MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Kolejna toruńska podstawówka ma eko-pracownię. Otwarto ją w Szkole Podstawowej nr 5

Justyna Wojciechowska-Narloch
Eko-pracowania w Szkole Podstawowej nr 5 wykorzystywana jest do nauki, eksperymentowania, konkursów, a nawet nagrywania filmów
Eko-pracowania w Szkole Podstawowej nr 5 wykorzystywana jest do nauki, eksperymentowania, konkursów, a nawet nagrywania filmów Nadesłane
Spektakularne eksperymenty z dziedziny fizyki czy chemii to Szkole Podstawowej nr 5 przy ul. Żwirki i Wigury w Toruniu to już nic wyjątkowego. Można je wykonywać dzięki nowej pracowni przyrodniczej.

Kolejna toruńska podstawówka ma eko-pracownię

Szkoła Podstawowa nr 5 im. Romualda Traugutta w Toruniu w ramach programu Regionalnego Wsparcia Edukacji Ekologicznej „Ekopracowni – zielone serce szkoły” otrzymała w trzecim kwartale 2023 roku dofinansowanie na wyposażenie pracowni przyrodniczej. Całkowity koszt przedsięwzięcia to 50 000, 00 zł, z czego 45 000,00 zł przyznane zostało przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu, natomiast 5 000,00 zł dofinansowała Gmina Miasta Toruń.
Nowa pracownia zyskała piękny, nowoczesny wygląd oraz całkowicie nowe wyposażenie w meble i pomoce dydaktyczne do nauki przedmiotów przyrodniczych.

Polecamy

,,EKO-PRZYRODA w Traugucie”

W nowej pracowni w ramach nauczanych przedmiotów przyrodniczych oraz na zajęciach dodatkowych w formie kół zainteresowań realizowano projekt edukacji ekologicznej pod hasłem ,,EKO-PRZYRODA w Traugucie”. Dzięki zakupionym pomocom dydaktycznym możliwe było m.in. przeprowadzanie ciekawych eksperymentów i obserwacji z dziedziny chemii, fizyki, biologii, geografii i ekologii, zarówno podczas zajęć lekcyjnych, jak i terenowych. Nowy sprzęt multimedialny pozwolił na lepszą jakość przekazu omawianych treści, rozwój umiejętności wyszukiwania i opracowywania informacji.

Edukacja w dobrze wyposażonej i estetycznej pracowni przyniosła wiele korzyści, z których najważniejsze to: wzrost wiedzy i świadomości ekologicznej, rozwój pasji przyrodniczych, rozwój różnorodnych umiejętności kluczowych, przyjemność nauki i pracy.
Dodajmy, że w ostatnim czasie eko-pracownie dostały też SP nr 11 przy ul. Gagarina oraz SP nr 28 na Skarpie.

Poznaj ciekawe grupy lokalne na Facebooku:

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jakie gwiazdy wystąpią w Paryżu?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nowosci.com.pl Nowości Gazeta Toruńska