MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Nielegalna wytwórnia oleju napędowego

Waldemar Piórkowski
Policjanci i celnicy z Torunia skonfiskowali w związku z tą sprawą ciągnik siodłowy i dwie cysterny, którymi przewożono paliwa
Policjanci i celnicy z Torunia skonfiskowali w związku z tą sprawą ciągnik siodłowy i dwie cysterny, którymi przewożono paliwa Izba Celna
Sześćdziesiąt tysięcy ton oleju czekało na wywiezienie do odbiorców. Kim byli?

- Temu mężczyźnie, podobnie jak dwóm pozostałym, postawiono zarzut udziału w zorganizowanej grupie przestępczej. Podejrzani są o to, że od nieustalonego dnia do 25 listopada 2016 roku w Czerniewiczkach, w gminie Kowal oraz w innych miejscowościach kraju i na terenie Niemiec wspólnie i w porozumieniu oraz z innymi osobami brali udział w zorganizowanej grupie przestępczej zajmującej się popełnianiem przestępstw, w tym przestępstw skarbowych, polegających między innymi na zmianie przeznaczenia oleju opałowego na olej napędowy - mówi Wojciech Fabisiak, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej we Włocławku.

Czytaj też: Czy koszmar przy ulicy Bolta się skończy?

Funkcjonariusz policji z Płocka i jeszcze jeden podejrzany zostali tymczasowo aresztowani. Wobec trzeciego z zatrzymanych zastosowano dozór policji i poręczenie majątkowe.

Śledztwo w tej sprawie jest w początkowej fazie. Nie są wykluczone dalsze zatrzymania. Dlatego na razie prowadzący postępowanie nie chcą udzielać szczegółowych informacji o tym, jaka była rola policjanta w tej grupie.

Z naszych informacji wynika, że płocki funkcjonariusz zatrzymany w odbarwialni oleju opałowego miał nawet przy sobie policyjną legitymację. Został zawieszony w czynnościach służbowych i grozi mu wydalenie z policji.

Przeczytaj także: Sklepy pełne przeterminowanych artykułów

Nielegalna wytwórnia znajdowała się w kompleksie hal przemysłowych i magazynów. Część z nich była normalnie wykorzystywana, więc ruch ciężarówek w tej okolicy nie był niczym niespotykanym. Według naszych ustaleń olej opałowy, który potem był przerabiany w okolicach Kowala na napędowy, był przywożony tu z Niemiec.

Przypomnijmy, że toruńscy celnicy i policjanci z CBŚP, oprócz linii technologicznej służącej do odbarwiania oleju napędowego, skonfiskowali też ciągnik siodłowy i dwie cysterny, którymi przewożono pa-liwa. W jednej było 60 tysięcy litrów już odbarwionego i oczyszczonego oleju mającego trafić na rynek jako paliwo do pojazdów, w drugiej natomiast na odbarwienie czekało kolejnych ponad 30 tysięcy litrów.

Śledczy podejrzewają, że „odbarwialnia” działała długo. Będą chcieli ustalić, kim byli odbiorcy paliwa i czy wiedzieli, co kupują.

Zobacz także:

Jak co roku na Rynku Staromiejskim w Toruniu stanie choinka Nowości. Drzewko pojawi się obok pomnika Kopernika już w poniedziałek 5 grudnia. Świerk podarowany przez Nadleśnictwo Golub-Dobrzyń ma 16 metrów wysokości i liczy 40 lat. Po raz pierwszy choinka Nowości pojawiła się na Rynku Staromiejskim w Toruniu pod koniec lat osiemdziesiątych XX wieku.Polecamy także: http://www.nowosci.com.pl/quiz/2545,ile_pamietasz_z_lektur_szkolnych_quiz,q,t.html

Wybraliśmy już choinkę "Nowości"!

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na nowosci.com.pl Nowości Gazeta Toruńska