MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Dodatkowe 1800 zł do emerytury. To świadczenie nie jest ograniczone tylko do kobiet. Sprawdź, czy spełniasz te kryteria

llured
Zapraszamy do zapoznania się z kryteriami kwalifikującymi do tego świadczenia oraz sposobami ubiegania się o nie. Dodatkowe wsparcie finansowe dla rodzin wielodzietnych staje się coraz bardziej dostępne w Polsce. Program "Mama 4+" oferuje dodatkowe świadczenie uzupełniające, które może wynieść nawet 1800 zł miesięcznie. Co istotne, nie jest to wyłącznie przywilej dla matek, ale również ojców.
Zapraszamy do zapoznania się z kryteriami kwalifikującymi do tego świadczenia oraz sposobami ubiegania się o nie. Dodatkowe wsparcie finansowe dla rodzin wielodzietnych staje się coraz bardziej dostępne w Polsce. Program "Mama 4+" oferuje dodatkowe świadczenie uzupełniające, które może wynieść nawet 1800 zł miesięcznie. Co istotne, nie jest to wyłącznie przywilej dla matek, ale również ojców. FOT. MARCIN OLIVA SOTO/SPGW
W Polsce rośnie dostępność dodatkowego wsparcia finansowego dla rodzin wielodzietnych. Program "Mama 4+" oferuje dodatkowe świadczenie uzupełniające, które może sięgać nawet 1800 zł miesięcznie. Warto zaznaczyć, że nie jest to przywilej wyłącznie dla matek, lecz także dla ojców. Zachęcamy do zapoznania się z kryteriami kwalifikującymi do tego świadczenia oraz sposobami ubiegania się o nie.

Kto może ubiegać się o świadczenie 1800 zł?

  • Osoby, które nie posiadają wystarczających środków do życia i osiągnęły wiek emerytalny: dla kobiet wynosi to 60 lat, a dla mężczyzn 65 lat.

  • Osoby, które przebywają w Polsce i mają tu "centrum interesów osobistych" lub gospodarczych przez co najmniej 10 lat oraz są obywatelami Polski lub posiadają prawo pobytu lub stałego pobytu w Polsce i są obywatelami państwa członkowskiego Unii Europejskiej lub Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu (EFTA) - strony umowy o Europejskim Obszarze Gospodarczym lub Konfederacji Szwajcarskiej, lub są cudzoziemcami legalnie przebywającymi w Polsce.

  • Osoby, które nie mają dochodu, który zapewniałby im niezbędne środki utrzymania, przy czym brak środków musi być na poziomie co najmniej najniższej emerytury.

Polecamy!

Jak złożyć wniosek o świadczenie?

Wniosek o rodzicielskie świadczenie uzupełniające należy złożyć w oddziałach Zakładu Ubezpieczeń Społecznych (ZUS), Kasach Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego (KRUS) lub innych organach rentowych, takich jak służby mundurowe. Wniosek zostanie rozpatrzony przez prezesa ZUS lub prezesa KRUS, a po jego rozpatrzeniu wnioskodawca otrzyma decyzję o przyznaniu prawa do świadczenia lub jego odmowie.

Czy warto?

Program "Mama 4+" stanowi istotne wsparcie finansowe dla rodzin wielodzietnych, które znajdują się w trudnej sytuacji materialnej. Dodatkowe 1800 zł miesięcznie może znacząco wpłynąć na poprawę warunków życia i zapewnić niezbędne środki utrzymania. Dlatego warto sprawdzić, czy spełniasz kryteria kwalifikacyjne i skorzystać z możliwości uzyskania tego świadczenia.

Program "Mama 4+" to inicjatywa, która przynosi wsparcie finansowe dla rodzin wielodzietnych w Polsce. Dodatkowe świadczenie uzupełniające może wynieść nawet 1800 zł miesięcznie i nie jest ograniczone tylko do matek, lecz obejmuje również ojców. Jeśli spełniasz określone kryteria kwalifikacyjne, warto złożyć wniosek o to świadczenie, które może znacząco poprawić jakość życia Twojej rodziny.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Gadżety i ceny oficjalnego sklepu Euro 2024

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nowosci.com.pl Nowości Gazeta Toruńska