OPRAC.:
Mateusz Pietras
Czwarte miejsce Kamili Stormowskiej w sobotnich zawodach Pucharu Świata w short tracku PZŁS
Kamila Stormowska zajęła czwarte miejsce na 500 m podczas drugich w sezonie zawodów Pucharu Świata w short tracku w Montrealu. To jedyne finałowe miejsce Polaków w sobotnich wyścigach. Pozostała czwórka reprezentantów bez większych sukcesów. W piątek z zawodami pożegnała się sztafeta mieszana, która została zdyskwalifikowana.

Potknięcie kosztujące podium w Montrealu

Kamila Stormowska zaliczyła upadek w końcówce rywalizacji i do mety dojechała na czwartej pozycji, choć była duża szansa na podium. Najszybsza na 500 m okazała się Kanadyjka Rikki Doak, która ze 160 pkt jest liderką w tej konkurencji. Najwyżej klasyfikowana z Polek Stormowska jest szósta - 68 pkt.

Na tym samym dystansie wśród mężczyzn również triumfował reprezentant gospodarzy Jordan Pierre-Gilles.

Pozostałe występy reprezentantów Polski

Trójka Polaków Łukasz Kuczyński, Diane Sellier i Michał Niewiński zakończyła rywalizację na ćwierćfinałach. W klasyfikacji generalnej prowadzi Chińczyk Shaoang Liu (150 pkt), a najlepszy z Polaków Sellier jest dziewiąty (72).

Reprezentujący Polskę Felix Pigeon był szósty w finale B na 1500 m, co ostatecznie zapewniło mu 13. miejsce. Konkurencję wygrał inny zawodnik Kraju Klonowego Liścia William Dandjinou.

W PŚ prowadzi Koreańczyk Daeheon Hwang (180), który w sobotę był drugi.

Jego rodaczka Gilli Kim zwyciężyła na najdłuższym z indywidualnych dystansów. Przełożyło się to na objęcie prowadzenia (180 pkt) w klasyfikacji generalnej z dużym zapasem nad następną rywalką.

Ostatnim finałem drugiego dnia zawodów była sztafeta mieszana. Biało-czerwoni szykowali się na start w finale i mieli ku temu racjonalne możliwości. Ekipa startująca w składzie Kuczyński, Nikola Mazur, Niewiński i Stormowska już w piątkowym ćwierćfinale została jednak zdyskwalifikowana i odpadła z dalszej rywalizacji. Najszybszą sztafetę mieli Chińczycy, którzy tydzień temu również nie mieli sobie równych. (PAP)