MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Toruń. Oddział hematologii na Bielanach ruszy w przyszłym tygodniu. Działa tam już poradnia

Justyna Wojciechowska-Narloch
Justyna Wojciechowska-Narloch
Poradnia hematologiczna już czeka na pacjentów w szpitalu na Bielanach
Poradnia hematologiczna już czeka na pacjentów w szpitalu na Bielanach Grzegorz Olkowski
Na 17sierpnia planowany jest strat oddziału hematologii w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym przy ul. św. Józefa w Toruniu. Od kilku dni działa natomiast poradnia hematologiczna na Bielanach. Pacjenci nie kryją radości, że nadal mogą korzystać ze specjalistycznej pomocy swoich lekarzy.

Zimna krew w obliczu ognia. 10-letni bohater z Koronowa odznaczony

od 16 lat

W ostatnią niedzielę (7 sierpnia) pacjenci i pracownicy nowego oddziału hematologii na Bielanach spotkali się w jednym z toruńskich lokali, by świętować powołanie tego ośrodka w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym. Wszyscy bardzo się cieszyli, że w tak ekspresowym tempie udało się powołać oddział w nowym miejscu.

- Tak szybkie powstanie tego ośrodka było możliwe dzięki ogromnemu zaangażowaniu dyrekcji szpitala i marszałka województwa oraz życzliwej postawie kierownictwa Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia - przekazała nam dr Małgorzata Całbecka, hematolog i przed laty założycielka oddziału hematologii w Specjalistycznym Szpitalu Miejskim w Toruniu. - Organizowanie ośrodka w nowym miejscu to był prawdziwy wyścig z czasem, który każdego dnia kurczył się dla pacjentów przerażonych zaistniałą sytuacją, oczekujących pomocy swoich lekarzy.

Nowy oddział hematologii ma ruszyć w środę, 17 sierpnia. Pacjenci z chorobami krwi mogą już korzystać z poradni hematologicznej na Bielanach - kontakt telefoniczny do rejestracji 56 6793444 w godzinach 10 - 14.

Polecamy

Dwa oddziały w mieście

- W wyniku postępowań prowadzonych przez Kujawsko-Pomorski Oddział Wojewódzki NFZ od 1 sierpnia 2022 roku pacjenci hematologiczni będą mieli możliwość leczenia w oddziale hematologii Specjalistycznego Szpitala Miejskiego w Toruniu, jak również w oddziale hematologii Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Toruniu - informowała nas kilka dni temu Dorota Doktór, główny specjalista Zespołu Komunikacji Społecznej i Promocji Kujawsko-Pomorskiego Oddział Wojewódzkiego NFZ.

Dlaczego w Toruniu działać będą aż dwa oddziały hematologiczne? 30 czerwca zespół lekarzy specjalistów Oddziału Hematologii i Transplantacji Szpiku zakończył współpracę ze szpitalem miejskim w Toruniu. Medykom nie udało się porozumieć z dyrekcją placówki mimo prowadzonych mediacji. Nic nie pomogły też głośne protesty pacjentów. Personelowi oddziału bardzo zależało, by móc pracować w dotychczasowym składzie. Tymczasem dyrekcja lecznicy chciała zmienić ordynatora oddziału. Przypomnijmy, że lekarze zrezygnowali ze wszelkich roszczeń finansowych. Chcieli pracować dalej w tym samym składzie, z tym samym szefem. Okazało się to niemożliwe.

Krótko później rozpoczęły się starania o utworzenie oddziału hematologii w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym. I to - mimo wielu przeciwności - się udało. Oddział rusza w przyszłym tygodniu - będzie się znajdował w miejscu dawnego oddziału chorób płuc. Zaplanowano tam 16 łóżek stacjonarnych i 6 tzw. pobytu dziennego.
Na oddziale pracować będzie 10 osób. Dr Marcin Rymko, który do 30 czerwca był ordynatorem Oddziału Hematologii i Transplantacji Szpiku Specjalistycznego Szpitala Miejskiego w Toruniu, potwierdza, że to cały zespół, który zakończył współpracę z lecznicą przy Batorego. Lekarze nie rozjechali się po Polsce, tylko dalej, w tym samym składzie będą leczyć pacjentów - tylko kilka kilometrów dalej. Dla chorych to duża ulga. Pacjenci wielokrotnie podkreślali, że zespół, który prowadzi dr Rymko, składa się z godnych zaufania specjalistów. Za jego zachowanie wdzięczna jest dr Małgorzata Całbecka.

Polecamy nasze grupy i strony na Facebooku:

- Wszystkim serdecznie dziękujemy i wyrażamy wdzięczność za pracę jaką wykonali na rzecz przetrwania toruńskiej hematologii w dotychczasowym pełnym zespole lekarskim i w dużej mierze pielęgniarskim - przekazała lekarka.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na nowosci.com.pl Nowości Gazeta Toruńska