MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Rafał Trzaskowski zachęcał w Toruniu do głosowania na Pawła Gulewskiego

Szymon Spandowski
Szymon Spandowski
W piątek, ostatnim dniu kampanii przed drogą turą wyborów, do Torunia przyjechał Rafał Trzaskowski, który poparł kandydata KO na prezydenta Torunia, Pawła Gulewskiego.
W piątek, ostatnim dniu kampanii przed drogą turą wyborów, do Torunia przyjechał Rafał Trzaskowski, który poparł kandydata KO na prezydenta Torunia, Pawła Gulewskiego. Grzegorz Olkowski
Tuż przed drugą turą wyborów prezydenta miasta do Torunia przyjechał Rafał Trzaskowski. Prezydent Warszawy i jeden z liderów Koalicji Obywatelskiej, zachęcał do głosowania na Pawła Gulewskiego. Wcześniej, w znacznie skromniejszym otoczeniu, kandydatowi KO udzielił poparcia Bartosz Szymanski, który w pierwszej turze ubiegał się o prezydenturę startując z komitetu Aktywni dla Torunia.

- Po mojej lewej stronie prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski, który przypominam, był zwycięzcą wyborów prezydenckich w Toruniu. Po mojej prawej stronie zwycięzca wyborów prezydenckich już za dwa dni, Paweł Gulewski - przedstawił toruńskiego zwycięzcę poprzednich wyborów na prezydenta Polski, oraz obecnego kandydata PO na prezydenta Torunia, Grzegorz Karpiński, sekretarz stanu i zastępca szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

W hotelu Bulwar, gdzie w piątek odbyło się ostatnie przedwyborcze spotkanie toruńskiej Koalicji Obywatelskiej, pojawiło się więcej polityków, niż podczas wieczorów wyborczych w październiku ubiegłego roku i niecałe dwa tygodnie temu, po pierwszej turze wyborów samorządowych.

- Udało nam się, rozruszaliśmy wspólnie Toruń - przemawiał do zebranych Paweł Gulewski. - Dziś jeszcze kolejne piękne informacje, nie jesteśmy sami jako Koalicja Obywatelska! Są z nami przedstawiciele ruchów miejskich, jest Bartek Szymanski i jego komitet wyborczy, są ludzie, którzy bronili Wrzosowiska, są ludzie, którzy bronili Winnicy i oni też nas popierają. Wspólnie doprowadzimy ten projekt do końca. Toruń to dialog, Toruń to partycypacja. Nikogo nie wykluczamy, idziemy razem do zwycięstwa!

Po Gulewskim głos zabrał Rafał Trzaskowski.

- Toruń zasługuje na zmianę i ta zmiana to właśnie Paweł, który ma plan dla Torunia - mówił prezydent Warszawy. - Wiele o tym rozmawialiśmy, co jest dokładnie potrzebne. Przede wszystkim rzeczywiście dialog. To bardzo ważne, aby po tylu latach, gdy tego dialogu brakowało, rozmawiać z mieszkańcami. Cieszę się, że jestem tutaj i mogę Pawła wesprzeć i również, że możemy wymieniać doświadczenia. Bo jeśli rozmawiamy o nowoczesnej komunikacji, mamy te same pomysły. Jeżeli rozmawiamy o tym, że trzeba zazieleniać miasto, o czym Paweł mówi przez całą swoją kampanię, to jest dokładnie to samo, co robimy w Warszawie.
- Ostatnia prosta przed nami - kontynuował Rafał Trzaskowski. - Wybory samorządowe są piekielnie ważne, bo co prawda 15 października wykonaliśmy pierwszy krok, ale teraz trzeba wykonać kolejny, który pozwoli nam na wybrać osoby zaangażowane, bo to tutaj, w samorządzie, są podejmowane najważniejsze decyzje. Stąd właśnie apel, aby 21 kwietnia się zmobilizować i żeby wszyscy poszli do urn wyborczych. Wyzwania są naprawdę nieprawdopodobne: 600 miliardów złotych z funduszy unijnych i KPO. O tym również rozmawialiśmy z Pawłem, jak te pieniądze pozyskiwać i wykorzystywać.

Do udziału w wyborach zachęcał również marszałek Całbecki, wiceminister Arkadiusz Myrcha i posłanka Iwona Hartwich.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Zamieszki przez pokaz Louis Vuitton

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nowosci.com.pl Nowości Gazeta Toruńska