MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Toruń. Udana interwencja "Nowości" - śmietnisko przy ul. Prostej 5 wysprzątane! Straż Miejska będzie miała teren pod kontrolą

Małgorzata Oberlan
Małgorzata Oberlan
Tak wyglądało odrażające śmietniska przy ul. Prostej 5, przed wejściem do lokalu po dawnym klubie go-go. Mieszkańcy prosili o pomoc. Dzięki interwencji "Nowości" i reakcji Straży Miejskiej udało się w czwartek, 28 marca, teren wysprzątać. Pozostaje pod kontrolą municypalnych.
Tak wyglądało odrażające śmietniska przy ul. Prostej 5, przed wejściem do lokalu po dawnym klubie go-go. Mieszkańcy prosili o pomoc. Dzięki interwencji "Nowości" i reakcji Straży Miejskiej udało się w czwartek, 28 marca, teren wysprzątać. Pozostaje pod kontrolą municypalnych. Grzegorz Olkowski
Za sprawą interwencji "Nowości" odrażające śmietnisko przed dawnym klubem go-go przy ul. Prostej 5 w Toruniu zostało szybko wysprzątane. Przed świętami i słonecznym weekendem ta część starówki nie będzie straszyć mieszkańców i gości.

Kilka dni temu, na prośbę mieszkańców starówki, "Nowości" opisały i udokumentowały fotograficznie odrażający widok z ul. Prostej na starówce.

Na schodach przed wejściem do dawnego klubu go-go przy ul. Prostej numer 5 zalegają puszki po piwie, butelki po alkoholu i innych napojach, niedopałki papierosów i inne śmieci. Jak alarmują mieszkańcy okolicy, miejsce to wręcz zamienia się w melina - potrafią tutaj gromadzić się amatorzy tanich trunków. Nie tylko brudzą, ale i załatwiają tutaj swoje potrzeby fizjologiczne.

Odrażający widok kłuł w oczy mieszkańców, przechodniów i pracujące tutaj osoby. Psuł także wizerunek innych punktów handlowych i usługowych, które dbają o czystość i estetykę witryn: sklepów, kwiaciarni itp.

W czwartek śmietnisko zostało zlikwidowane. Straż Miejska: w trybie interwencyjnym

Ulica Prosta numer 5 - pod tym adresem kiedyś działał klub go-go, a po nim - pub z karaoke. Biznesy tu nie przetrwały, a właściciel lokalu musi mieć kłopoty finansowe. Dowodem na to są ponawiane próby zbycia tego lokalu przez komornika. "Nowości" o pierwszej takiej licytacji pisały już w 2020 roku, a w nie tak dawno - o ponawianiu próby sprzedaży. O tym, że lokal jest na sprzedaż do dziś świadczy baner z takim napisem.

"Nowości" o interwencję w sprawie śmietniska (dołączając do zgłoszenia dokumentację zdjęciową) poprosiły w pierwszej kolejności Straż Miejską w Toruniu. Jej rzecznik odpowiedział błyskawicznie, że "przekazuje zgłoszenie do kontroli". Co działo się dalej?

Już w czwartek (28 marca) rano odrażający widok zniknął z tej części starówki. Schody przed lokalem zostały dokładnie wysprzątane ze wszystkiego, o czym pisaliśmy w gazecie i co pokazaliśmy na zdjęciach. -Nastąpiło to w trybie interwencyjnym. Mogę tez zapewnić, że Straż Miejska będzie miała to miejsce pod kontrolą - przekazał naszej redakcji Jarosław Paralusz ze Straży Miejskiej.

Polecamy

Gdzie i jak zgłaszać w Toruniu nielegalne składowanie śmieci?

Informacje o miejscach, które wymagają czyszczenia, przyjmowane są w Toruniu przez cały rok. Wydział Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta Torunia po otrzymaniu zgłoszenia weryfikuje, czy jest to teren gminny. Jeśli nie, to takie zgłoszenie przesyłane straży miejskiej, która egzekwuje od zarządcy lub właściciela terenu, czyli do osoby, która ma obowiązek utrzymania czystości i porządku na swoim terenie, uprzątnięcie terenu.

Wszelkie zawiadomienia i informacje, gdzie znajduje się lub może znajdować się nielegalne wysypisko śmieci, należy kierować do Wydziału Gospodarki Komunalnej pod numer telefonu: 56 611 83 32 lub drogą elektroniczną: [email protected].

Zgłoszenia przyjmuje także toruńska Straż Miejska pod interwencyjnym numerem telefonu 986 lub drogą elektroniczną [email protected].

Poznaj ciekawe grupy lokalne na Facebooku:

od 7 lat
Wideo

Zakaz krzyży w warszawskim urzędzie. Trzaskowski wydał rozporządzenie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nowosci.com.pl Nowości Gazeta Toruńska