MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Raport z dróg w Kujawsko-Pomorskiem. Trwają powroty z majówki. Na drogach spory ruch

Redakcja
PRZEMYSLAW SWIDERSKI
Mamy dla was raport na żywo z dróg w województwie kujawsko-pomorskim. Dla niektórych majówka zaczęła się już pod koniec kwietnia, co widać po natężeniu ruchu na drogach w naszym regionie.

Majówka to nie tylko czas wypoczynku, ale również wzmożonej aktywności na drogach. Uważajcie na korki, zwłaszcza na głównych arteriach komunikacyjnych oraz w okolicach atrakcyjnych turystycznie miejscowości.

Pamiętajcie o przestrzeganiu przepisów drogowych, szczególnie limitów prędkości oraz zasad bezpiecznej odległości między pojazdami. Warto też zadbać o kondycję swojego pojazdu przed podróżą, sprawdzając stan techniczny oraz odpowiednie wyposażenie, zwłaszcza w przypadku dłuższych tras.

Aktualny raport z dróg w województwie kujawsko-pomorskim prezentujemy w poniżej. Tu publikujemy zdarzenia z dróg na Kujawach i Pomorzu:

Raport z dróg w Kujawsko-Pomorskiem na bieżąco

Trzy osoby zginęły w poniedziałek, 29 kwietnia na drogach regionu.
19:1105.05.2024

Groźny wypadek w Brzozie na A1 w powiecie toruńkim

Jak informują strażacy, doszło tam do zderzenia trzech samochodów osobowych. Ruch w kierunku Łodzi odbywa się jednym pasem.

18:2005.05.2024

Wielu kierowców złapanych za jazdę po alkoholu

W czasie pięciu dni majowego weekendu mundurowi udaremnili dalszą jazdę 107 kierującym, którzy kierowali pojazdami na tzw. „podwójnym gazie”.

18:0305.05.2024

Policja podała najnowsze dane dot. majówki na drogach w kujawsko-pomorskiem

Na drogach województwa kujawsko-pomorskiego od wtorku do soboty doszło do 11 wypadków drogowych, w których zginęła jedna osoba, a 11 zostało rannych.

16:1205.05.2024

Na ten moment powroty z majówki przebiegają spokojnie

W naszym województwie nie odnotowaliśmy do tej pory poważniejszych zdarzeń - mówią nam strażacy.

13:4105.05.2024

Pożar naczepy na autostradzie A1

W miejscowości Polskie Stwolno w powiecie świeckim na autostradzie A1 doszło do pożaru naczepy. Nie ma poszkodowanych, ale ruch w stronę Łodzi odbywa się jednym pasem. Na miejscu pracuje osiem zastępów strażaków.

11:4305.05.2024

Na razie ruch na autostradzie A1 jest płynny

11:4205.05.2024

Rozpoczynają się powroty z długiego weekendu majowego

Turyści rozpoczynają powroty do domów z majówki. Największe natężenie na drogach jest oczywiście zapowiadane w godzinach popołudniowych.

15:3104.05.2024

Wypadek w Białych Błotach

[b]W Białych Błotach doszło do zderzenia samochodu osobowego z motocyklem. W jego wyniku dwie osoby zostały ranne, to podróżujący jednośladem.[/b] Zostali przewiezieni do szpitala na szczegółowe badania.

13:2404.05.2024

Zderzenie samochodu osobowego i ciężarowego na trasie S5 w okolicach węzła w Nowych Marzach

13:0804.05.2024

Tragedia na DK nr 25 pod Bydgoszczą. Na drodze znaleziono ciało mężczyzny

Do makabrycznego odkrycia doszło w miejscowości Buszkowo w gminie Koronowo.Służby zostały poinformowane przez kierowcę, który zauważył ciało leżące nieopodal wiaduktu. Na miejsce oddelegowano dwa zastępy straży pożarnej, zespół ratownictwa medycznego, policję, a także lotnicze pogotowie ratunkowe. Niestety, stwierdzono zgon mężczyzny.

12:4804.05.2024

Bilans majówki w regionie - najnowsze dane od policji

Na drogach woj. kujawsko-pomorskiego od wtorku do piątku doszło do 7 wypadków drogowych, w których zginęła jedna osoba, a sześć zostało rannych.

Niestety znaleźli się również tacy, którzy postanowili kierować pojazdami pomimo, że wcześniej spożywali alkohol. W czasie czterech dni majowego weekendy mundurowi udaremnili dalszą jazdę 97 kierującym, którzy kierowali pojazdami na tzw. „podwójnym gazie”.

14:4003.05.2024

Wypadek pod Świeciem. Auto uderzyło w drzewo, kierowca zniknął

Do groźnego zdarzenia doszło w nocy z 2 na 3 maja w Ernestowie (pow. świecki). Osobowy volkswagen uderzył w drzewo, samochód stanął w płomieniach. Na miejscu nie zastano jednak ani świadków, ani kierowcy. Do poszukiwań użyto specjalistycznego sprzętu.

12:2203.05.2024

Więcej policyjnych patroli na drogach regionu

Trwa majowy weekend. Funkcjonariusze "drogówki" czuwają nad bezpieczeństwem na drogach, wykorzystując do tego wszystkie możliwe narzędzia, w tym policyjnego drona. Majówka to czas, kiedy na drogach jest więcej patroli, a co za tym idzie prowadzone są częstsze kontrole trzeźwości, prędkości i stanu technicznego pojazdu.

Policjanci w całym regionie czuwają nad bezpieczeństwem podróżujących. Szczególną uwagę zwracają na to, czy kierowcy i pasażerowie mają zapięte pasy bezpieczeństwa. Kontrolują także jak przewożone są dzieci.

13:5002.05.2024

Pijany kierowca uszkodził przyłącze gazowe w Nakle nad Notecią. Ewakuowano mieszkańców

2 maja 2024 r. w nocy pijany mieszkaniec Kcyni stracił panowanie nad samochodem, uderzył w przyłącze gazu i w efekcie policja musiała wyrwać ze snu 37 mieszkańców bloku przy ul. Dąbrowskiego w Nakle nad Notecią.

  • Okazało się, że kierujący pojazdem fiat punto, 28-letni mieszkaniec gminy Kcynia, poruszający się ul. Dąbrowskiego, stracił panowanie nad pojazdem, w wyniku czego uderzył w jeden z budynków uszkadzając przyłącze gazowe - informuje Wiesława Ambrozik, p.o. rzecznika prasowego Komendy Powiatowej Policji w Nakle nad Notecią.
12:2802.05.2024

Policja na wodach Kujawsko-Pomorskiego. Kontrolują trzeźwość, uprawnienia, wyposażenie łodzi

Podczas majówki pracuje też policja wodna. W ostatnich dniach można ją było spotkać m.in. na Brdzie i Zalewie Koronowskim. Wodniacy zwracali uwagę na łamanie zasad bezpieczeństwa przez pływających sprzętem wodnym i w czasie imprez, organizowanych nad akwenami.

  • Słoneczna pogoda przyciąga nad wodę wiele osób. To jedna z form wypoczynku w czasie długiego weekendu majowego. Dlatego też sezon pełnienia służb na wodzie rozpoczęli w ostatnich dniach policjanci z ogniwa wodnego Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy - informuje Komenda Miejska Policji w Bydgoszczy. - Jak co roku, przez cały sezon letni będą czuwać nad bezpieczeństwem mieszkańców naszego miasta i regionu, korzystających z uroków wypoczynku nad wodą.
10:3002.05.2024

Fatalny początek majowego weekendu. 49 pijanych kierowców w jedną dobę!

Od wtorku 31 kwietnia do środy 1 maja 2024 r. w Kujawsko-Pomorskiem były już cztery wypadki samochodowe, zginęła jedna osoba i cztery zostały ranne. Poważnym zagrożeniem są nadal pijani kierowcy.

W czasie majowego weekendu w całej Polsce obowiązują okresowe ograniczenia oraz zakaz ruchu pojazdów i zespołów pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 12 ton, z wyłączeniem autobusów:

  • 2 maja 2024 r. od godz. 18:00 do 22:00
  • 3 maja 2024 r. od godz. 08:00 do 22:00
20:5901.05.2024

Poważny wypadek w Bydgoszczy

Doszło do poważnego wypadku na ul. Wojska Polskiego. Jak informują bydgoscy strażacy, w okolicy dawnej bramy Zachemu, samochód osobowy poruszający się z dużą prędkością uderzył w konstrukcję podtrzymującą rury. Na miejsce zdarzenia zostały wysłane dwa zastępy strażaków Państwowej Straży Pożarnej z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej. Kierowca pojazdu został poważnie ranny i uwięziony w wraku samochodu. Strażacy, korzystając z narzędzi hydraulicznych, uwolnili poszkodowanego i przekazali go Zespołowi Ratownictwa Medycznego. Trwa walka o życie poszkodowanego mężczyzny.

16:3001.05.2024

Wypadek w Kruszynie Kraj.

W Kruszynie Krajeńskim doszło do poważnego wypadku drogowego. Motocykl, którym podróżowały dwie osoby, wypadł z drogi i uderzył w drzewo. Na miejsce natychmiast wysłane zostały dwa zastępy PSP z JRG 4 Bydgoszcz, jeden zastęp OSP Białe Błota oraz dwa Zespoły Ratownictwa Medycznego. Obydwie osoby jadące motocyklem odniosły obrażenia i trafiły do szpitala. W związku z tym zdarzeniem występują utrudnienia w ruchu na miejscu zdarzenia.

12:2701.05.2024

Wypadek na A1

Wypadek na autostradzie A1 między węzłem Grudziądz i Nowe Marzy. Utrudnienia na nitce w kierunku Gdańska.

Do wypadku doszło w miejscowości Rozgarty (A1 95 km - most). Zdarzenie z udziałem 2 samochodów osobowych, 3 osoby pod opieką ZRM. A1 całkowicie zablokowana w kierunku Gdańska. Na miejscu 7 zastępów SP.

12:0001.05.2024

Karambol na DK25

Uwaga kierowcy, na DK25 niedaleko węzła w Tryszczynie doszło do zderzenia czterech samochodów osobowych. Na miejscu pracują służby. Lądował również śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Na szczęście nie ma ofiar, ale w miejscu zdarzenia są znaczne utrudnienia!

10:2301.05.2024

Utrudnienia na drodze

  • Utrudnienia na węźle w Nowych Marzach, gdzie trasa S5 krzyżuje się z autostradą A1. Na pasie w kierunku Gdańska doszło do wypadku.
  • Kilkukilometrowy korek utworzył się też na autostradzie A1 między węzłami Nowe Marzy i Warlubie, na nitce w kierunku Gdańska
18:5330.04.2024

Na stacji benzynowej w Świeciu palił się samochód

30 kwietnia 2024 około godz. 18 doszło do pożaru samochodu na stacji w centrum Świecia.

  • Na miejsce zadysponowano dwa zastępy. Ale pożar został ugaszony przed przybyciem strażaków – mówi dyżurny świeckiej straży pożarnej.

Na szczęście nikt nie odniósł obrażeń. Ale aż strach pomyśleć co mogłoby się wydarzyć, gdyby auto stanęło w płomieniach tuż przy dystrybutorze z gazem.

18:0630.04.2024

Zderzenie samochodu z motocyklem w Grudziądzu

Na ul. Piłsudskiego w Grudziądzu motocykl zderzył się z samochodem osobowym. Ucierpiała jedna osoba.

W akcji brały udział dwa zastępy strażaków z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 w Grudziądzu, policjanci i Zespół Ratownictwa Medycznego. W czasie działań służb w miejscu wypadku były utrudnienia w ruchu.

14:5130.04.2024

Utrudnienia na drodze ekspresowej Świecie - Tuchola

Na węźle drogi ekspresowej Świecie - Zachód około 30 minut temu doszło do awarii wojskowego pojazdu niskopodwoziowego. Z pojazdu na drogę wyciekł olej. Służby ratownicze są już na miejscu. Rondo na ul. Tucholskiej zostało zablokowane, jednak policja zapewnia, że utrudnienia w ruchu drogowym będą krótkotrwałe.

14:3830.04.2024

Mamy więcej informacji o wypadku w Szubinie. Jedna osoba została ranna

12:0630.04.2024

Groźny wypadek w Szubinie!

We wtorek, 30 kwietnia w Szubinie doszło do groźnego wypadku. Uczestniczyły w nim trzy samochody osobowe, jeden z nich dachował. Zbieramy informacje w tej sprawie.

07:4130.04.2024

Auto na torach w Bydgoszczy!

We wtorek, 30 kwietnia po godzinie 7 rano służby otrzymały wezwanie do samochodu osobowego, który wjechał na torowisko u zbiegu ulic Fordońskiej i Gajowej w Bydgoszczy. Trzeba liczyć się ze sporymi utrudnieniami. Jak informuje Zarząd Dróg i Komunikacji Publicznej, zablokowany jest przejazd tramwajów w kierunku centrum miasta. Linie nr 3, 5 i 10 kierowane są objazdem przez most Kazimierza Wielkiego.

fot. kamery systemu ITS w Bydgoszczy.

20:1929.04.2024

Śmiertelny wypadek na DK10 na trasie Piła - Śmiłowo

W miejscowości Jeziorki 74-letnia kobieta kierująca BMW z nieznanych przyczyn wjechała w prawidłowo jadący samochód ciężarowy, którym kierował 52-letni mężczyzna. Mężczyzna nie doznał żadnych obrażeń, kobieta natomiast zmarła na miejscu.

19:4929.04.2024

Wypadek w powiecie brodnickim

W miejscowości Okalewko w pow. brodnickim  po godzinie 19. osoba postronna znalazła w lesie samochód osobowy po uderzeniu w drzewo. Pomimo reanimacji przez ZRM stwierdzono zgon mężczyzny.

18:4029.04.2024

Wypadek na DK 25 w Stopce

Po godzinie 18 na drodze krajowej nr 25 w miejscowości Stopka w powiecie bydgoskim doszło do wypadku. Kierowcy podróżujący na trasie Bydgoszcz - Koronowo muszą się liczyć z utrudnieniami. W miejscu zdarzenia wprowadzono ruch wahadłowy, a utrudnienia mogą potrwać około dwie godziny.

od 7 lat
Wideo

Od dzisiaj kierowcy Ubera i Bolta muszą mieć polskie prawo jazdy.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Raport z dróg w Kujawsko-Pomorskiem. Trwają powroty z majówki. Na drogach spory ruch - Gazeta Pomorska

Wróć na nowosci.com.pl Nowości Gazeta Toruńska