MKTG SR - pasek na kartach artykułów

PILNE! Są duże pieniądze dla małżeństw. Pary małżeńskie mogą zyskać kwoty od 5 do 8 tysięcy złotych na konta. Co 5 lat o 500 zł więcej!

llured
Wideo
od 7 lat
Niektóre pary małżeńskie mogą zacierać ręce, ponieważ czekają je dodatkowe pieniądze! Które z nich mogą liczyć na dodatek rzędu od 5 do 8 tysięcy złotych? Czytajcie o tym niżej.

Duże kwoty dla małżeństw

Jeżeli jesteście w tej grupie par małżeńskich, to możecie zacząć liczyć gotówkę i przygotować się na solidny zastrzyk pieniędzy. Wybrane małżeństwa mogą bowiem oczekiwać dodatku finansowego rzędu od 8 do 5 tysięcy złotych. Trzeba jednak spełnić określne kryteria. Jakie warunki trzeba spełnić, aby otrzymać ten dodatek?

Dodatkowe pieniądze dla par z długim stażem

Jak się okazuje, nie tylko rodzice nieletnich dzieci mają prawo do tzw. "500 plus". W wyniku petycji ze stycznia 2023 roku, którą do Senatu RP wystosował Eugeniusz Szymala, małżeństwa z wieloletnim stażem otrzymują dodatkowe środki na konta. Ich wysokość różni się w zależności od długości pożycia małżeńskiego, liczby lat przeżytych razem.

Polecamy

Ile pieniędzy dostaną takie małżeństwa?

Aby otrzymać ten dodatek, wymagane jest okazanie przede wszystkim stosownego zaświadczenia z Urzędu Stanu Cywilnego. Zaświadczenie tego typu powinno wskazywać liczbę lat, przez jakie osoby te są ze sobą w związku małżeńskim.

Warunki są naprawdę proste, a jak wyglądają kwoty przyznawane parom? Kwota bazowa zaczyna się od 5 tysięcy złotych i wzrasta co 5 lat o kolejne 500 zł.

Polecamy

Jaki jest minimalny staż małżeński, aby otrzymać te pieniądze? Jakie kwoty należą się małżeństwom z poszczególnymi stażami? Zobaczcie w galerii poniżej!

A co z projektem 500 plus dla małżeństw?

Rząd poprzedniej kadencji przyjął petycję "Małżeństwo Plus". Wynikało z niej, że ze świadczenia 500 zł miałyby korzystać małżeństwa. Pomysł ten miałby zapobiec rozwodom i promować związki małżeńskie. Jednakże sejm nie zajął się tym projektem.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nowosci.com.pl Nowości Gazeta Toruńska