Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Bez niespodzianki. Jest kandydat PiS na prezydenta Torunia, są kandydaci do Rady Miasta i sejmiku województwa

Marek Nienartowicz
Marek Nienartowicz
Kandydaci Prawa i Sprawiedliwości na prezydenta Torunia oraz do Rady Miasta Torunia i sejmiku województwa kujawsko-pomorskiego w kwietniowych wyborach samorządowych zostali przedstawieni podczas prezentacji w Centrum Innowacyjnej Edukacji w Młynach Richtera. Kandydatem na prezydenta Torunia jest Adrian Mól
Kandydaci Prawa i Sprawiedliwości na prezydenta Torunia oraz do Rady Miasta Torunia i sejmiku województwa kujawsko-pomorskiego w kwietniowych wyborach samorządowych zostali przedstawieni podczas prezentacji w Centrum Innowacyjnej Edukacji w Młynach Richtera. Kandydatem na prezydenta Torunia jest Adrian Mól Grzegorz Olkowski
Zgodnie z przewidywaniami wiceprezydent Adrian Mól jest kandydatem Prawa i Sprawiedliwości na prezydenta Torunia. Przedstawieni też zostali kandydaci tego ugrupowania w wyborach do Rady Miasta i sejmiku województwa kujawsko-pomorskiego.

Tak działa robot da Vinci w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Toruniu!

od 12 lat

Kandydaci Prawa i Sprawiedliwości na prezydenta Torunia oraz do Rady Miasta Torunia i sejmiku województwa kujawsko-pomorskiego w kwietniowych wyborach samorządowych zostali przedstawieni podczas prezentacji w Centrum Innowacyjnej Edukacji w Młynach Richtera w czwartek 29 lutego.

Wybory 2024. Adrian Mól kandydatem PiS na prezydenta Torunia

- Można powiedzieć, używając metafory piłkarskiej, że po wyborach 15 października jest 1:0 dla nich, ale rozgrywka trwa - mówił Krzysztof Szczucki, poseł PiS z okręgu toruńskiego. - Jestem przekonany, że ostatecznie zwyciężymy i po kolejnych wyborach będzie 2:1 dla nas. Mamy silną drużynę, będziemy ciężko pracować, by w końcu wygrać w województwie kujawsko-pomorskim. Zdajemy sobie sprawę ze specyfiki regionu i miasta, ale nie staje się do zawodów nie wierząc w zwycięstwo.

Więcej informacji z Torunia i okolic przeczytasz >>>TUTAJ<<<<

Kandydatem PiS na prezydenta Torunia - jest - zgodnie z oczekiwaniami - wiceprezydent miasta Adrian Mól.

- Stało się: zostałem kandydatem na prezydenta Torunia. Obiecuję, że nie zawiodę, będę gryzł trawę, by uzyskać jak najlepszy wynik - stwierdził Adrian Mól.

W trzecich kolejnych wyborach na prezydenta Torunia PiS wystawia urzędującego zastępcę prezydenta miasta, który będzie w nich rywalizował ze swoim szefem, prezydentem Michałem Zaleskim. W roku 2014 i 2018 był to Zbigniew Rasielewski. Uzyskał on - odpowiednio - około 9-procentowe poparcie (przy nieco ponad 70-procentowym poparciu dla prezydenta Zaleskiego) i 8,5-procentowe (przy 55,4-procentowym prezydenta). Przegrywał więc zdecydowanie.

Adrian Mól urodził się 9 sierpnia 1988 roku w Limanowej koło Nowego Sącza. Z Toruniem jest związany od 2007 roku. Skończył studia dziennikarskie i politologiczne w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu (obecnie Akademia Kultury Społecznej i Medialnej). Był przewodniczącym Samorządu Studenckiego, działał w studenckim teatrze, śpiewał w chórze akademickim. Po studiach pracował jako nauczyciel akademicki w WSKSiM. Był dziennikarzem i reporterem TV Trwam. Należy do PiS. Od 2018 roku był radnym miejskim z okręgu obejmującego Bydgoskie Przedmieście i wiceprzewodniczącym Rady Miejskiej Torunia. Od stycznia 2022 roku jest wiceprezydentem Torunia.

Na dziś konkurentami Adriana Móla w wyborach na prezydenta Torunia są były wiceprezydent miasta Paweł Gulewski z Platformy Obywatelskiej i radny Bartosz Szymanski z komitetu Aktywni dla Torunia. W najbliższych dniach swój start powinien ogłosić prezydent Michał Zaleski.

Adrian Mól przedstawił program PiS w wyborach na prezydenta i do Rady Miasta. Jest to "Piątka dla Torunia". Składają się na nią:

 • bon żłobkowy (podwojenie środków na ten cel w budżecie miasta),
 • bon seniora (300 złotych dla każdego seniora w Toruniu z budżetu miasta, koszt - 6 milionów złotych rocznie),
 • program "Poznaj region" (10-25 tysięcy złotych dla każdej szkoły na wycieczki, 5 tysięcy złotych dla klubów seniora),
 • budowa Mostu Zachodniego na wysokości Szosy Okrężnej,
 • utworzenie Muzeum Narodowego w Toruniu.

Wybory 2024. Oto kandydaci PiS-u do Rady Miasta Torunia

PiS przedstawił także kandydatów do Rady Miasta Torunia. Co ciekawe, w żadnym z czterech okręgów nie obsadził nimi wszystkich dostępnych miejsc. Liderami list są między innymi Adrian Mól oraz szef PiS-u w Toruniu i radny miejski Michał Jakubaszek. Oto zestawy kandydatów PiS-u:

Okręg nr 1 - lewobrzeże, Skarpa, Kaszczorek

 1. Michał Jakubaszek
 2. Wojciech Klabun
 3. Włodzimierz Musiał
 4. Hanna Zawacka
 5. Zuzanna Pszczółkowska
 6. Dorota Pietrzak
 7. Jarosław Majewski
 8. Magdalena Zduńska
 9. Maciej Fogt

Okręg nr 2 - Bydgoskie, zachodnia część Chełmińskiego, działki św. Józefa, działki Klemensa, Brzezina

 1. Adrian Mól
 2. Tomasz Wiśniewski
 3. Maria Pekasiewicz
 4. Kazimiera Podgórska
 5. Wiesława Biskup
 6. Karol Maria Wojtasik
 7. Maciej Stawiski

Okręg nr 3 - Wrzosy, Jar, Chełmińskie, starówka

 1. Michał Gazda
 2. Tomasz Sińczak
 3. Mateusz Żmudziński
 4. Teresa Meszka
 5. Alina Warejko
 6. Ewa Zulewska-Mielcarska
 7. Edward Błażejowski
 8. Kamil Kojak

Okręg nr 4 - Jakubskie, Mokre, Rubinkowo, Grębocin, Bielawy

 1. Maciej Koziołocki
 2. Dagmara Tuszyńska
 3. Katarzyna Chłopecka
 4. Jarosław Bochenek
 5. Angelika Adamska
 6. Piotr Kociorski
 7. Joanna Sińczak
 8. Tomasz Kocur
 9. Piotr Raginia

Wybory 2024. Oto kandydaci PiS-u do sejmiku województwa z okręgu z Toruniem

PiS przedstawił też kandydatów w wyborach do sejmiku w okręgu obejmującym Toruń oraz powiaty toruński i chełmiński. Są to:

 1. Przemysław Przybylski
 2. Maria Mazurkiewicz
 3. Piotr Mittelstaedt
 4. Hieronim Iwiński
 5. Małgorzata Marek
 6. Maria Rostek
 7. Aniela Hebel-Szmak

Polecamy: Dzieje się w Toruniu. Najlepsze zdjęcia fotoreporterów >>> TUTAJ <<<

Przypomnijmy, że wybory na prezydenta Torunia i do Rady Miasta odbędą się w niedzielę 7 kwietnia. Wówczas torunianie będą też głosować na kandydatów do sejmiku województwa kujawsko-pomorskiego. Na niedzielę 21 kwietnia zaplanowano drugą turę wyborów prezydenckich - dojdzie do niej, jeśli w pierwszej żaden z kandydatów nie uzyska więcej niż połowy ważnie oddanych głosów.

Kandydata na prezydenta trzeba zgłosić do miejskiej komisji wyborczej najpóźniej w 24. dniu przed dniem wyborów do godziny 16 - ten termin przypada w czwartek 14 marca. W przypadku kandydatów na radnych jest to poniedziałek 4 marca.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na nowosci.com.pl Nowości Gazeta Toruńska