Obcokrajowcy Orlika strzelili pięć goli Neście

Redakcja
Alex Szczechura (na pierwszym planie) zdobył jedną z bramek dla Orlika Opole w starciu z Nestą Miresem, a przy dwóch innych asystował Grzegorz Olkowski
Nesta Mires przegrała wczoraj z Orlikiem Opole 2:5. Dzięki zwycięstwu na Tor-Torze opolanie awansowali już na trzecie miejsce w tabeli Polskiej Hokej Ligi. Torunianie zajmują dziesiątą lokatę.

Wskładzie opolan na niedzielny mecz z Nestą Miresem znalazło się aż ośmiu obcokrajowców (zgodnie z zasadami, w starciach Polskiej Hokej Ligi występować może tylko sześciu plus bramkarz), ale kilku graczy Orlika to naturalizowani Polacy. Jednym z nich był najlepszy strzelec rozgrywek - Michael Cichy. Amerykanin draftowany w 2009 roku przez Montreal Canadiens dał prowadzenie swojej drużynie, gdy z najbliższej odległości dobił krążek do toruńskiej bramki po strzale Kanadyjczyka Aleksa Szczechury.

To właśnie ataki dwóch zagranicznych formacji opolskiego Orlika robiły wczoraj największe zamieszanie pod toruńską bramką, ale Michał Plaskiewicz, golkiper Nesty Miresa, po raz kolejny prezentował się z bardzo dobrej strony i był najlepszym graczem swojej ekipy.

Jego koledzy wypracowali co prawda kilka dogodnych sytuacji strzeleckich, ale drugiego gola, jeszcze w pierwszej tercji, zdobyli goście.

Gdy na ławce kar przesiadywał Bartosz Skólmowski z niebieskiej linii strzelał Arkadiusz Kostek. Kilka metrów przed bramkę wyjechał wówczas wspomniany Plaskiewicz, a krążek odbił się od nóg toruńskich obrońców i przypadkowo trafił na kij Michała Korenki. Chwilę później słowacki defensor Orlika nie miał kłopotów z umieszczeniem krążka w pustej bramce i podwyższeniem prowadzenia przyjezdnych.

Pięć minut później hokeiści Nesty Miresa „złapali” jeszcze kontakt z przyjezdnymi, gdy kontratak Marcina Wiśniewskiego zakończył Mariusz Kuchnicki.

Po dwóch tercjach gospodarze nadal tracili do Orlika jedną bramkę, ale wynik brzmiał już 2:3, gdyż na gola Szczechury (również zdobytego z dobitki) szybko odpowiedział Piotr Huzarski.

W trzeciej tercji mecz dodatkowo się zaostrzył, nie brakowało mocnych starć i fauli (w ruch poszły też pięści), ale też i pomyłek sędziowskich. Podczas jednej z gier w osłabieniu torunianie stracili czwartego gola, a w końcówce, gdy wycofali z lodu bramkarza, jeszcze jednego i z opolanami przegrali na Tor-Torze 2:5.

Nesta Mires Toruń - Orlik Opole 2:5 (1:2, 1:1, 0:2).
0:1 M. Cichy - A. Szczechura (6.10),
0:2 M. Korenko - A. Kostek, D. Klecha (10.14, w przewadze),
1:2 M. Kuchnicki - M. Wiśniewski (15.58),
1:3 A. Szczechura - M. Sordon (37.13),
2:3 P. Huzarski (38.15),
2:4 M. Cichy - D. George, A. Szczechura (46.21, w przew.),
2:5 S. Fabry - M. Cichy (57.36, w osłabieniu, do pustej bramki)

Nesta: Plaskiewicz; Żyliński - Lidtke, Huzarski - Zacharenko, Skólmowski - Kamko; Strużyk - Dzięgiel - Dołęga, Kalinowski - Kukuszkin - Minge, Wiśniewski - Kuchnicki - Husak, Chrzanowski - Winiarski - Pieniak

W innych meczach
Polonia Bytom - SMS U20 Sosnowiec 6:1 (1:0, 2:1, 3:0). Bramki: B. Salamon 2, M. Przygodzki 2, A. Denskiewicz, E. Cgojevs - M. Gościński

Zagłębie Sosnowiec - Naprzód Janów 3:4 po dogrywce (0:1, 1:2, 2:0). Bramki: M. Jaros, T. Kozłowski, K. Wąsiński - M. Pohl, M. Indra, A. Michegonok, Ł. Elżbieciak

GKS Tychy - Unia Oświęcim 7:0 (2:0, 2:0, 3:0). Bramki: B. Jeziorski, J. Witecki, J. Vitek, M. Łopuski, J. Hertl, K. Kalinowski, M. Bepierszcz

TatrySki Podhale Nowy Targ - Ciarko PBS Bank STS Sanok 6:3 (4:0, 0:0, 2:3). Bramki: F. Wielkiewicz 2, D. Olchawski, J. Tapio, M. Michalski, B. Neupauer - B. Breault, R. Ćwikła, M. Danton

JKH GKS Jastrzębie - Comarch Cracovia 1:3 (0:0, 1:3, 0:0). Bramki: L. Laszkiewicz - K. Dziubiński, P. Svitana, F. Drzewiecki