POLECAMY
QUIZY

Sprawdź się i rozwiąż QUIZ! Jak sobie poradzisz?

Rozwiń
A siedziba będzie u nas

A siedziba będzie u nas

Marek Nienartowicz

Aktualizacja:

Nowości Dziennik Toruński

Powstało stowarzyszenie Liga Polskich Miast i Miejsc UNESCO. Siedzibą organizacji jest Toruń. Tu powstanie jej biuro.

Powstało stowarzyszenie Liga Polskich Miast i Miejsc UNESCO. Siedzibą organizacji jest Toruń. Tu powstanie jej biuro.


Stowarzyszenie Liga Polskich Miast i Miejsc UNESCO zostało powołane na kongresie założycielskim, który odbył się w Zamościu przed kilkoma dniami. Liga będzie działać w formule prawnej lokalnej organizacji turystycznej. Dzięki temu na równych zasadach mogą w niej uczestniczyć podmioty o różnym statusie prawnym.


Siedzibą Ligi jest Toruń, gdzie w najbliższym czasie organizacja zostanie zarejestrowana i uruchomi swoje biuro. W Toruniu narodziła się inicjatywa powołania stowarzyszenia. Stało się tak w czasie konferencji przedstawicieli miast i miejsc UNESCO zorganizowanej tu we wrześniu 2003 roku.


Organizacja będzie działać na rzecz promocji turystycznej polskich miast i miejsc Światowego Dziedzictwa UNESCO w kraju i za granicą. Stowarzyszenie ma gromadzić i udostępniać informacje turystyczne o nich, współpracować z krajowymi i zagranicznymi organizacjami turystycznymi, w tym w szczególności z Polską Organizacją Turystyczną, Polską Agencją Rozwoju Turystyki oraz regionalnymi i lokalnymi organizacjami turystycznymi.


Inne zadania to prowadzenie wspólnych działań edukacyjnych, pozyskiwanie funduszy na rewitalizację, ochronę i promocję turystyczną miast i miejsc wpisanych na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, wzajemna współpraca i wymiana doświadczeń. Jednym z pierwszych zadań będzie ubieganie się o uznanie wszystkich obiektów, podobnie jak to miało miejsce w przypadku warszawskiej trasy królewskiej, za narodowy i krajowy produkt turystyczny i objęcie ich patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.

Czytaj treści premium w Nowościach Dziennika Toruńskiego Plus

Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Warto zobaczyć

Wideo