Do zobaczenia w play off

Piotr Husak (na pierwszym planie) zdobył dwie bramki dla Nesty w sobotnim spotkaniu z Legią Warszawa. Na swoim koncie w tym sezonie ma dziesięć trafień Sławomir Kowalski
Ósme i dziewiąte zwycięstwo z rzędu zapisali na swoje konto gracze najlepszej obecnie drużyny pierwszej ligi. Hokeiści Nesty Toruń bez większych kłopotów ograli Legię Warszawa 5:0 i 7:1.

Małą tradycją od kilku ostatnich meczów toruńskich hokeistów jest to, że pierwsze tercje z ich udziałem kończą się bezbramkowymi remisami. Tak było przed tygodniem w Gdańsku, a powtórzyło się w weekendowych potyczkach z Legią Warszawa na Tor-Torze. Zarówno w sobotnim, jak i w niedzielnym spotkaniu przewaga Nesty nie podlegała jednak dyskusji. Bramki były więc kwestią czasu.

Osłabieni brakiem Piotra Winiarskiego (naderwane więzadło w kolanie) torunianie, jak na faworytów przystało, nie pozwalali się zaskoczyć i często sprawdzali formę bramkarza Legii - Krzysztofa Gutkowskiego. W sobotę oddali w jego stronę 42 celne strzały, a wczoraj aż 55.

Nie było wątpliwości

Decydujące dla losów obydwu potyczek okazały się drugie tercje, w których gospodarze zdobyli po cztery bramki.

- Przewyższaliśmy rywali w każdym elemencie. Co prawda w naszą grę wkradały się pewne błędy, ale w tych spotkaniach nie było żadnych wątpliwości, która z ekip prezentowała się lepiej - powiedział Andrzej Masewicz, trener Nesty.

Warto dodać, iż w niedzielę oprócz emocji czysto hokejowych zagościły też wątki pięściarskie, a do bokserskich pojedynków po stronie Nesty stawali Mariusz Kuchnicki i Bartosz Skólmowski.

Jeden punkt

Dla torunian były to ostatnie spotkania w sezonie zasadniczym rozegrane przed własną publicznością. W połowie lutego Nesta zakończy tę część rozgrywek meczami w Nowym Targu. Zaledwie jeden punkt w starciach ze studencką ekipą Podhala zapewni naszej drużynie awans do play off z pierwszego miejsca w tabeli.

Nesta Toruń - Legia Warszawa 5:0 (0:0, 4:0, 1:0)
1:0 Ł. Chrzanowski - P. Bomastek, M. Lidtke (21.27),
2:0 M. Kuchnicki - D. Minge, P. Huzarski (24.24, w osłabieniu),
3:0 P. Huzarski - Ł. Chrzanowski, P. Bomastek (34.16, w przewadze),
4:0 P. Husak - M. Strużyk, K. Gościmiński (35.15, w przew.),
5:0 P. Husak - M. Strużyk, K. Gościmiński (56.25)

Nesta Toruń - Legia Warszawa 7:1 (0:0, 4:1, 3:0)
6:1 M. Kalinowski - M. Strużyk, R. Gazda (50.55, w przew.),
7:1 P. Bomastek - J. Dzięgiel, Ł. Chrzanowski (55.01)

Nesta: Plaskiewicz (w drugim meczu Bojanowski); Gazda - Gimiński, Huzarski - Lidtke, Heyka - Mądrowski oraz Rodziewicz, Skólmowski; M. Kalinowski - Kuchnicki - Minge, Bomastek - Chrzanowski - Dzięgiel, Gościmiński - Strużyk - Husak oraz Pieniak