MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Pomocni, odważni i młodzi. Wybrano Ośmiu Wspaniałych z toruńskich szkół. Kto został laureatem?

OPRAC.:
Katarzyna Kucharczyk
Katarzyna Kucharczyk
Wojciech Szabelski UMT
Po raz 27. uczniowie toruńskich szkół stało się laureatami ogólnopolskiego konkursu Ośmiu Wspaniałych. Ci, którym tytuł przyznano, zasłużyli sobie na niego chęcią niesienia pomocy i wielkim zaangażowaniem w życie społeczne.

Młodzi-wspaniali po raz kolejny

W wyłonieniu Ośmiu wspaniałych młodzież z Torunia bierze udział od 1997 roku. W późniejszym etapie jeden z ośmiorga bierze udział w ogólnopolskim finale. Od tego czasu już ośmiokrotnie toruńscy „wspaniali” otrzymała wyróżnienie w finale oraz tytuł „Wspaniała Polska”. We wtorek, 16 kwietnia w Młodzieżowym Domu Kultury wybrano tegorocznych Ośmiu Wspaniałych z Torunia.

Grono tegorocznych laureatek i laureatów zostało wskazane przez powołane i bezstronne jury. Eliminacje konkursu lokalnego przeprowadzono 5 marca br. Zgodnie z werdyktem tytuł laureatami konkursu zostali:

  • Oliwia Folborska – uczennica IV klasy I LO w Toruniu,
  • Jan Kwiatkowski – uczeń III klasy I LO w Toruniu,
  • Wiktoria Molska – uczennica IV klasy V LO w Toruniu,
  • Dagmara Dybowska – uczennica III klasy VII LO w Toruniu,
  • Martyna Polak – uczennica III klasy VII LO w Toruniu,
  • Magdalena Kozłowska – uczennica II klasy fotograficznej Technikum TEB Edukacja w Toruniu,
  • Szkolny Klub Mediacji, czyli 15-osobowej grupie uczniowskiej z klas I-III z Zespołu Szkół Technicznych w Toruniu.

Przyznano także cztery wyróżnienia – dwa w kategorii „Ósemeczka Juniow”, w którym wyróżniono Hannę Łęgowską, uczennicę IV klasy SP nr 4 w Toruniu, oraz Apolonię Burniewicz, uczennicę IV klasy SP nr 4 w Toruniu. Wyróżnienia otrzymali także Aleksy Świtała, uczeń I klasy Zespołu Szkół Inżynierii Środowiska i Jakub Hałajdziak, uczeń II klasy Zespołu Szkol Mechanicznych, Elektrycznych i Elektronicznych w Toruniu.

Wspólny wyjazd na ogólnopolski finał

Laureaci otrzymali upominki – przenośne dyski zewnętrzne. Szkolny Klub Mediacji otrzymał natomiast dofinansowanie „Warsztatów rozwojowo-integracyjno-superwizyjnych dla mediatorów rówieśniczych”, które odbędą się w listopadzie 2024 r. w Osadzie Leśnej „Barbarka”. Wyróżnieni dostali natomiast smartwatche.

– Piękno, które wynika z tego konkursu to świadomość, że młodzi ludzie nie są tylko nastawieni ku sobie, nie są nastawieni tylko po to, by spełniać swoje plany, marzenia, realizować swoje cele, ale także rozglądają się dookoła i mówią: „tutaj mogę być przydatna, tu mogę być pomocny” – mówił prezydent Torunia, Michał Zaleski.

Tegorocznych laureatów czeka wyjazd do Warszawy na ogólnopolski finał konkursu. Toruń będzie reprezentowany na przesłuchaniach ogólnopolskich przez Oliwię Folborską, uczennicę klasy IV z I LO w Toruniu.
Młodzi-wspaniali z Torunia mają za sobą wiele społecznych i charytatywnych inicjatyw. Wśród nich znalazły się m.in. wspieranie działań Szlachetnej Paczki, zbiórki nakrętek, korepetycje udzielane rówieśnikom, sadzenie drzew w mieście, działania na rzecz ekologii czy pomoc dla dzieci z Ukrainy. Nie zabrakło także działań wolontariackich np. na rzecz Fundacji Arkadia czy Hospicjum Nadzieja.

Poznaj ciekawe grupy lokalne na Facebooku:

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Eurowybory 2024. Najważniejsze "jedynki" na listach

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nowosci.com.pl Nowości Gazeta Toruńska