Sensacja na Tor-Torze. Mistrz Polski bez szans! Tak kibicowaliście hokeistom KH Energa Toruń

Joachim Przybył
Kibice na meczu KH Energa Toruń - GKS Katowice
Kibice na meczu KH Energa Toruń - GKS Katowice Piotr Lampkowski
Ostatnio nie szło hokeistom KH Energa, ale to jedna z większych niespodzianek w sezonie. Torunianie po kapitalnej ostatniej tercji ograli lidera i mistrza Polski GKS Katowice. Kibice szaleli na trybunach!

KH Energa Toruń - GKS Katowice 7:2 (0:1, 2:1, 5:0)

Bramki: 0:1 Iisakka - Monto (8:29), 1:1 M. Kalinowski - Johansson, Kogut (23:03), 1:2 Sokay - Cook, Maciaś (27:00), 2:2 K. Kalinowski - M. Kalinowski (33:01), 3:2 Fjodorovs (48:47), 4:2 M. Kalinowski - Kogut (54:27), 5:2 Djumić (55:56), 6:2 Larionovs - K. Kalinowski, Fjodorovs (59:00), 7:2 Syty - Baszirow, Djumić (59:10)
KH Energa: Pohjanoksa - Behm, Zieliński, Larionovs, Fjodorovs, Tiainen - Jaworski, Schafer, Kogut, K. Kalinowski, M. Kalinowski - Gimiński, Sozanski, Baszirow, Syty, Djumić - Johansson, Kurnicki, Maćkowski, Huhtela, Prokurat.

Trener Juha Nurminen mocno przemeblował ataki po nieudanych ostatnich meczach, ale na Tor-Torze torunianie stanęli przed zadaniem najtrudniejszym z możliwych.

Tak wyglądał mecz KH Energa Toruń - GKS Katowice nma lodowisku i trybunach - zobaczcie zdjęcia!

W tabeli obie drużyny dzieli wiele, ale na lodzie dwa wcześniejsze mecze były bardzo wyrównane. O zwycięstwach GKS decydował nieco większy talent w ofensywie i tak było znowu w 1. tercji w niedzielnym spotkaniu. Obie drużyny miał swoje okazje, ale to goście otworzyli wynik. Fin Olli Iisakki wymknął się obrońcom i strzałem w okienko pokonał swojego rodaka Juliusa Pohjanoksę.

Druga tercja to jednak popis braci Kalinowskich. Na samym początku po wyrównał młodszy Michał, dokładnie 10 minut później wystąpił w roli asystenta przy golu starszego Kamila. I jak się później okazało, to nie było ich ostatnie słowo.

W trzeciej tercji temperatura jeszcze się podniosła. Mocno wspierany przez kibiców KH Energa przetrwał bez strat osłabienie po karze dla Jakuba Prokurata, a potem sam zaatakował skutecznie! Tym razem na ławkę kar powędrował Ryan Cook, a przewagę wykorzystał Denis Fjodorovs.

A kolejne minuty, to kibice w Toruniu będą jeszcze wspominać tygodniami. Hokeiści GKS zresztą także, bo takiego manta w tym sezonie w lidze jeszcze nie zebrali. W niespełna pięć minut gospodarze strzelili pięć goli!

Kolejny mecz w najbliższy piątek 7 grudnia. I znowu nie będzie łatwo, bo wyjazdowe starcie z GKS Tychy, który właśnie awansował na pozycję wicelidera Tauron Hokej Ligi.