POLECAMY
QUIZY

Sprawdź się i rozwiąż QUIZ! Jak sobie poradzisz?

Rozwiń
Forte Artus Festival w Toruniu. Podpowiadamy, gdzie się...

Forte Artus Festival w Toruniu. Podpowiadamy, gdzie się wybrać

Paulina Błaszkiewicz

Aktualizacja:

Nowości Dziennik Toruński

Arkadiusz Jakubik w najbliższą niedzielę opowie toruńskiej publiczności m.in. o tym, jak to jest stać po drugiej stronie kamery

Arkadiusz Jakubik w najbliższą niedzielę opowie toruńskiej publiczności m.in. o tym, jak to jest stać po drugiej stronie kamery ©Anita Etter

Wykład filozoficzny, koncert zespołu Same Suki i spotkanie z Arkadiuszem Jakubikiem - w tym tygodniu każdy znajdzie coś dla siebie. Zobacz, na jakie wydarzenia w Dworze Artusa warto się wybrać.
Arkadiusz Jakubik w najbliższą niedzielę opowie toruńskiej publiczności m.in. o tym, jak to jest stać po drugiej stronie kamery

Arkadiusz Jakubik w najbliższą niedzielę opowie toruńskiej publiczności m.in. o tym, jak to jest stać po drugiej stronie kamery ©Anita Etter

- Pierwszy „Czwartek z filozofią” w nowym sezonie poprowadzi prof. dr hab. Mirosław Żelazny, który opowie o różnicach i podobieństwach między wiarą religijną a wiarą filozoficzną - zapowiada Bogumiła Przeperska z Dworu Artusa.

Filozof i kierownik Zakładu Estetyki w Instytucie Filozofii UMK spróbuje wykazać, jak na pytania związane z religią odpowiada filozofia- zarówno ta najstarsza jak i współczesna.

Wstęp na pierwsze spotkanie w cyklu „Czwartki z filozofią” - o godzinie 19 w Sali Wielkiej - jest wolny.

Kobiety i folk21 października w ramach Forte Artus Festivalu odbędzie się koncert zespołu Same Suki. To folkowa formacja, która gra muzykę kobiet z miasta inspirowaną muzyką ludową.

Same Suki to miks pięciu mocnych charakterów kobiet z różnych gatunków muzycznych - ethno, klasyki, rozrywki, piosenki aktorskiej, muzyki ludowej. Połączenie tradycji i nowych środków wyrazu daje w ich przypadku ciekawe, czasem zaskakujące efekty, o czym toruńska publiczność będzie miała okazję przekonać się już w najbliższy piątek. Dodajmy, że ten wyjątkowy kobiecy zespół wykorzystuje w niekonwencjonalny sposób tradycyjne instrumenty akustyczne takie jak cajon, bendir, lira grecka, rebab turecki, suka biłgorajska, fidel płocka czy wiolonczela.

Zobacz także: Kujawsko-Pomorskie. Tłumy na spotkaniu z bohaterami "Rodzinka.pl" [ZDJĘCIA]- Artystki chętnie sięgają do źródeł, jednak po to, żeby śpiewać swoim głosem o tym co tu i teraz. Zespół powstał z radości życia, z pasji i pragnienia grania własnej, niczemu i nikomu niepodporządkowanej muzyki. Z chęci wyrażania siebie taką jaką się jest, bez cenzury - opowiada Łukasz Wu-darski z Dworu Artusa.

Koncert odbędzie się w piątek, 21 października o godzinie 19. Bilety kosztują 25 i 20 złotych. Można je kupić w kasie biletowej Dworu Artusa.

Z kolei w niedzielę w Sali Wielkiej Dworu Artusa będzie gościł Arkadiusz Jakubik.

Nie tylko aktorEtatowy aktor Wojciecha Smarzowskiego podczas spotkania z toruńską publicznością na pewno opowie o swojej niezwykle wymagającej roli w „Wołyniu” czy reżyserii swojego drugiego filmu, jakim jest „Prosta historia o morderstwie”.

- Arkadiusz Jakubik od wielu lat konsekwentnie działa na różnych polach kultury, pisząc scenariusze, występując z rockowym zespołem Dr Misio, reżyserując filmy, dubbingując i przede wszystkim grając sugestywne postaci w filmach, które każdy widz na długo zapamiętuje - dodaje Łukasz Wudarski.

Wstęp na niedzielne spotkanie z aktorem w Dworze Artusa o godzinie 18 jest wolny.

Czytaj treści premium w Nowościach Dziennika Toruńskiego Plus

Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

Komentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Warto zobaczyć

Wideo