktów. Ale był to jedyny nerwowy moment meczu. Polski Cukier Toruń - Stelmet Enea BC Zielona Góra 88:77 (31:15, 19:16, 20:24, 18:22) Polski Cukier: R. Lowery 20 (2), K. Gruszecki 18 (2), D. Kulig 11 (1), Ł. Wiśniewski 8, C. Mbodj 1 oraz A. Cel 14 (3), T. Śnieg 8, B. Diduszko 6, K. Sulima 2, M. Umeh 0 Stelmet: M. Starks 21 (3), Z. Sakić 15 (2), D. Planinić 5, P. Zamojski 4 (1), M. Sokołowski 4 oraz Q. Hosley 9, M. Humphrey 8, Ł. Koszarek 7 (1), A. Hrycaniuk 2, G. Devoe 2, J. Mokros 0 Drugi mecz - już w niedzielę, też w Toruniu, o godz. 12.40 (transmisja w Polsacie Sport) Arka Gdynia - Anwil Włocławek 94:91 (pierwszy mecz półfinałowy)