Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Dobroczyńca w szkole w Toruniu. Dzięki niemu udało się odnowić jedną z sal

Marek Nienartowicz
Marek Nienartowicz
Sala w Zespole Szkół Technicznych przy ulicy Legionów w Toruniu została wyremontowana dzięki inicjatywie nauczycielce przedmiotów budowlanych Magdaleny Pulikowskiej-Dąbkiewicz i jej współpracy z toruńskim przedsiębiorcą Olehem Martyniukiem
Sala w Zespole Szkół Technicznych przy ulicy Legionów w Toruniu została wyremontowana dzięki inicjatywie nauczycielce przedmiotów budowlanych Magdaleny Pulikowskiej-Dąbkiewicz i jej współpracy z toruńskim przedsiębiorcą Olehem Martyniukiem Grzegorz Olkowski
Toruński przedsiębiorca Oleh Martyniuk zafundował remont jednej z sal w Zespole Szkół Technicznych w Toruniu. Wykonała go ekipa z jego firmy.

Tak działa porodówka w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym

od 16 lat

Oleh Martyniuk to pochodzący z Ukrainy przedsiębiorca, od 10 lat działający w Toruniu. Prowadzi tu firmę MYZ-BUD.

Remont sali w szkole w Toruniu: przedsiębiorca go wykonał i pokrył koszty

Kontakt z Olehem Martyniukiem nawiązała Magdalena Pulikowska-Dąbkiewicz, nauczyciel przedmiotów budowlanych w Zespole Szkół Technicznych, mającym siedzibę w budynku przy ulicy Legionów 19/25 w Toruniu.

- Firma MYZ-BUD okazała nieocenioną hojność i wsparcie. Bezinteresowna pomoc pana Oleha Martyniuka zaowocowała generalnym remontem sali lekcyjnej - mówi Magdalena Pulikowska-Dąbkiewicz.

Więcej informacji z Torunia i okolic przeczytasz >>>TUTAJ<<<<

Remont sali lekcyjnej został przeprowadzony podczas niedawnych ferii zimowych. Oleh Martyniuk wydelegował trzyosobową ekipę ze swojej firmy, która go wykonała.

- Remont obejmował demontaż boazerii, odmalowanie ścian, położenie betonu architektonicznego, wymianę podłogi i naprawę drzwi - wylicza Magdalena Pulikowska-Dąbkiewicz.

Wyremontowana sala prezentuje się efektownie. Na podłodze stare, dziurawe gumoleum zostało zastąpione Winylowymi panelami dębowymi. Koszt remontu można szacować na 40-50 tysięcy złotych. W całości pokrył go Oleh Martyniuk. Na ścianach w sali ma się jeszcze pojawić graffiti.

- Naprawdę z głębi serca pragnę wyrazić najszczersze podziękowania dla firmy MYZ-BUD, której prezesem jest pan Oleh Martyniuk. Jestem przekonana, że wykonany przez nią remont pozwoli uczniom Zespołu Szkół Technicznych osiągać jeszcze lepsze wyniki w nauce. Mam też nadzieję, że w ślad za panem Martyniukiem podążą inni lokalni przedsiębiorcy. Każda, nawet niewielka pomoc otwiera młodzieży nowe możliwości, które w przyszłości zaowocują ich konkurencyjnością na rynku pracy - dodaje Magdalena Pulikowska-Dąbkiewicz.

Wsparcie lokalnych przedsiębiorców przydałoby się przy zakupie materiałów, dzięki którym można by upiększyć szkołę. Byłaby to szansa, by wykazać się mogli kształcący się w Zespole Szkół Technicznych przyszli projektanci użytkowi. Na razie, jesienią ubiegłego roku, odnowione zostało główne wejście do placówki. Powstał tu sympatyczny mural. Zaprojektowała go Magdalena Pulikowska-Dąbkiewicz, a wykonali, po lekcjach, uczniowie.

Przypomnijmy, że na początku obecnego roku w ZST otwarta została wirtualna strzelnica. Powstała dzięki wsparciu, jakie miasto otrzymało z Ministerstwa Obrony Narodowej.

Zespół Szkół Technicznych w Toruniu: ponad sto lat historii, taka oferta

Zespół Szkół Technicznych dwa lata temu świętował 100-lecie istnienia. Jego początku sięgają roku 1922, gdy w Lesznie powstało Państwowe Liceum Budwlane. W 1927 roku szkoła ta została przeniesiona do Torunia, W 1951 roku przekształcono ją w Technikum Budwlane, a w 1974 roku - w Zespół Szkół Budowlanych. W 2003 roku ta placówka została połączona z Zespołem Szkół Elektrycznych. Z tej fuzji powstał Zespół Szkół Technicznych. Szkoła zajmuje wzniesiony specjalnie dla "budowlanki" budynek przy ulicy Legionów.

Polecamy: Dzieje się w Toruniu. Najlepsze zdjęcia fotoreporterów >>> TUTAJ <<<

Zespół Szkół Technicznych tworzą technikum i szkoła branżowa I stopnia. Kształci w zawodach:

  • technik logistyk z oddziałami przygotowania wojskowego,
  • technik budownictwa,
  • technik geodeta,
  • technik teleinformatyk,
  • technik dekarstwa,
  • murarz tynkarz,
  • dekarz.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na nowosci.com.pl Nowości Gazeta Toruńska