MKTG SR - pasek na kartach artykułów

1500 złotych dla rodziców już niebawem. Ustawa została podpisana!

llured
Andrzej Duda podpisał już ustawę dotyczącą wsparcia rodziców w ich aktywności zawodowej i procesie wychowania dzieci - "Aktywny rodzic". Program ten jest nieoficjalnie nazywany "babciowym" i został skierowany o rodziców pracujących. Przewidziane zostało wsparcie finansowe w kilku formach.
Andrzej Duda podpisał już ustawę dotyczącą wsparcia rodziców w ich aktywności zawodowej i procesie wychowania dzieci - "Aktywny rodzic". Program ten jest nieoficjalnie nazywany "babciowym" i został skierowany o rodziców pracujących. Przewidziane zostało wsparcie finansowe w kilku formach. DARIUSZ GDESZ / POLSKAPRESSE
Andrzej Duda podpisał już ustawę dotyczącą wsparcia rodziców w ich aktywności zawodowej i procesie wychowania dzieci - "Aktywny rodzic". Program ten jest nieoficjalnie nazywany "babciowym" i został skierowany o rodziców pracujących. Przewidziane zostało wsparcie finansowe w kilku formach.

1500 złotych dla rodziców

W kwietniu rząd zaczął procedować projekt o nazwie "Aktywny rodzic". Ustawa zakłada trzy rodzaje świadczenia dla rodziców dzieci w wieku od 12 do 35 miesiąca życia. To tak zwane "babciowe" i wchodzi w skład 100 konkretów na 100 dni nowego rządu w Polsce.

W ramach tego świadczenia można odebrać od 500 zł do 1500 zł co miesiąc!

Czy będzie można zamienić świadczenie na inne? SPRAWDŹ TUTAJ!

Polecamy

Na co można wydać babciowe?

Pieniądze z programu "Aktywny rodzic" będą przeznaczone na opłacenie:

  • żłobka,

  • babci,

  • lub niani.

Dla kogo jest świadczenie?

Babciowe dla rodziców aktywnych w pracy jest skierowane do tych rodziców, którzy są aktywni zawodowo. Aktywność zawodowa będzie określona w ustawie, która ureguluje stopień zarobków i rodzaj pracy, uprawniającej do pobierania tego świadczenia. Jego wysokość to nawet 1500 złotych miesięczne przez rok!

Polecamy

Czy babciowe można zamienić na inne świadczenie?

Świadczenie "aktywnie w domu" będzie dostępne na zbliżonych zasad, co funkcjonujący teraz rodzinny kapitał opiekuńczy. Różnica polega na tym, że będzie można odbierać świadczenie na każde, w tym na pierwsze i jedyne dziecko w wieku od 12. do 35. miesiąca życia.

Wysokość świadczenia "aktywnie w domu" to 500 złotych miesięczne przez dwa lata (24 miesiące). Jednocześnie nie będzie można pobierać świadczenia w wysokości 1000 złotych przez rok (12 miesięcy).

Zamiana babciowego na inne świadczenie

Zakładana jest ewentualność (w zależności od indywidualnej sytuacji i potrzeb), zmiany jednego świadczenia na inne. Warunkiem jest to, aby w danym miesiącu na to samo dziecko, było pobieranie wyłącznie jedno świadczenie wspierające rodziców.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Gadżety i ceny oficjalnego sklepu Euro 2024

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nowosci.com.pl Nowości Gazeta Toruńska