Wysokie wycięstwo Elany z Legionovią. Dwa gole kapitana [ZDJĘCIA]

Daniel Ludwiński
Elana Toruń wygrała 4:1 (0:1) z Legionovią w meczu siódmej kolejki II ligi. Do przerwy prowadzili goście, ale w drugiej części spotkania dwa gole strzelił Mariusz Kryszak, a po jednym Mateusz Stryjewski i Kacper Jóźwicki.Mecz miał dwa diametralnie różne oblicza. W pierwszej połowie Elana zaprezentowała się słabo. Legionovia objęła prowadzenie już w 3. minucie po bramce Karola Podolińskiego. Torunianie nie mieli tymczasem żadnego pomysłu na grę. Kolejne akcje wyglądały dość podobnie - kilka wymian piłki na własnej połowie, następnie wysokie podanie od razu w stronę pola karnego przeciwnika, najczęściej niecelne, i strata piłki. Po 45 minutach gry, które nie zwiastowały torunianom niczego dobrego, przyszła na szczęście znacznie lepsza druga połowa. Wkrótce po wznowieniu gry ładną bramką z rzutu wolnego popisał się Mariusz Kryszak, który dał w ten sposób sygnał do boju kolegom z drużyny. Gol kapitana uskrzydlił piłkarzy Elany - w końcu ruszyli do ataku i regularnie zaczęli grozić bramce Legionovii. W 58. minucie Kryszak wykorzystał rzut karny, a wkrótce później było już 3:1, tym razem po celnym strzale Mateusza Stryjewskiego.Tuż przed końcem spotkania wynik ustalił Kacper Jóźwicki, który wykorzystał prostopadłe podanie Bartosza Machaja.- Drużyna pokazała charakter, bo od meczu z Bytovią nasza gra u siebie się zacięła. Od razu na początku straciliśmy bramkę. Niejedna drużyna by się załamała, więc chcę pochwalić chłopaków, że walczyli do końca - powiedział trener Elany Ariel Jakubowski.Elana nadal jest daleka od tego, co pokazywała w ubiegłym sezonie, ale w drugiej połowie niedzielnego spotkania potrafiła się podnieść i dyktować przeciwnikowi warunki gry.W najbliższą sobotę o 17 torunianie zagrają na wyjeździe z Garbarnią Kraków.Elana Toruń - Legionovia 4:1 (0:1)0:1 Podoliński (3), 1:1 Kryszak (49), 2:1 Kryszak (58 karny), 3:1 Stryjewski (65), 4:1 Jóźwicki (90)Elana: Nowak – Onsorge, Andrzejewski, Urbański, Bierzało (26 Stryjewski, 89 Rak) - Świeciński (ż), Kościelniak, Kryszak, Lenkiewicz, Boniecki (80 Machaj ż) - Kołodziej (72 Kacper Jóźwicki) Grzegorz Olkowski
Elana Toruń wygrała 4:1 (0:1) z Legionovią w meczu siódmej kolejki II ligi. Do przerwy prowadzili goście, ale w drugiej części spotkania dwa gole strzelił Mariusz Kryszak, a po jednym Mateusz Stryjewski i Kacper Jóźwicki.