Piotr Olkowicz
PAP/Jakub Kaczmarczyk
Rafał Majka (UAE Team Emirates) zajął czwarte miejsce na ostatnim etapie wyścigu kolarskiego AlUla Tour w Arabii Saudyjskiej. Ostatni, piąty etap i całą imprezę wygrał Brytyjczyk Simon Yates (Jayco AlUla).

Etap kończył się długim podjazdem na górę Harrat Uwayrid. Na mecie Yates wyprzedził towarzyszy ucieczki Belga Williama Lecerfa (Soudal-Quick Step) oraz Nowozelandczyka Finna Fishera-Blacka (UAE Team Emirates), a Majka stracił do tej trójki dwie sekundy.

W klasyfikacji generalnej Yates wyprzedził o trzy sekundy Lecerfa i Fishera-Blacka. Majka, który na wcześniejszych etapach poniósł większe straty, ukończył wyścig na 18. pozycji, tracąc do zwycięzcy 1.20.

Był to pierwszy start w tym sezonie 34-letniego kolarza z podkrakowskich Zegartowic, zwycięzcy trzech etapów Tour de France i brązowego medalisty olimpijskiego z Rio de Janeiro.