Głosujesz w plebiscycie SMS-ami? Możesz też głosować na...

Głosujesz w plebiscycie SMS-ami? Możesz też głosować na stronie internetowej - sprawdź korzyści!

Akcja specjalna NAUCZYCIEL NA MEDAL

Aktualizacja:

W plebiscycie można głosować nie tylko wysyłając wiadomości SMS, lecz także w prostszy i bardziej niezawodny sposób - oddając głosy na stronie w internecie. Koszt związany z oddaniem głosu w obu przypadkach jest taki sam, a zyskać można m.in. gwarancję natychmiastowego zaliczenia głosu i brak limitów, które dotyczą głosowania za pomocą SMS.

Dwa sposoby głosowania

W naszym plebiscycie można głosować na dwa sposoby:
 • KLIKAJĄC NA PRZYCISK GŁOSUJ NA STRONIE W SERWISIE - po wcześniejszym uzyskaniu pakietu prenumeraty cyfrowej z e-wydaniem (dostępu do płatnych treści w naszym serwisie)
 • ZA POMOCĄ SMS - wysyłając wiadomości SMS Premium
Szczegółową instrukcję głosowania można znaleźć przy prezentacji każdego kandydata biorącego udział w plebiscycie (można do niej przejść klikając na zdjęcie lub na nazwisko kandydata na liście wyników głosowania).

Głosowanie na stronie w serwisie daje dodatkowe korzyści, które warto wykorzystać. Oto one:

Gwarancja natychmiastowego
zaliczenia głosu

W przypadku głosowania w serwisie (przez kliknięcie na przycisk "GŁOSUJ") głos jest zaliczany w momencie kliknięcia. Chcąc oddać jeden lub więcej głosów na jednego lub wielu kandydatów, wystarczy posiadać na swoim koncie użytkownika w serwisie odpowiednią liczbę tzw. kredytów umożliwiających głosowanie.

W przypadku SMS-ów zaliczenie głosu jest uzależnione od dostarczenia wiadomości SMS do systemu obsługującego głosowanie. Potrzebny na to czas jest zmienny i zależy od wielu czynników. Każda wiadomości od momentu wysłania musi pokonać kilka etapów przesyłania zanim dotrze do odbiorcy. Przez to może być dostarczona z opóźnieniem. Tak dzieje się np. w okresach, gdy wiadomości wysyła bardzo wiele osób (np. życzenia świąteczne czy noworoczne). Jeśli wiadomość zostanie dostarczona po zakończeniu głosowania, głos nie będzie zaliczony.

Natychmiastowe zaliczenie głosu jest szczególnie ważne w ostatnich minutach głosowania w plebiscytach, gdy każdy głos liczy się najbardziej. Wtedy także mogą wystąpić opóźnienia, które mogą zdecydować wyniku.

Należy pamiętać, że aby w pełni skorzystać z szybkiego zaliczenia głosu należy wcześniej zadbać o odpowiednią liczbę kredytów potrzebnych do głosowania. Użytkownik otrzymuje je przy zakupie pakietu prenumeraty cyfrowej. Sama płatności za pakiet przebiega w różnym czasie i zależy od szybkości procesu po stronie banku i w systemach operatorów płatności. Jednak kredyty można zgromadzić na swoim koncie z wyprzedzeniem i wykorzystać je w głosowaniu w dowolnie wybranym momencie.

Możliwość głosowania zza granicy

Głosowanie przez klikanie na przycisk "GŁOSUJ" w serwisie internetowym jest dostępne dla każdego użytkownika serwisu, który posiada na swoim koncie użytkownika kredyty potrzebne do głosowania, niezależnie sposobu i miejsca korzystania z serwisu. Oznacz to, że można głosować także przebywając za granicą.

Głosy za pomocą SMS-ów mogą być oddawane tylko z numerów polskich operatorów telefonii komórkowej i mogą być wysyłane tylko wtedy, gdy abonent znajduje się w zasięgu ich sieci.

Pełen dostęp do płatnych treści

Kredyty umożliwiające głosowanie w plebiscycie otrzymuje się kupując pakiet prenumeraty cyfrowej obejmujący dostęp do wszystkich płatnych treści w naszym serwisie (Serwis PLUS) oraz dostęp do e-wydań gazety w formie plików PDF. W Serwisie PLUS, płatnej części naszego serwisu, można znaleźć mnóstwo interesujących artykułów, galerii zdjęć i materiałów wideo.

Limit zależy od Ciebie!

Klikając w serwisie można oddać dowolną liczbę głosów na dowolnie wybranych kandydatów dysponując określoną liczby kredytów.

Głosowanie przez SMS może podlegać różnym limitom i ograniczeniom. Niektóre z nich mogą uniemożliwić wysyłanie wiadomości SMS Premium, a ich zmiana może wymagać różnych działań w zależności od warunków taryfy telefonicznej i operatora.

OSOBOWOŚĆ ROKU Przejdź do głosowania

Jak głosować klikając na stronie w serwisie?

 • Aby oddać głosy należy na karcie kandydata, do której można przejść z listy wyników, nacisnąć przycisk "GŁOSUJ KLIKIEM".
 • Jeśli użytkownik posiada już na swoim koncie kredyty, może od razu oddawać głosy klikając na przycisk "GŁOSUJ".
 • Jeśli użytkownik nie posiada kredyty, może dokonać wyboru jednego z trzech pakietów prenumeraty cyfrowej.
 • Dostępne są trzy pakiety: 5-dniowy, 10-dniowy oraz 50-dniowy, które umożliwiają otrzymanie odpowiednio 5, 10 lub 50 kredytów do wykorzystania na głosowanie w plebiscytach.
 • Po wyborze pakietu użytkownik zostanie przekierowany na stronę płatności. Tam będzie można szybko zalogować się w serwisie i opłacić wybrany pakiet prenumeraty cyfrowej.
 • Po zarejestrowaniu płatności użytkownik zostaje przeniesiony z powrotem na kartę kandydata i może oddawać głosy.

Jak wykorzystywać kredyty?

 • Każdy kredyt umożliwia oddanie jednego głosu na dowolnie wybranego kandydata, w dowolnie wybranym plebiscycie.
 • Okres ważności kredytów to 365 dni od daty zakupu pakietu cyfrowej prenumeraty.

Koszt SMS i dostępów z kredytami

 • Koszt wysłania jednej wiadomości (jeden głos) przy głosowaniu za pomocą SMS wynosi 2,46 zł z VAT i jest równy kosztowi jednodniowego dostępu w każdym z dostępnych pakietów, odpowiadającego jednemu kredytowi umożliwiającemu oddanie jednego głosu.

OSOBOWOŚĆ ROKU Przejdź do głosowania
Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Warto zobaczyć

Wideo