MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Legionistów pokonali raz

Redakcja
Hokeiści Legii Warszawa postawili się wiceliderowi tabeli. Torunianie (białe koszulki) wygrali raz, w niedzielę, po ciekawej walce 6:5 Grzegorz Olkowski
Dwa niełatwe mecze w Warszawie rozegrali w miniony weekend hokeiści Nesty Toruń. Wicelider rozgrywek pierwszej ligi wygrał jedno z dwóch spotkań z Legią.

Przegrana bardzo wysoko pierwsza tercja sobotniego spotkania zadecydowała o porażce toruńskich hokeistów z warszawską Legią. Nesta straciła pięć bramek w 17. minut i mogła myśleć już o niedzielnym rewanżu.

Podopieczni Andrzeja Masewicza nie poddali się jednak, pokazali charakter i zniwelowali jeszcze w drugiej tercji sporą część strat. W 38. minucie po trafieniu Michała Kalinowskiego przegrywali 4:6. Przez całą trzecią tercję trwała ciekawa walka, ale padł w niej tylko jeden gol, w dodatku dla Legii.

Dzień później sytuacja powtórzyła się. Po pierwszej odsłonie Nesta przegrywała już 0:3, aby w drugiej tercji poprawić swoją skuteczność i prowadzić już 4:3!

Po trzeciej, podobnie jak w sobotę wyrównanej, tercji, Nesta triumfowała na koniec 6:5.

- To były bardzo trudne dla nas mecze. Spodziewaliśmy się tego, ale pierwsze tercje w wykonaniu rywali były dla nas sporym zaskoczeniem - powiedział Andrzej Masewicz, szkoleniowiec Nesty.

Sobota.Legia Warszawa - Nesta Toruń 7:4 (5:0, 1:4, 1:0).
1:0 Wołkowicz (1),
2:0 P. Wąsiński (2),
3:0 K. Wąsiński (15),
4:0 P. Wąsiński (16),
5:0 K. Wąsiński (17),
5:1 J. Dzięgiel (24),
6:1 P. Wąsiński (26),