Rada okręgu zaprasza. Trzecia część toruńskiej Trasy...

Rada okręgu zaprasza. Trzecia część toruńskiej Trasy Średnicowej bez tajemnic

szs

Nowości Dziennik Toruński

Aktualizacja:

Nowości Dziennik Toruński

Przy okazji rozbudowy ulicy Świętego Klemensa miałby zostać wycięty ten dąb. Mieszkańcy się na to nie godzą.

Przy okazji rozbudowy ulicy Świętego Klemensa miałby zostać wycięty ten dąb. Mieszkańcy się na to nie godzą. ©Grzegorz Olkowski

W poniedziałek o godz. 17.30 w Szkole Podstawowej nr 4 przy ul. Żwirki i Wigury być może uda się rozwiązać, albo przynajmniej załagodzić spór dotyczący planów zabetonowania okolic osiedla Św. Klemensa w Toruniu.
Przy okazji rozbudowy ulicy Świętego Klemensa miałby zostać wycięty ten dąb. Mieszkańcy się na to nie godzą.

Przy okazji rozbudowy ulicy Świętego Klemensa miałby zostać wycięty ten dąb. Mieszkańcy się na to nie godzą. ©Grzegorz Olkowski

Rada okręgu Chełmińskie Przedmieście zaprasza na spotkanie poświęcone budowie trzeciego etapu Trasy Średnicowej. O tym, jaki wpływ będzie miała ta inwestycja m.in. na osiedle św. Klemensa, opowiedzą przedstawiciele Miejskiej Pracowni Urbanistycznej, Miejskiego Zarządu Dróg, oraz magistrackiego Wydziału Gospodarki Komunalnej a także Wydziału Komunikacji Społecznej i Informacji.

Spotkanie rozpocznie się w poniedziałek 19 listopada o godz. 17.30 w sali nr 222 w Szkole Podstawowej nr 4 przy ul. Żwirki i Wigury 49. Jego inicjatorką jest rada okręgu.

Zobacz także: Ira w Toruniu. Zespół świętował XXX lecie istnienia w Auli UMK [ZDJĘCIA]


Spotkanie będzie kolejnym, być może przełomowym epizodem historii, która toczy się od zorganizowanych latem konsultacji społecznych na temat rozbudowy trasy. Jak już wcześniej informowaliśmy, mieszkańcy osiedla św. Klemensa dowiedzieli się wtedy, że walec rozbudowy przetoczy się również przez ul. Świętego Klemensa i dzierżawione przez nich ogródki. Zdecydowanie się tym planom sprzeciwili twierdząc, że obecny stan tej ulicy całkowicie ich zadowala. Na horyzoncie pojawili się redemptoryści planujący rozbudowę znajdującego się w sąsiedztwie Domu Pielgrzyma oraz toruński uniwersytet przygotowujący rozbudowę swojego centrum sportowego.Emocje rosły. Mieszkańcy zarzucili gospodarzom miasta, że ci nie informują ich rzetelnie o swoich planach, a prowadzone w sprawie rozbudowy średnicówki konsultacje społeczne uznali za konsultacje pozorne. Odpowiedzi magistratu głównie dolały oliwy do ognia.

Aby wyjaśnić wątpliwości i niedomówienia, rada okręgu zorganizowała spotkanie z przedstawicielami wszystkich magistrackich komórek odpowiedzialnych za przyszłą inwestycję oraz dotyczące jej konsultacje. Miało się ono odbyć przed wyborami, jednak ten termin nie został przez urzędników zaakceptowany ze względu na kampanię wyborczą.

Polecamy:

Czytaj treści premium w Nowościach Dziennika Toruńskiego Plus

Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

Komentarze (4)

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
parkowanie

Jacek (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 3

kiedy przestaną parkować na ul Osiedlowej chyba dopiero jak kogos przejada

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Tylko afaltowe drogi donikąd...

jajakobyły (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 4 / 6

Zaleski j ego pieski zrobią z tego miasta betonową pustynię w zamian z posady i stanowiska...

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Zabetonowany las

Mieszkancy (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 3 / 9

W Toruniu wyzyna sie lasy bez opamietania. Wytnijcie wszystkie tereny zielone na terenie Torunia. To super teren do biegania i uprawiania rekreacji. Na Boga nie betonujcie tej kameralnej okolicy.


Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Daj spokoj

J a cko (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 3 / 1

Dokonczy srednicowke czas

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Warto zobaczyć

Wideo