Miasto sprzedało kolejne tereny na wschodzie Torunia. Szuka kupców na działki na lewobrzeżu

Marek Nienartowicz
Marek Nienartowicz
Tereny przy ulicy Łódzkiej 117b
Tereny przy ulicy Łódzkiej 117b Nadesłana
Udostępnij:
Za nieco ponad 2 400 000 złotych Urząd Miasta sprzedał kilka działek w Strefie Inwestycyjno-Logistycznej "Toruń Wschód". W najbliższych tygodniach w przetargach będzie szukał kupców na tereny na lewobrzeżu. Jeden z nich jest przeznaczony pod zabudowę mieszkaniową.

Spis treści

Zobacz wideo: Duże zmiany w kodeksie drogowym. To musisz wiedzieć!

Dokładnie 2 405 000 złotych wpłynie do kasy Torunia ze sprzedaży czterech działek inwestycyjnych w Strefie Inwestycyjno-Logistycznej "Toruń Wschód". Nieruchomości w rejonie ulicy Przelot są przeznaczone dla małych i średnich przedsiębiorstw pod działalność usługową. Dopuszcza się również produkcję i budowę składów lub magazynów. Grunt znajduje się w zasięgu sieci: elektroenergetycznej, wodociągowej, kanalizacji sanitarnej i deszczowej oraz gazowej i teletechnicznej.

Bliskość autostrady przyciąga inwestorów

Podczas przetargu organizowanego w tym tygodniu przez Wydział Gospodarki Nieruchomościami Urzędu Miasta dwie działki o łącznej powierzchni nieco ponad hektara kupiła firma WARAN na cele inwestycyjne. Kolejną, liczącą 0,504 ha, wylicytowała firma z branży budowlanej HS INWESTYCJE. Następną, o identycznej powierzchni, kupiła toruńska firma PEMA.

Przypomnijmy, że teren Strefy Inwestycyjno-Logistycznej "Toruń-Wschód" cieszy się dużym zainteresowaniem inwestorów. Do tej pory nieruchomości w pobliżu kupiły m.in. firma Panattoni Europe, Toruńskie Zakłady Materiałów Opatrunkowych, firmy Rollstick czy Exodus. Atuty tej części miasta to atrakcyjna lokalizacja – bliskość węzła autostradowego A1 oraz dobre skomunikowanie z drogami krajowymi nr 91, 15, 10.

Toruń: Przy podgórskim rynku może stanąć nowy dom

W przetargu zaplanowanym na 16 listopada Urząd Miasta będzie szukał kupca na teren przy ulicy Poznańskiej 87 na Podgórzu. Ma on 514 metrów kwadratowych powierzchni.

-Nieruchomość znajduje się na obszarze o dominującej funkcji mieszkaniowej wielorodzinnej i usługowej. Jest niezabudowana, niezagospodarowana i częściowo ogrodzona. Ma kształt wieloboku o płaskiej topografiii, jest wkomponowana pomiędzy ciąg kamienic w układzie pierzejowym, stanowiących historyczną przestrzeń dawnego rynku miasta Podgórz - wyjaśnia Łukasz Drygalski z Centrum Wsparcia Biznesu, miejskiej instytucji wspomagającej inwestorów.

Do 2010 roku przy Poznańskiej 87 znajdował się tam budynek mieszkalny, parterowy z poddaszem użytkowym. Został poważnie uszkodzony w czasie pożaru i go rozebrano.

Działka przy ulicy Poznańskiej 87 w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego przeznaczona jest pod zabudowę mieszkaniową wielorodzinną. Dopuszczalne są też usługi, parkingi, obiekty małej architektury. Teren położony jest w zasięgu podstawowych sieci infrastruktury technicznej: wodno-kanalizacyjnej, elektroenergetycznej, ciepłowniczej i gazowej. Istnieje możliwość urządzenia wjazdu na nieruchomość od ulicy Środkowej i uzyskania w tym zakresie zgody zarządcy drogi.

Cena wywoławcza dla nieruchomości przy Poznańskiej 87 została ustalona na 420 000 złotych.

Nabywca terenu przy Łódzkiej w Toruniu będzie mógł wznieść hotel

W miejskiej ofercie inwestycyjnej pojawiła się też inna działka na lewobrzeżu. Teren przy ulicy Łódzkiej 117b będzie można kupić w przetargu organizowanym przez Wydział Gospodarki Nieruchomościami 2 grudnia.

Nieruchomość ma 3039 metrów kwadratowych powierzchni. Zgodnie z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego przeznaczona jest pod usługi komercyjne. Dopuszczalne są tu budynki hotelowe, domy wycieczkowe i parkingi. Działka jest aktualnie zabudowana pięcioma budynkami. Zostały one wzniesione w latach 1926-1930 w technologii tradycyjnej murowanej, z cegły z dachem o konstrukcji drewnianej. Jeden z budynków jako element dziedzictwa kulturowego i zabytków podlega ochronie konserwatorskiej. W związku z tym wszelkie działania dotyczące tego budynku należy uzgadniać z Miejskim Konserwatorem Zabytków. Budynki są wykwaterowane. Pozostała część nieruchomości stanowi podwórze – częściowo ogrodzone oraz pozostałości przydomowego ogrodu.

Dla budynków znajdujących się na nieruchomości przy Łódzkiej 117b nie sporządzono świadectwa charakterystyki energetycznej. Działka usytuowana jest na terenie uzbrojonym w sieci: elektroenergetyczną, wodno-kanalizacyjną, telekomunikacyjną. Teren posiada bezpośredni dostęp do drogi publicznej o nawierzchni utwardzonej asfaltem.

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie