Co się dzieje z beniaminkiem? Kolejny rywal lepszy od Nesty

Nesta Mires Toruń (na zdjęciu Jacek Dzięgiel) przegrała spotkanie 9. kolejki Polskiej Hokej Ligi w Sosnowcu. Tamtejszemu Zagłębiu uległa 2:5 Sławomir Kowalski
Nie tak miało być. Hokeiści Nesty Miresa Toruń przegrali każdą z trzech tercji meczu w Sosnowcu i ulegli tamtejszemu Zagłębiu 2:5.

W każdym z ośmiu rozegranych dotychczas meczów toruńscy hokeiści musieli „gonić” wynik. Nie inaczej było również wczoraj. Beniaminek Polskiej Hokej Ligi w połowie spotkania w Sosnowcu przegrywał z tamtejszym Zagłębiem 0:2. Wpłynęły na to miały m.in. problemy gości ze skutecznością, bo o ile kilka razy rosła temperatura pod bramką gospodarzy, gracze Nesty Miresa długo nie potrafili pokonać Michała Kielera.

Bramkarz gospodarzy utrzymywał czyste konto przez ponad połowę meczu. Tak też było po strzale Michała Kalinowskiego w 32. minucie, ale do odbitego przez Kielera krążka dopadł wówczas Bartosz Fraszko i w posłał go w górną część bramki. Było to premierowe trafienie wychowanka Sokołów w seniorskiej drużynie z Torunia.

Niestety, 50 sekund później sosnowiczanie znów prowadzili dwiema bramkami, gdyż obronę Nesty Miresa wymanewrowali bracia Kozłowscy.

W trzeciej odsłonie stało się jasne, że torunianom przyjdzie przełknąć gorycz porażki po raz ósmy w tym sezonie. Na gole Marcina Kozłowskiego i Adama Jaskólskiego, dopiero na sekundę przed końcem meczu, odpowiedział Białorusin Siergiej Kukuszkin.

Nesta Mires przegrała w Sosnowcu 2:5 i w tabeli Polskiej Hokej Ligi spadła na dziesiąte miejsce.

Zagłębie Sosnowiec - Nesta Mires Toruń 5:2 (1:0, 2:1, 2:1)
1:0 A. Czerniadiew - A. Kowalówka, M. Jaros (14.03),
2:0 A. Kowalówka - A. Czerniadiew, M. Jaros (26.51, w przewadze),
2:1 B. Fraszko - M. Kalinowski, S. Kamko (32.27),
3:1 T. Kozłowski - M. Kozłowski, Ł. Rutkowski (33.17),
4:1 M. Kozłowski T. Kozłowski, J. Jaskólski (45.36),
5:1 A. Jaskólski - J. Jaskólski (56.45, w przew.),
5:2 S. Kukuszkin - D. Minge, K. Kantor (59.59)

Nesta Mires: Plaskiewicz; Kantor - Zacharenko, Podsiadło - Żyliński, Huzarski - Kamko, Skólmowski - Lidtke; Kalinowski - Kukuszkin - Minge, Wiśniewski - Kuchnicki - Husak, Fraszko - Dzięgiel - Dołęga, Bomastek - Chrzanowski - Winiarski

W innych meczach
Unia Oświęcim - Ciarko Sanok 3:2 (1:2, 1:0, 1:0). Bramki: M. Szewczyk, M. Modrzejewski, S. Kowalówka - B. Breault, T. Ouellete

Polonia Bytom - GKS Tychy 4:2 (1:0, 0:0, 3:2).
Bramki: B. Salamon 2, B. Drozd, M. Przygodzki - M. Kartoszkin, M. Kolarz

Comarch Cracovia - SMS U20 Sosnowiec 13:0 (5:0, 3:0, 5:0).
Bramki: F. Drzewiecki 3, K. Kisielewski 2, A. Domogała 2, K. Guzik 2, M. Urbanowicz, O. Paczkowski, M. Wróbel, G. Pasiut

Orlik Opole - TatrySki Podhale Nowy Targ 4:3 po karnych (0:1, 0:2, 3:0; k. 2:1). Bramki: D. Klecha, A. Szczechura, S. Szydło, M. Cichy - F. Wielkiewicz, J. Jokila, B. Neupauer

Naprzód Janów - JKH GKS Jastrzębie 3:6 (1:3, 2:1, 0:2). Bramki: P. Vrana, M. Gryc , M. Indra - M. Plichta 3, R. Nalewajka, Ł. Nalewajka, J. Szejbal

10. kolejka PHL.2 października, piątek: SMS U20 Sosnowiec - Nesta Mires Toruń (godz. 19); Tychy - Sosnowiec, Jastrzębie - Bytom, Nowy Targ - Janów, Sanok - Opole, Kraków - Oświęcim.