Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Skarbówka dalej wyprzedaje nowe meble marki "Klose"! 14 grudnia licytacja w Kujawsko-Pomorskiem

Małgorzata Oberlan
Małgorzata Oberlan
Na 14 grudnia naczelnik Urzędu Skarbowego w Świeciu zapowiada licytację mebli należących do spółki KMK Kolekcja Mebli. To spółka z Nowego nad Wisłą (powiat świecki), z siedzibą przy ul. Fabrycznej 5. Ten sam adres ma salon sprzedaży mebli, głównie znanej marki "Klose". Spółka prowadzi działalność w ramach Grupy Klose właśnie.
Na 14 grudnia naczelnik Urzędu Skarbowego w Świeciu zapowiada licytację mebli należących do spółki KMK Kolekcja Mebli. To spółka z Nowego nad Wisłą (powiat świecki), z siedzibą przy ul. Fabrycznej 5. Ten sam adres ma salon sprzedaży mebli, głównie znanej marki "Klose". Spółka prowadzi działalność w ramach Grupy Klose właśnie. Urząd Skarbowy w Świeciu
Urząd Skarbowy wystawił na licytację kolejną turę fabrycznie nowych mebli, głównie marki "Klose". Cenę wyjściową mają ustaloną na poziomie 3/4 wartości. To głównie stoły, krzesła i fotele. Jak je kupić? Oto szczegóły.

Zobacz wideo: Jak zadbać o zdrowe odżywianie. Radzi NFZ w Bydgoszczy

od 16 lat

Na 14 grudnia naczelnik Urzędu Skarbowego w Świeciu zapowiada licytację mebli należących do spółki KMK Kolekcja Mebli. To spółka z Nowego nad Wisłą (powiat świecki), z siedzibą przy ul. Fabrycznej 5. Ten sam adres ma salon sprzedaży mebli, głównie znanej marki "Klose". Spółka prowadzi działalność w ramach Grupy Klose właśnie.

Będzie to już druga licytacja mebli tej spółki. W listopadzie skarbówka wystawiła na sprzedaż blisko setkę nowych. mebli. Teraz, 14 grudnia, licytowane będą kolejne pozycje z salonu - nowe, ładne meble, w atrakcyjnej cenie.

Dlaczego skarbówka licytuje meble spółki KMK Kolekcja Mebli?

Urzędy skarbowe, w ramach postępowań egzekucyjnych, sprzedają na licytacjach rzeczy oraz nieruchomości. Niektóre z nich są prawdziwą okazją. Pieniądze ze sprzedaży trafiają na pokrycie zaległości podatkowych, opłat i składek. Pewnym zatem jest, że spółka KMK Kolekcja Mebli jest dłużnikiem skarbówki i stąd ta zapowiedziana na 14 grudnia licytacja.

Meble, które można nabyć za przysłowiowe grosze obejrzysz >>> TUTAJ <<<

Jak już pisaliśmy przy okazji listopadowej licytacji, sprawa jest tym smutniejsza, że KMK Kolekcja Mebli jeszcze kilka lat mogła mówić o prawdziwym sukcesie swojej działalności. Meble "Klose" - z naturalnego drewna, w ciekawej estetyce, w szerokiej gamie (kolekcje od sypialni po zestawy gabinetowe) naprawdę miały wzięcie. Pisaliśmy o tym na naszych regionalnych łamach.

Zazwyczaj warunkiem uczestnictwa w licytacji jest wpłata wadium w wysokości 10 procent wartości sprzedawanego majątku. W tym przypadku jest inaczej. Skarbówka wystawia meble na licytację osobno, albo w kompletach (krzesła, fotele); to 53 pozycje. Nie są to zestawy na tyle kosztowne, by trzeba było zgodnie z przepisami opłacić wadium.

Polecamy

Nowe meble wystawione na sprzedaż za ¾ ceny. Jak można je kupić?

Na sprzedaż wystawionych jest ponad sto sztuk mebli. To 53 pozycje sprzedażowe: to głównie pojedyncze stoły, ławy kawowe oraz zestawy krzeseł i foteli. Jak wynika ze zdjęć: nowe, drewniane, solidnie wykonane, w ciekawym designie. W przypadku krzeseł i foteli natomiast - ładnie tapicerowane.

Wszystkie meble wystawione są na sprzedaż z cena wywołania na poziomie 75 procent wartości. Przykłady? Komplet 4 krzeseł "dąb dziki", tapicerowanych wystawiony jest na sprzedaż za 1200 zł. Zestaw 2 foteli (nogi: orzech, tapicerka: popiel) za 750 zł. Zestaw dwóch krzeseł drewnianych ze skórzanymi poduszkami - tez 750 zł. Komplet 3 takich krzeseł - 900 zł. Stoliki i stoły, głównie dębowe, mają ceny od 600 zł do 1850 zł. Najdroższe pozycje to komplety 4-6 krzeseł czy foteli - tutaj ceny wywołania bywają na poziomie ponad 2 tys. zł.

Meble, które można nabyć za przysłowiowe grosze obejrzysz >>> TUTAJ <<<

- Ruchomości można oglądać 14 grudnia listopada od godz. 9:00 do godz. 10:00 w siedzibie dozoru ruchomości tj. spółka KMK Kolekcja Mebli Sp. z o. o., Nowe ul. Fabryczna 5, 86-170 Nowe. Sprzedaż jest opodatkowana podatkiem od towarów i usług. Szczegółowe informacje można uzyskać w Referacie Egzekucji Administracyjnej, telefonicznie – pod numerem telefonu: (52) 55 22 12 - informuje naczelnik Urzędu Skarbowego w Świeciu.

Wszystkie szczegółowe informacje dotyczące obwieszczenia US w Świeciu na temat licytacji można sprawdzić >>> TUTAJ <<<

WAŻNE. Nabywca mebli (lub mebla) będzie musiał od razu zapłacić przynajmniej cenę wywołania

  • Nabywca mebli z licytacji obowiązany jest natychmiast po udzieleniu mu przybicia uiścić przynajmniej cenę wywołania w gotówce. Jeżeli ceny tej nabywca nie uiści, traci prawo wynikłe z przybicia i nie może uczestniczyć w licytacji tej samej ruchomości.
  • Pozostałą do zapłaty część wylicytowanej kwoty należy wpłacić niezwłocznie na rachunek bankowy organu egzekucyjnego NBP O/O Bydgoszcz 09 1010 1078 0008 5313 9120 0000, nie później niż w dniu następującym po dniu licytacji.
  • Nabywca dokonana załadunku oraz transportu nabytych ruchomości na własny koszt i we własnym zakresie bezzwłocznie po wpłaceniu ceny nabycia.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na nowosci.com.pl Nowości Gazeta Toruńska