Beniaminek powalczył w Opolu, ale kiepskiej passy przerwać nie umiał

Adam Zakrzewski
Trzy stracone bramki w drugiej tercji i dwa błędy z trzeciej odsłony piątkowego spotkania z Orlikiem Opole zadecydowały o porażce Nesty Miresa. To szósta z rzędu przegrana torunian.

Do Opola torunianie udali się w niemal najmocniejszym zestawieniu ofensywnym, ale bez kontuzjowanych oraz leczących urazy obrońców - Krzysztofa Kantora oraz Łukasza Podsiadły, a także pierwszego bramkarza Michała Plaskiewicza. W składzie pojawił się za to białoruski napastnik Jewgienij Kasztanow, którego do gry udało się zatwierdzić jeszcze w dniu meczu.

Po bezbramkowej pierwszej tercji kibice Nesty Miresa mogli liczy na przerwanie złej passy, aczkolwiek w drugiej odsłonie wyżej sklasyfikowani w tabeli hokeiści Orlika aż trzy razy znajdowali sposób na obronę beniaminka PHL. Wydawało się wówczas, że jest już po sprawie, ale w ostatnich dwudziestu minutach torunianie doszli do głosu, zdobyli dwie bramki i złapali kontakt z gospodarzami.

- W tej tercji mieliśmy przewagę, ale po dwóch fatalnych błędach straciliśmy kolejne dwie bramki - powiedział Leszek Minge, dla którego był to pierwszy mecz w roli drugiego trenera Nesty Miresa.

Ostatecznie torunianie przegrali w Opolu 3:5.

Orlik Opole - Nesta Mires Toruń 5:3 (0:0, 3:0, 2:3).
5:2 Mac. Rompkowski (56.36),
5:3 J. Żyliński - D. Minge, M. Lidtke (59.23, w podw. przew.)

Nesta Mires: Bojanowski; Lidtke - Żyliński, Huzarski - Zacharenko, Skólmowski - Chrzanowski; Kalinowski - Kukuszkin - Kasztanow, Husak - Szarszok - Minge, Wiśniewski - Kuchnicki - Fraszko, Winiarski - Dzięgiel - Dołęga oraz Strużyk

W innych meczach:
SMS U20 Sosnowiec - Polonia Bytom 2:7 (0:2, 2:4, 0:1). Bramki: Sz. Skrodziuk, M. Gościński - M. Słodczyk 2, M. Frączek, K. Lipsbergs, E. Cgojevs, D. Tomeczko, S. Kłaczyński

Comarch Cracovia - JKH GKS Jastrzębie 0:3 (0:0, 0:0, 0:3). Bramki: M. Plichta, L. Laszkiewicz, R. Bordowski

Ciarko PBS Bank STS Sanok - TatrySki Podhale Nowy Targ 1:4 (0:0, 1:2, 0:2). Bramki: M. Danton - D. Gruszka 2, F. Wielkiewicz, J. Tapio

18. kolejka PHL. 25 października, niedziela: Nesta Mires Toruń - Naprzód Janów (Tor-Tor, godz. 17.30), Sanok - SMS U20, Nowy Targ - Kraków, Jastrzębie - Oświęcim, Sosnowiec - Bytom