Koszmar rosyjskiego bramkarza. Ale koledzy uratowali remis

Marcin Karpiński
W ostatnim meczu I serii gier grupowych na Mundialu w Brazylii Rosja zremisowała z Koreą Południową 1:1.

Pierwsza połowa upłynęła pod znakiem walki o każdy metr boiska. Rosjanie bardzo długo konstruowali każdą akcję, wymieniali między sobą pełno podań. Szybcy Koreańczycy woleli szybciej przedostawać się pod bramkę przeciwnika bądź uderzać z dalszej odległości. Najbliżej celu byli w 43 minucie, kiedy piłka minimalnie przeszła obok prawego słupka.

Na początku drugiej części Azjaci także starali się zaskoczyć rosyjskiego golkipera uderzeniami z dystansu. Tak konsekwentnie grający Koreańczycy dopieli swego w 67 minucie. Lee Kuen-ho przejął piłkę na środku boiska, przemierzył z nią kilkanaście metrów i huknął z daleka. Piłka przełamała ręce bramkarza Akinfiejewa i ku jego rozpaczy wpadła do bramki.

Ale na odpowiedź Rosjan nie trzeba było długo czekać. W zamieszaniu podbramkowym futbolówka wpadła pod nogi wprowadzonego trzy minuty wcześniej Aleksandra Kerżakowa, który skierował ją do celu.

Rosja – Korea Płd. 1:1 (0:0)
Bramki: Aleksander Kerżakow (74) - Lee Keun-ho (68).

Rosja: Akinfiejew - Jeszczenko, Ignaszewicz, Bieriezucki, Kombarow - Fajzulin, Głuszakow, Żyrkow (71. Kerżakow), Samiedow - Kokorin, Szatow (żółta kartka).

Korea Płd.: Sung-ryong - Suk-young, Jeong-ho, Young-gwon, Yong – Ja-cheol (żk), Chung-yong, Kook-young, Sung-yong (żk) – Heung-min (żk, 84. Kim Bokyung ), Chu-young (56. Lee Keun-ho).