MKTG SR - pasek na kartach artykułów

WAŻNE! Zyskaj jeszcze jedno świadczenie przed przejściem na wymarzoną emeryturę. Nie przegap tej okazji

llured
Wideo
od 7 lat
Okres przedemerytalny nie dla wszystkich jest usłany różami. Sytuacja może być trudna zwłaszcza dla bezrobotnych seniorów, którzy przed osiągnięciem wieku emerytalnego już nie pracują. Musicie jednak wiedzieć, że przed przejściem na emeryturę należy się Wam jeszcze jedno bardzo ważne i wcale niemałe świadczenie. Jakie warunki należy spełnić, aby otrzymać te pieniądze? Czytajcie dalej!

Zyskaj ważne świadczenie przed przejściem na emeryturę

Wspomniane świadczenie jest istotnym wsparciem dla tych seniorów, którzy skończyli już karierę zawodową (nie są zatrudnieni), ale nie osiągnęli jeszcze wieku emerytalnego. Można zyskać 1600 zł!

W związku z tym, nie pobierają świadczenia emerytalnego i pozostają w trudnej sytuacji materialnej. Z pomocą przychodzi tutaj bardzo ważne świadczenie. Jak je uzyskać i cieszyć się złotą jesienią przed emeryturą?

Polecamy

Dodatkowe pieniądze pomiędzy pracą zawodową a emeryturą

Będąc w okresie przejściowym - pomiędzy pracą zawodową a zasłużoną emeryturą, seniorom należy się świadczenie przedemerytalne. Komu dokładnie przysługuje? Czytaj dalej w galerii!

Ile jest czasu na złożenie wniosku o przyznanie świadczenia przedemerytalnego

Świadczenie należy się tym seniorom, którzy przedstawiają wniosek w wyznaczonym ustawowo terminie. Na złożenie wniosku jest 30 dni od momentu odebrania zaświadczenia o pobieraniu zasiłku dla bezrobotnych przez okres 180 dni.

Jak uzyskać dodatek przedemerytalny?

Od 1 sierpnia 2004 r. świadczenie przedemerytalne jest otrzymywane na podstawie ustawy o świadczeniach przedemerytalnych. Wysokość tego dodatku jest regulowana w kwocie ryczałtowej (jednakowej dla wszystkich) i jest poddana waloryzacjom.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nowosci.com.pl Nowości Gazeta Toruńska