Paweł Adamowicz
Pożegnanie

Pożegnanie Pawła Adamowicza

Rozwiń
Paweł Adamowicz
Zwiń

Pożegnanie Pawła Adamowicza

Służba publiczna, ukochane miasto i drugi człowiek - te wartości były dla niego najważniejsze. Paweł Adamowicz był człowiekiem niezwykle aktywnym, zawsze życzliwym i zawsze blisko ludzi.

Dobre wiadomości dla łowców promocji: wysyp nowych...

Dobre wiadomości dla łowców promocji: wysyp nowych supermarketów w Toruniu

Joanna Posadzy

Nowości Dziennik Toruński

Aktualizacja:

Nowości Dziennik Toruński

Intermarche już 12 czerwca otwiera drugi supermarket w Toruniu

Intermarche już 12 czerwca otwiera drugi supermarket w Toruniu ©Sławomir Kowalski

Kaufland w miejscu, gdzie stacjonowało wojsko, Biedronka zamiast restauracji, Intermarche, Tesco - lista nowych obiektów handlowych w Toruniu rośnie, a lokalizacje mogą zaskakiwać.
Intermarche już 12 czerwca otwiera drugi supermarket w Toruniu

Intermarche już 12 czerwca otwiera drugi supermarket w Toruniu ©Sławomir Kowalski

Jak ustaliły „Nowości”, dokładnie po 30 latach z toruńskiej mapy znika restauracja „Herbowa”.
[break]

- Wydzierżawiliśmy budynek po restauracji i jeszcze w tym roku powstanie tam Biedronka - mówi Czesław Degórski, wiceprezes Spółdzielni Mieszkaniowej „Kopernik”.

- Możliwe, że już w listopadzie sklep otworzy swoje podwoje.

Pawilon, w którym znajdowała się restauracja, wybudowany został w latach 80. „Herbowa” działała tam od 1984 roku.

- Na 99 procent wynosimy się z budynku, ale jest to dla nas temat drażliwy - przyznaje menedżer restauracji Tomasz Rednar.

Zaawansowane rozmowy trwają w związku z zagospodarowaniem terenów wojskowych przy ulicy Bema. Właścicielem gruntów jest przedsiębiorca z Ciechocinka Adam Brzuszkiewicz, który w 2012 roku wykupił je od Agencji Mienia Wojskowego. Teraz chce wybudować tam Kaufland. Supermarket wraz z parkingiem miałby stanąć naprzeciwko nowo pobudowanej hali sportowej.

- Wydane zostały warunki zabudowy, ale na razie nie wpłynął do nas wniosek o wydanie pozwolenia na budowę - mówi Adam Popielewski, dyrektor Wydziału Architektury i Budownictwa Urzędu Miasta.

Co ciekawe, ten sam inwestor, który jest również właścicielem terenu pod hotelem B&B u zbiegu ulic Dąbrowskiego i Szumana, wnioskował także o wydanie decyzji w sprawie budowy pawilonu handlowego obok hotelu.

To nie koniec nowości. Już 12 czerwca przy ulicy Ugory otwarty zostanie drugi w Toruniu supermarket Intermarché (pierwszy znajduje się przy ulicy Niesiołowskiego na Rubinkowie). Obiekt ma powierzchnię 1900 mkw.

Jeszcze w tym roku ma powstać w Toruniu kolejny supermarket Tesco - przy ulicy Wapiennej. Z kolei do wybudowania supermarketu na ulicy Waryńskiego 13-17 przymierza się toruńska firma Apro Investment, która działkę na ten cel kupiła w grudniu zeszłego roku.
Liczba obiektów handlowych o powierzchni do 2 tys. mkw. rośnie z miesiąca na miesiąc w odróżnieniu od wielkich centrów - tu wciąż nie ma chętnych do inwestowania.

Czytaj treści premium w Nowościach Dziennika Toruńskiego Plus

Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

Komentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Warto zobaczyć

Wideo