MKTG SR - pasek na kartach artykułów

PPK sposobem na znacznie wyższą emeryturę? 2 miliony Polaków otrzymają rekordowe dodatki do świadczenia!

llured
Polski Fundusz Rozwoju (PFR) ogłosił przełomowe wieści, które wzbudzą entuzjazm u milionów Polaków. Ponad 2 miliony uczestników Pracowniczych Planów Kapitałowych (PPK) będą mogły liczyć na rekordowe dodatki do swoich przyszłych emerytur. To nie tylko istotne wsparcie finansowe dla bieżących pracowników, ale również gwarancja lepszej przyszłości dla emerytów.
Polski Fundusz Rozwoju (PFR) ogłosił przełomowe wieści, które wzbudzą entuzjazm u milionów Polaków. Ponad 2 miliony uczestników Pracowniczych Planów Kapitałowych (PPK) będą mogły liczyć na rekordowe dodatki do swoich przyszłych emerytur. To nie tylko istotne wsparcie finansowe dla bieżących pracowników, ale również gwarancja lepszej przyszłości dla emerytów. PAWEL RELIKOWSKI / POLSKAPRESS
Polski Fundusz Rozwoju (PFR) ogłosił przełomowe informacje, z których cieszyć się będą miliony Polaków. W ramach Pracowniczych Planów Kapitałowych (PPK) ponad 2 miliony uczestników otrzymają rekordowe dodatki do swoich emerytur. To nie tylko istotna pomoc finansowa dla obecnych pracowników, lecz także pewność lepszej przyszłości dla emerytów.

Dotacje na rekordowym poziomie

PFR zadeklarował przekazanie instytucjom finansowym, zarządzającym PPK, ogromnej sumy przekraczającej 497 milionów złotych. Terminowo, do 15 kwietnia, środki te trafią na rachunki ponad 2 milionów uczestników programu, zapewniając im stabilność finansową w perspektywie emerytalnej.

Oszczędzanie dla lepszej przyszłości

Pracownicze Plany Kapitałowe są innowacyjnym programem oszczędnościowym, który angażuje pracowników, pracodawców oraz państwo. Każda ze stron dokłada się do wspólnego celu - budowania solidnej podstawy dla emerytur. Uczestnicy PPK mogą cieszyć się nie tylko wpłatą powitalną w wysokości 250 zł, lecz także corocznymi dopłatami, które w 2023 roku osiągną historyczny poziom.

Polecamy

Rozwój programu

Robert Zapotoczny, prezes PFR Portal PPK, podkreśla, że aktualne wyniki to nie tylko rekordowa liczba beneficjentów, ale także rekordowa suma środków, które trafiają do uczestników programu. To dowód na ciągły rozwój PPK oraz rosnącą świadomość społeczną na temat znaczenia oszczędzania na przyszłość.

Warunki otrzymania dodatków

Dopłata roczna w wysokości 240 złotych przysługuje uczestnikom PPK, którzy systematycznie oszczędzają, gromadząc na swoich kontach odpowiednią kwotę. Warunkiem jest zgromadzenie wpłat w wysokości co najmniej 732,90 zł na swoim koncie PPK. To istotny bodziec dla pracowników do systematycznego oszczędzania i planowania własnej przyszłości.

Rekordowe dodatki do emerytury dla 2 milionów Polaków to nie tylko wydarzenie finansowe, lecz także symboliczne potwierdzenie, że system Pracowniczych Planów Kapitałowych przynosi realne korzyści społeczeństwu. To także zachęta dla kolejnych osób do aktywnego uczestnictwa w programie, mającym na celu budowanie stabilnej przyszłości finansowej dla wszystkich obywateli.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Gadżety i ceny oficjalnego sklepu Euro 2024

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nowosci.com.pl Nowości Gazeta Toruńska