Platforma Obywatelska ujawniła listy do Sejmiku Województwa [KANDYDACI]

n
W piątek Zarząd Krajowy PO zatwierdził kształt list do Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Kto startuje z Torunia? W czołówce same znane nazwiska.

W Toruniu o mandat z listy PO ubiegać się będzie 12 kandydatów z otwierającym zestawienie urzędującym marszałkiem Piotrem Całbeckim. Dwójką PO w naszym mieście będzie Leszek Pluciński, chirurg praktykujący w Chełmży, doświadczony samorządowiec. Z "trójki" startuje obecny radny sejmiku Jacek Gajewski, związany z toruńskim klubem żużlowym.

Czwarta pozycja należy do Waldemara Przybyszewskiego, szefa klubu radnych PO w Toruniu, prezesa SM Zieleniec. Start tego kandydata nie był do końca pewny. Nieoficjalnie mówiło się, że będzie jednak ubiegał się o mandat radnego Rady Miasta.

Na kolejnych miejscach znaleźli się: Katarzyna Lubańska, Karol Utrata, Elżbieta Lipińska, Joanna Lewandowska, Daria Mierczyńska, Andrzej Warot, Andrzej Rakowicz i Joanna Siemianowska. Poniżej pełne listy.

Okręg nr 1 (Bydgoszcz)

1. Dorota Jakuta - prezes Izby Gospodarczej "Wodociągi Polskie". Wieloletnia radna miasta Bydgoszcz, przewodnicząca sejmiku wojewódzkiego. Powołana przez ministra środowiska do Państwowej Rady Ochrony Środowiska. Aktywny członek Towarzystwa Miłośników Miasta Bydgoszcz i Towarzystwa Muzycznego im. Ignacego Paderewskiego.

2. Edward Ignacy Hartwich - urodzony w Mogilnie, obecnie mieszkaniec Bydgoszczy. Były radny miast Janikowo i Bydgoszcz oraz radny sejmiku wojewódzkiego. Wicemarszałek województwa kujawsko-pomorskiego. Z wykształcenia ekonomista, studiował w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie.

3. Maciej Świątkowski - ordynator kliniki i kierownik katedry Collegium Medicum w Bydgoszczy. Przewodniczący komisji zdrowotnych w radzie miasta Bydgoszcz oraz jako senator RP. W ostatnich latach uzyskał mandat posła na Sejm RP oraz radnego sejmiku wojewódzkiego. Prezes uczniowskiego klubu UKS Polonia Bydgoszcz. Odznaczony Złotą Odznaką Zasłużonego Działacza Kultury Fizycznej.

4. Zbigniew Michał Pawłowicz - lekarz, absolwent Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. W latach 1969-1996 lekarz wojskowy, obecnie dyrektor Centrum Onkologicznego w Bydgoszczy. Sprawował mandat Senatora RP.

5. Maciej Marcin Grześkowiak - z wykształcenia dziennikarz i menedżer, obecnie pracuje jako PR menedżer w PESA Bydgoszcz SA. Wcześniej pracował m.in. w TVP Bydgoszcz czy Urzędzie Marszałkowskim w departamencie promocji. Był zastępcą prezydenta oraz radnym w Bydgoszczy. Aktywny działacz w Stowarzyszeniu Dziennikarzy Polskich.

6. Małgorzata Czajkowska-Malinowska - pracownik w kujawsko-pomorskim centrum pulmonologii w Bydgoszczy i koordynator oddziału chorób płuc i niewydolności oddychania. Pracowała w Państwowym Szpitalu Klinicznym w Bydgoszczy, z biegiem czasu została prezydentem Fundacji "Oddech Nadziei". W strukturach samorządowych działała jako wiceprzewodnicząca, a następnie przewodnicząca Społecznej Rady ds. Osób Niepełnosprawnych przy prezydencie Bydgoszczy.

7. Krzysztof Kazimierz Napieraj - nauczyciel akademicki. Obecnie pracuje jako adiunkt na Uniwersytecie Technologiczno-Przyrodniczym w Bydgoszczy. Biegły sądowy przy Sądzie Okręgowym w Bydgoszczy.

8. Małgorzata Ewa Rogowska - dyrektorka Szkoły Podstawowej nr 65 w Bydgoszczy. Działaczka w Stowarzyszeniu "Bezpieczna i Otwarta Szkoła" i kurator sądowy przy Sądzie Rejonowym w Bydgoszczy. Członek Społecznego Komitetu Rozwoju Fordonu.

9. Daniel Lakner - adwokat. Przez wiele lat pracował w firmach i instytucjach prawniczych, a kilka lat temu założył własną kancelarię.

10. Paulina Maria Gatza - absolwentka stosunków międzynarodowych na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Pracuje w biurach poselskich Tadeusza Zwiefki i Pawła Olszewskiego. Przewodnicząca Stowarzyszenia "Młodzi Demokraci"w Bydgoszczy.

Okręg nr 2 (powiaty: bydgoski, nakielski, sępoleński, świecki, tucholski)

1. Jarosław Paweł Katulski - lekarz specjalizujący się w ginekologii i położnictwie. Był radnym powiatu tucholskiego i sejmiku województwa. Od 2007 roku poseł na Sejm RP. Wieloletni członek Towarzystwa Rozwoju Regionalnego Promocja Borów Tucholskich.

2. Lucyna Balbuza-Walkowska - z wykształcenia administratywista. Początkowo pracowała w Urzędzie Miejskim w Bydgoszczy. Po wieloletniej pracy w PWN postanowiła założyć własną działalność gospodarczą w zakresie poradnictwa finansowego, w ramach której zgłębiła tematykę zarządzania przedsiębiorstwem i poznała wymagania przedsiębiorców w stosunku do sejmiku województwa. Od 2006 roku jest radną Rady Gminy Osielsko. W wolnych chwilach uwielbia oglądać polskie filmy przedwojenne.

3. Paweł Tomasz Knapik - urodzony w Świeciu. Z wykształcenia dziennikarz, wieloletni pracownik Agory w Warszawie. Obecnie prowadzi własną działalność gospodarczą, od 2002 roku działa w samorządzie terytorialnym, najpierw jako radny Świecia, w ostatnich latach jako radny sejmiku województwa. Członek m. in. Towarzystwa Miłośników Ziemi Świeckiej i Stowarzyszenia Rozwoju Regionu.

4. Grzegorz Gaca - urodzony w Bydgoszczy, radny miasta w latach 1994-2006. Obecnie nauczyciel akademicki i dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Solcu Kujawskim. Pracuje przy takich wydarzeniach jak olimpiady specjalne. W ostatnich latach radny sejmiku województwa w komisji rozwoju polityki miejskiej.

5. Stanisław Drozdowski - magister inżynier budownictwa krajowego. Wieloletni urzędnik i burmistrz w Urzędzie Miasta i Gminy Sępólno Krajeńskie, później wybrany na wicestarostę i starostę sępoleńskiego. W porozumieniu z innymi samorządowcami w terenie umożliwił uczniom regionu rozwój w kierunku drogownictwa, stwarzając nowe perspektywy i miejsca pracy. W wolnych chwilach działacz Stowarzyszenia na rzecz Rozwoju Gminy Sępólno Krajeńskie "Wawrzyniec". Jego hobby to motoryzacja i piłka nożna.

6. Małgorzata Kwaśniewska - dyrektorka i nauczycielka języka polskiego w Gimnazjum nr 4 w Nakle nad Notecią. Jej hobby to literatura detektywistyczna i współczesna polityka.

7. Marek Mirosław Sobczak - nadleśniczy w Nadleśnictwie Osie, wcześniej w innych placówkach, m.in. w Tucholi, Gdańsku czy Runowie. Członek Polskiego Towarzystwa Leśnego, od 2010 r. radny Rady Powiatu Tucholskiego.

8. Maria Jolanta Jankowiak - urodziła się w Rutkowicach, obecnie mieszka w Warlubiu. Tam pracuje jako dyrektorka Zespołu Szkół, gdzie wcześniej wiele lat pracowała jako nauczycielka. Miała okazję sprawować przez dwie kadencje funkcję ławnika

w Sądzie Rejonowym w Świeciu.

9. Marlena Krystyna Szczęsna - urodziła się w Chełmnie. Od ponad 20 lat prowadzi własną działalność gospodarczą - jest dyrektorem PPH "M. S. Szczęśni". Pasjonuje się cukiernictwem, dlatego od dawna należy do Cechu Rzemiosł Piekarniczo-Cukierniczych.

10. Henryk Szynal - działacz sportowy w województwie kujawsko-pomorskim. Od 30 lat jest prezesem klubu Tarpan Mrocza, który trenuje mistrzów olimpijskich, np. na ostatnich mistrzostwach w Londynie, oraz od 2009 nie schodzi z podium jako drużynowy mistrz Polski. W klubie działa społecznie - za swoją pracę nie otrzymuje wynagrodzenia. Przez wiele lat był dyrektorem i wicedyrektorem szkół w regionie oraz radnym rady miejskiej w Mroczy jako przewodniczący komisji oświaty. Z wykształcenia jest technikiem rolnictwa, dlatego w wolnych chwilach w ramach hobby zajmuje się ogrodem.

11. Wioletta Maria Szymczak - pracuje w Urzędzie Gminy w Lubiewie jako jeden z kierowników referatów. Sprawowała funkcję inspektora ds. wymiaru podatków i ds. Unii Europejskiej. Założycielka i prezes Stowarzyszenia Rozwoju Gminy Lubiewo "Bory" oraz reprezentantka gminy w Grupie Rybackiej "Borowiacka Rybka".

12. Arleta Maliszewska - pedagog społeczny. Ukończyła Wyższą Szkołę Pedagogiczną w Bydgoszczy, dzięki której po latach została kierownikiem Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej. Pracowała w Polskim Komitecie Pomocy Społecznej oraz Pomorskim Forum na rzecz Wychodzenia z Bezdomności.

Okręg nr 3 (Grudziądz, powiaty: brodnicki, golubsko-dobrzyński, grudziądzki, wąbrzeski)

1. Marek Nowak - chirurg dziecięcy. Dyrektor Regionalnego Szpitala Specjalistycznego w Grudziądzu. Posiada własną ziemię i zajmuje się rolnictwem. Ma doświadczenie w pracy jako radny, był przewodniczącym Rady Miasta Grudziądz, obecnie pełni funkcję radnego sejmiku wojewódzkiego.

2. Zbigniew Józef Socha - pochodzi z Brodnicy. Po ukończeniu Wyższej Szkoły Oficerskiej w Poznaniu pracował wiele lat jako oficer. Prowadzi firmę i zajmuje się działalnością gospodarczą. Ma doświadczenie w pracy w organach samorządu terytorialnego - przez ostatnie lata pracował jako radny sejmiku wojewódzkiego, gdzie zajmował się polityką regionalną, rozwojem i infrastrukturą.

3. Anna Janosz - pochodzi z Krosna nad Wisłokiem. Swoje życie związała z promowaniem i podtrzymywaniem kultury regionu, co robi obecnie jako dyrektor Centrum Kultury Teatr w Grudziądzu i prezes Grudziądzkiego Towarzystwa Kultury. Wiele lat pracowała jako nauczycielka w szkołach podstawowych i liceach, jest wykładowcą na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy.

4. Maria Henryka Gregorowicz - dyrektorka Publicznego Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Gałczewie. Objęła tę funkcję po wielu latach pracy w oświacie, między innymi jako nauczycielka szkoły podstawowej w tej samej miejscowości. Aktywny członek Towarzystwa Rozwoju Gminy Golub-Dobrzyń.

5. Marcin Seweryn Skonieczka - urodził się w Chełmnie. Przez wiele lat pracował jako prezes Centrum Technologii Informatycznej Emisja. Obecnie wójt gminy Płużnica.

6. Franciszek Andrzej Kawski - urodził się w Łasinie i tutaj do tej pory mieszka. Zaczynał jako pracownik zakładów przetwórstwa i spółdzielni mleczarskich. Pracował jako urzędnik samorządowy, a w końcu jako burmistrz miasta i gminy Łasin.

7. Barbara Tyszko - mieszkanka Jabłonowa. Swoje życie poświęciła pracy z ludźmi, przede wszystkim jako rehabilitantka i fizjoterapeutka w miejscu swojego zamieszkania. Interesuje się tematami zdrowia i jego ochrony, czym chciałaby się zająć jako radna sejmiku wojewódzkiego.

8. Rafał Wiśniewski - ukończył ratownictwo medyczne. Obecnie pracuje w Państwowej Straży Pożarnej i pogotowiu ratowniczym. W wolnych chwilach pasjonuje się wędkarstwem i sportem.

9. Małgorzata Justyna Stempka - pochodzi z Wąbrzeźna, gdzie obecnie pracuje jako pracownik księgowości w Rejonie Dróg Wojewódzkich. Związana z miastem poprzez np. Ośrodek Sportu i Rekreacji. Wcześniej pracowała w powszechnej kasie oszczędności.

10. Robert Malinowski - rodowity Pomorzanin. Do czternastego roku życia mieszkał na wsi, następnie przyjechał do Grudziądza, do szkoły średniej, i z tym miastem już na zawsze związał swoje życie. Zajął się trenowaniem młodzieży i organizowaniem imprez sportowych, również tych na poziomie ogólnopolskim i międzynarodowym. Po ukończeniu studiów trenerskich i nauczycielskich w Poznaniu rozpoczął pracę w szkolnictwie. W latach 1998-2002 z ramienia Unii Wolności zasiadał w sejmiku kujawsko-pomorskim. Od 2002 do 2004 był zastępcą prezydenta Grudziądza, a w latach 2004-2006 prezesem grudziądzkiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego. Urząd prezydenta Grudziądza sprawuje od 4 grudnia 2006 r.

Okręg nr 4 (Toruń, powiaty: chełmiński, toruński)

1. Piotr Franciszek Całbecki - urodzony w 1967 roku w Toruniu. Z wykształcenia biolog, obronił dyplom w tej dziedzinie na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika. Jest doświadczonym samorządowcem i ekspertem w dziedzinie pozyskiwania środków z funduszy pomocowych. Przewodniczy Zarządowi Województwa Kujawsko-Pomorskiego drugą z kolei kadencję (pierwsza kadencja w latach 2006-2010). Zasiadał w Radzie Miasta i Zarządzie Miasta Torunia, a następnie w sejmiku województwa. Przed objęciem urzędu marszałka województwa pełnił funkcję dyrektora wydziału rozwoju i projektów europejskich w toruńskim magistracie. Wcześniej był między innymi doradcą i pełnomocnikiem wojewody toruńskiego do spraw współpracy z Bankiem Światowym oraz sekretarzem Wojewódzkiego Zespołu Integracji Europejskiej. Jako radny województwa został szefem sejmikowej komisji doraźnej, która opracowała funkcjonujący obecnie statut regionalnego samorządu. Zasiadał też w komisji budżetu i finansów. W 2009 roku został uhonorowany przez ministra obrony narodowej medalem Za Zasługi dla Obronności Kraju.

2. Leszek Stanisław Pluciński - chirurg i pracownik szpitala w Tucholi i szpitala powiatowego w Chełmży. Ma doświadczenie w pracy w samorządzie terytorialnym, ponieważ był radnym miasta Chełmża i radnym sejmiku wojewódzkiego. Pracował w komisjach zdrowia nad rozwojem służby zdrowia w województwie oraz w komisji zajmującej się finansami regionu.

3. Jacek Gajewski - menedżer i wiceprezes toruńskiego Unibaxu. Właściciel JG Sport. W ostatnich latach był także radnym sejmiku wojewódzkiego.

4. Waldemar Edmund Przybyszewski - absolwent Akademii Techniczno-Rolniczej w Bydgoszczy z tytułem inżyniera. Obecnie pracuje jako prezes zarządu spółdzielni mieszkaniowej "Zieleniec" w Toruniu oraz należy do Unii Spółdzielni Mieszkaniowych w Polsce. Bliskie są mu tematy energetyki, gdyż jest aktywnym działaczem Stowarzyszenia Elektryków Polskich oraz Agencji Poszanowania Energii. W latach 2006-2010 był przewodniczącym Rady Miasta Torunia.

5. Katarzyna Anna Lubańska - dyrektorka zakładu aktywności zawodowej w Drzonowie. Przez lata działała w oświacie np. w szkołach podstawowych i gimnazjach w naszym regionie. Była społecznym kuratorem sądowym, a od 10 lat jest członkiem zarządu Stowarzyszenia "Ludzie - Ludziom" w Chełmnie.

6. Karol Maciej Utrata - po ukończeniu SGSP przez wiele lat sprawował funkcję zastępcy komendanta, a od 2012 r. komendanta Powiatowej Straży Pożarnej w Chełmnie.

7. Elżbieta Lipińska - należy do Stowarzyszenia "Razem Łatwiej" w Makowiskach, gdzie zajmuje się pomocą w integracji i rozwoju miejscowej społeczności oraz działaniami wspierającymi dzieci i młodzież. Pracuje jako dyrektorka banku.

8. Joanna Anna Lewandowska - sprzedawca wewnętrzny w SIG, oddział w Toruniu. Ma za sobą wieloletnią pracę np. w "Neptunie" w Toruniu czy Agencji Promocji i Reklamy Gra.

9. Daria Mierczyńska - absolwentka administracji Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Obecnie pracuje w Urzędzie Marszałkowskim w dziale rozwoju gospodarczego, gdzie zajmuje się rozwojem firm lokalnych i eksportu oraz pozyskiwaniem inwestorów dla województwa. W trakcie studiów należała do Studenckiego Klubu Turystyki Niekonwencjonalnej. W wolnych chwilach jeździ na rowerze.

10. Andrzej Henryk Warot - prezes Toruńskiego Stowarzyszenia Współpraca oraz zastępca kierownika Środowiskowego Domu Samopomocy Toruń. Od 40 lat zajmuje się tematyką społeczną. Był również ławnikiem Sądu Okręgowego w Toruniu.

11. Andrzej Jarosław Rakowicz - z wykształcenia technik ogrodnik i radca prawny. Aktywnie działa na rzecz rozwoju gospodarczego, w ciągu sześciu lat razem z przedsiębiorcami w regionie zbudował od podstaw firmy zatrudniające dziś łącznie ponad 600 osób. Jego pasją są działania na rzecz kultury. Współtworzył Radio Toruń. Jest współzałożycielem stowarzyszeń: Forum Twórców i Animatorów Kultury oraz Stowarzyszenia Societas Toruniensis i przewodniczącym Rady Kujawsko-Pomorskiego Klubu Kapitału. Jest także członkiem rady regionu oraz rady krajowej Platformy Obywatelskiej.

12. Joanna Siemianowska - absolwentka dwóch kierunków studiów licencjackich. W roku 2013 ukończył kosmetologię w Bydgoskiej Szkole Wyższej oraz w 2014 politologię na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Obecnie podjęła studia magisterskie na kierunku politologia. Od roku 2010 jest członkiem Stowarzyszenia "Młodzi Demokraci" w Toruniu. W latach 2010-2012 pełniła funkcję sekretarza w wyżej wymienionym kole. Jako wolontariusz brała aktywny udział w kampaniach wyborczych.

Okręg nr 5 (powiaty: inowrocławski, mogileński, radziejowski, żniński)

1. Elżbieta Genowefa Piniewska - wieloletnia nauczycielka języka polskiego w I LO im. Jana Kasprowicza w Inowrocławiu. Od zawsze bliskie jej były problemy zarówno uczniów, jak i nauczycieli, oraz tematy związane z oświatą, dlatego jako radna sejmiku wojewódzkiego pracowała w komisji edukacji, nauki i sportu oraz jako przewodnicząca komisji kultury i dziedzictwa narodowego. Jako nagrodę za swoją działalność została uhonorowana tytułem profesora oświaty.

2. Ryszard Zdzisław Grobelski - magister zarządzania na Uniwersytecie Łódzkim. Od lat pracuje w regionie jako przedsiębiorca, prowadzi własną działalność gospodarczą. Miał okazję sprawować dwukrotnie funkcję radnego sejmiku wojewódzkiego. W obu kadencjach działał w komisjach zajmujących się promocją, budżetem i ochroną środowiska.

3. Jerzy Śniadecki - dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu w Żninie. Sport jest jego pasją, dlatego działał np. w Kujawsko-Pomorskim Zrzeszeniu Ludowych Zespołów Sportowych i Żnińskim Towarzystwie Miłośników Sportu Baszta. Pomaga w Ognisku Pracy Pozaszkolnej. Ma doświadczenie w pracy w organach samorządu terytorialnego, gdyż był radnym rady miejskiej w Żninie.

4. Agata Gilas-Pyzik - urodziła się w Inowrocławiu, mieszka w Janikowie. Pracuje w Miejsko-Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w tej miejscowości. Specjalizuje się w pracy socjalnej jako kierownik świetlicy działającej przy ośrodku. Jest działaczką sportową w Klubie Sportowym Janikowo.

5. Adam Aleksander Straszyński - wiceprezes zarządu Gminnego Przedsiębiorstwa Usługowego "Algawa". Aktywny członek Stowarzyszenia Inicjatyw Niezależnych w Gniewkowie.

6. Iwona Jałoszyńska - absolwentka Uniwersytetu Gdańskiego. Obecnie pracuje w Zespole Szkół i Placówek w Radziejowie oraz jest nauczycielką w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym. Działa w Stowarzyszeniu na rzecz Integracji "Razem", gdzie pracuje nad normalizacją życia osób upośledzonych i popularyzacją możliwości osób niepełnosprawnych. W wolnych chwilach uwielbia jeździć na rowerze i pływać.

7. Maciej Wojtysiak - pochodzi z Pakości k. Inowrocławia, gdzie mieszka i pracuje. Całe życie zajmował się tematyką energetyczną i ochroną środowiska - zaczynał jako student w Wyższej Szkole Środowiska w Bydgoszczy, pracował w TP SA, a także w Przedsiębiorstwie Usług Gminnych w Pakości. Był zastępcą burmistrza Pakości. W wolnych chwilach wędkuje i zajmuje się ogrodem.

8. Marzena Maria Czajkowska - specjalista pracy socjalnej i absolwentka Uniwersytetu Mikołaja Kopernika. Pracowała w domu pomocy społecznej, obecnie jest kierownikiem warsztatu terapii zajęciowej przy Urzędzie Miasta i Gminy w Piotrkowie Kujawskim. W wolnych chwilach lubi jeździć na rowerze oraz czytać artykuły popularnonaukowe.

9. Rafał Piotr Szczerkowski - doktor nauk prawnych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Całe swoje życie pracuje w organach administracyjnych - zaczynał jako pracownik Urzędu Miasta Inowrocław w wydziale promocji i rozwoju. Obecnie kieruje przedstawicielstwem Urzędu Marszałkowskiego w Inowrocławiu, gdzie m.in. reprezentuje samorząd wojewódzki oraz organizuje spotkania z radnymi. W wolnych chwilach majsterkuje i pasjonuje się muzyką.

10. Sławomir Woźniak - prezes Pogoni Mogilno, szanowany przez mieszkańców regionu i fanów klubu ze względu na swoje osiągnięcia, m.in. awans drużyny do trzeciej ligi. W wolnych chwilach z racji zawodu pasjonuje się sportem.

Okręg nr 6 (miasto Włocławek, powiaty: aleksandrowski, lipnowski, rypiński, włocławski)

1. Sławomir Andrzej Kopyść - nauczyciel i pedagog, członek zarządu województwa kujawsko-pomorskiego, radny sejmiku z Włocławka.

2. Barbara Danuta Kania - wcześniej radna powiatu lipnowskiego, a następnie radna sejmiku województwa kujawsko-pomorskiego. Swoją karierę zawodową zaczynała od pracy w przedsiębiorstwie budownictwa rolniczego w Lipnie. Współprowadzi zakład budowlano-handlowy. Należy do Cechu Rzemiosł Różnych.

3. Jacek Kuźniewicz - absolwent Akademii Ekonomicznej w Poznaniu, SGH w Warszawie i Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Część jego życia to specjalizowanie się w zarządzaniu funduszami unijnymi oraz praca - najpierw w Urzędzie Marszałkowskim, później jako wiceprezydent Włocławka. Bardzo ważna jest dla niego rodzina, z którą uwielbia spędzać każdą wolną chwilę.

4. Jacek Soborski - nadleśniczy Nadleśnictwa Skrwilno. Były radny Rady Powiatu Rogowo i Rady Powiatu Rypin. Pasjonuje się końmi i łowiectwem, dlatego należy do Polskiego Związku Hodowli Koni i Polskiego Związku Łowieckiego.

5. Mariusz Ryszard Trojanowski - absolwent prawa na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Wcześniej pracował jako prezes Miejskiego Centrum Kultury w Aleksandrowie Kujawskim, dzięki czemu nieobca jest mu kwestia promowania wydarzeń kulturalnych w regionie. Obecnie pracuje jako prezes Powiatowego Szpitala w Aleksandrowie Kujawskim. Był również radnym rady miejskiej.

6. Tadeusz Wiśniewski - absolwent Akademii Techniczno-Rolniczej w Bydgoszczy. Po ukończeniu podyplomowego studium samorządowego na Uniwersytecie Warszawskim pracował wiele lat w WRGS Włocławek oraz Kujawskich Zakładach Przemysłu Tłuszczowego. Po roku 1991 sprawował kolejno funkcje w administracji i samorządzie terytorialnym, m.in. jako sekretarz i wójt miasta i gminy Kowal, pracownik Urzędu Marszałkowskiego w departamencie infrastruktury czy jako dyrektor zarządu dróg w starostwie we Włocławku. Jego zainteresowaniem jest sport.

7. Urszula Wojciechowska - absolwentka Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Bydgoszczy. Od lat pracuje w województwie kujawsko-pomorskim w sektorze oświaty jako nauczyciel oraz dyrektor Szkoły Podstawowej w Zalesiu.

8. Dorota Lewandowska - nauczycielka przyrody w Szkole Podstawowej nr 1 w Rypinie oraz była nauczycielka geografii w Szkole Podstawowej nr 2. Prowadzi własną działalność, jest właścicielką Biura Podróży Bohemma w Rypinie. Pilotuje wycieczki.

9. Anna Rędzikowska - ukończyła Państwową Wyższą Szkołę Zawodową w Koninie na kierunku politologia oraz Uniwersytet Adama Mickiewicza na kierunku dziennikarstwo i komunikacja społeczna. Do tej pory pracowała w tworzeniu kampanii reklamowych oraz spotów. W wolnych chwilach zajmuje się modą i interesuje się kulturą krajów azjatyckich.

10. Zbigniew Roman Szcześniak - kurator zawodowy w Sądzie Rejonowym w Lipnie. Od 2001 roku działa jako prezes Stowarzyszenia Ekologicznego Tilia, gdzie pracuje na rzecz ochrony środowiska i zasobów przyrodniczych województwa kujawsko-pomorskiego. Jest także członkiem PTTK oddział Lipno.

11. Aleksandra Sztandarowicz - ma 22 lata. Na co dzień zajmuje się pracą w księgowości. Ukończyła technikum ekonomiczne, aktualnie studiuje pedagogikę. Bardzo lubi dzieci, a więc swoją działalność w sejmiku województwa chciałaby połączyć ze swoją pasją.

12. Wojciech Edward Gulin - psycholog społeczny oraz nauczyciel akademicki na Toruńskiej Szkole Wyższej. Miał okazję sprawować funkcje społeczne, takie jak wojewoda włocławski i wojewoda łódzki. Działał również we Włocławskim Towarzystwie Naukowym i był członkiem rady naukowej przy rzeczniku praw dziecka.

Komentarze 3

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

a
ad
a co zrobił gaca że startuje aż z 4 miejsca z okręgu 2, chyba zatapia szkołe w solcu
o
obserwator
Po staremu: .."wiejski głupek.." rozpoczyna listę we Włocławku, w Toruniu ten co zatrudnia po "uważaniu", w Bydgoszczy pielęgnujący antagonizmy toruńsko-włocławskie - smutek!!
J
Jan III
Nigdy nie jest tak źle, by nie mogło być gorzej...wybierzmy tych samych "pracusiów", a szybko przekonamy, że stare porzekadło sprawdza się w praktyce
Dodaj ogłoszenie