Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Idziemy własną drogą

Paulina Błaszkiewicz
Paulina Błaszkiewicz
Rozmowa z dyrektor Młynów Wiedzy Moniką WiśniewskąRozmowa z dyrektor Młynów Wiedzy Moniką Wiśniewską
Rozmowa z dyrektor Młynów Wiedzy Moniką WiśniewskąRozmowa z dyrektor Młynów Wiedzy Moniką Wiśniewską Grzegorz Olkowski
Rozmowa z MONIKĄ WIŚNIEWSKĄ, dyrektorką Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy

Moja znajoma była ostatnio z dzieckiem w centrum nauki i była zaskoczona tym, że nie mogła przebukować biletów na warsztaty. Dlaczego?
Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy chce w jak najlepszy sposób zrealizować ofertę, którą zakupili nasi goście. W przypadku zamiaru zwrotu biletów, postępujemy zgodnie z naszym regulaminem sprzedaży w systemie on-line. Wiem, że takie sytuacje zdarzały się sporadycznie, ponieważ nasi goście świadomie podejmują decyzję o odwiedzeniu Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy w Toruniu.
A co z tym, że bilet dla dziecka dwuletniego jest za darmo, ale dla czterolatka już nie. Dlaczego tak jest?
To jest najczęściej stosowane rozwiązanie w takich instytucjach jak nasza, ale warto podkreślić, że dla przedszkolaków mamy zajęcia warsztatowe w pracowni kreatywnej przeBUDOWA.
Zajęć warsztatowych nie brakowało podczas tegorocznych wakacji w Młynie Wiedzy. Czy nadchodząca jesień będzie tak samo pracowita?[break]

Tak. Staramy się być instytucją dla wszystkich, dlatego we wrześniu przygotowaliśmy specjalne wydarzenia „JaKobieta”, wieczór tylko dla pań. Kobiety, które do nas przyjdą, będą mogły dowiedzieć się, jakie specyfiki poprawiają urodę oraz same wykonają kilka kosmetyków. Będzie moc atrakcji, a przy okazji postaramy się przełamać stereotyp, że kobietom jest daleko do nauk ścisłych. Od samego początku naszego istnienia staramy się uczyć kreatywnego myślenia i innego spojrzenia na naukę. Przykładem na potwierdzenie tych słów będzie nasza najnowsza wystawa „Idee”, na którą zapraszamy 5 i 6 września.
Czy może Pani powiedzieć kilka słów o tej wystawie?
To wystawa, która pokazuje, jak jedna nauka przechodzi w drugą. Skupimy się na czterech aspektach: komunikacji, pięknie, życiu i konstrukcji. W każdej z tych stref będzie można dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy. W strefie życia będzie stół do sekcji zwłok, a zwiedzający będą mieli okazję zobaczyć, jak wygląda układ kostny człowieka. W strefie komunikacji będzie telefon z tarczą, który na naszych testach wzbudzał spore zainteresowanie wśród młodzieży. To taki nasz eksponat interaktywny, za pomocą którego postaramy się przypomnieć, jak ważna jest komunikacja z drugim człowiekiem.
Zapowiada się ciekawie. Proszę na zakończenie powiedzieć, czym toruńskie centrum nauki wyróżnia się na tle innych takich instytucji w Polsce?
Przede wszystkim tym, że idzie własną drogą, podkreśla charakter naszego regionu i wykorzystuje to, co się u nas dzieje. Już teraz wspólnie z Uniwersytetem Mikołaja Kopernika przygotowujemy „Noc Naukowców”, która odbędzie się już 25 września.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na nowosci.com.pl Nowości Gazeta Toruńska