Postraszyli inowrocławian tylko na początku

Piotr Bednarczyk
Zbigniew Malinowski uzbierał 13 „oczek”
Zbigniew Malinowski uzbierał 13 „oczek” Jacek Smarz
Po udanej drugiej kwarcie Noteć kontrolowała przebieg meczu z toruńskim AZS-em UMK Consusem PBDI

Nie udało się koszykarzom AZS-u UMK Consusu PBDI sprawić niespodzianki w Inowrocławiu. Przegrali w Inowrocławiu z Notecią 71:84.
W pierwszych minutach torunianie zaskoczyli faworyzowanego rywala i prowadzili - 10:8, 13:11 oraz 15:12 (równo po siedmiu minutach gry). Niestety, potem nastąpiła zapaść. Nie dość, że do końca pierwszej kwarty punkty zdobywali generalnie gospodarze (ta część skończyła się wynikiem 21:18 dla Noteci), to i początek drugiej dziesięciominutówki był katastrofalny. W efekcie w 17. minucie było już 37:25. Pierwszą połowę Noteć skończyła 12-punktowym prowadzeniem 44:32.
Druga połowa rozpoczęła się bałaganem na boisku i serią niecelnych zagrań. Przez pierwsze cztery i pół minuty obie ekipy zdobyły raptem po dwa punkty. Później jednak gospodarze opanowali sytuację, nie dali zbliżyć się gościom, a nawet wypracowali sobie większą przewagę (65:50, 67:52). Na pięć minut i 20 sekund przed końcem torunianie zdołali wprawdzie zniwelować na chwilę różnicę do ośmiu punktów, a na minutę do końcowej syreny było nawet tylko sześć oczek różnicy, ale - generalnie - gospodarze kontrolowali przebieg wydarzeń i zwyciężyli zasłużenie.
Noteć Inowrocław - AZS UMK Consus PBDI Toruń 84:71 (21:18, 23:14, 15:17, 25:22). Punkty dla AZS-u Consusu PBDI: T. Lipiński 17 (2x3), Z. Malinowski 13 (2), S. Murowicki 5 (1), M. Kondraciuk 5, P. Derkowski 5 oraz T. Tlałka 9 (1), M. Bagaziński 6 (2), R. Stolarek 5 (1), P. Meszyński 2, J. Bukowski 0
Wyniki pozostałych meczów 15. kolejki grupy A II ligi mężczyzn: Polonia Warszawa - SMS PZKosz Consus Władysławowo (awansem) 76:81 (26:16, 8:18, 25:22, 17:25), Trefl II Sopot - SKM Muszkieterowie Nowa Sól 56:59 (13:10, 17:10, 15:20, 11:19), Basket Piła - MKS Drogbruk Kalisz 88:97 (23:19, 23:20, 31:26, 11:32), Basket Junior Suchy Las - Wybrzeże Korsarz Gdańsk 89:59 (13:15, 36:13, 29:11, 11:20), GTK Gdynia - Legia Warszawa przełożony na 8 marca.