Paweł Adamowicz
Pożegnanie

Pożegnanie Pawła Adamowicza

Rozwiń
Paweł Adamowicz
Zwiń

Pożegnanie Pawła Adamowicza

Służba publiczna, ukochane miasto i drugi człowiek - te wartości były dla niego najważniejsze. Paweł Adamowicz był człowiekiem niezwykle aktywnym, zawsze życzliwym i zawsze blisko ludzi.

„Skrzypek na dachu”, czyli porywające i skoczne szlagiery....

„Skrzypek na dachu”, czyli porywające i skoczne szlagiery. Na scenie wystąpią polscy artyści w hołdzie twórczości Zbigniewa Wodeckiego

Tomasz Wersocki

Nowości Dziennik Toruński

Nowości Dziennik Toruński

Znane i wesołe utwory muzyki żydowskiej obok tych bardziej nostalgicznych usłyszy publiczność w auli UMK.
Podczas widowiska w auli UMK przed publicznością zaprezentują się m.in. artyści Teatru Wielkiego i Teatru Muzycznego z Łodzi

Podczas widowiska w auli UMK przed publicznością zaprezentują się m.in. artyści Teatru Wielkiego i Teatru Muzycznego z Łodzi ©nadesłane

2 grudnia o godzinie19 w auli UMK odbędzie się znakomity, żywiołowy koncert z najlepszymi i najbardziej znanymi światowymi utworami muzyki żydowskiej.

- Będzie to prawdziwa uczta dla melomanów i nie można tego koncertu przeoczyć - podkreśla Mariola Jankowiak z Agencji „Tamada”, która jest jego organizatorem. - Z pewnością będzie to urzekające widowisko muzyczne. Przywoła klimat, tradycję i specyficzne brzmienie muzyki klezmerskiej.

Zobacz też: Stop Agresji na Drodze cz. 4W świat innej kulturyUsłyszymy znane wesołe i skoczne piosenki żydowskie oraz te piękne, wzruszające i nostalgiczne, które przywołają pamięć lat międzywojennych.
Jedne i drugie utwory oraz żydowski humor, poezja i balet przeniosą widzów w inny świat oraz kulturę. Oczywiście nie zabraknie szlagierów z musicalu „Skrzypek na dachu”, jak i utworów muzycznych z lat międzywojennych takich jak: „Bubliczki”, „Homel”, „Tumbalalajka”, „Oj mame mame”, a także znanych i lubianych szlagierów kultury żydowskiej: „Hava Nagila”, „Hevenu Shalom Aleichem” i innych.

Wystąpią artyści Teatru Wielkiego i Muzycznego z Łodzi: Dariusz Stachura - tenor, Andrzej Kostrzewski - baryton, Sylwia Strugińska - sopran, Sylwia Nowicka - sopran oraz artyści chóru z Teatru Wielkiego i Baletu z Teatru Muzycznego w Łodzi, a także zespół ClassicBand z Łodzi pod dyrekcją Jacka Piaseckiego.

ZOBACZ TEŻ


Bilety można kupić w sklepie „Pamiątki” w Ratuszu Staromiejskim, Biurze Podróży na Dworcu PKS przy ul. Dąbrowskiego oraz na portalach: biletyna, e-bilet, kup bilecik i eventim.

Natomiast ze szczegółami koncertu i całym repertuarem można zapoznać się na stronie www.tamada.info.pl oraz dzwoniąc pod numer telefonu: 501-754-011.


Repertuar mistrzów


Tymczasem dziś o 17.30 w CKK Jordanki odbędzie się wyjątkowy koncert w hołdzie wyjątkowemu artyście - Zbigniewowi Wodeckiemu. Z repertuarem zmarłego nagle piosenkarza zmierzą się m.in. Mateusz Ziółko, Natalia Świerczyńska i Łukasz Zagrobelny. Bilety w cenie 110-160 zł można kupić na stronie internetowej www.tixer.pl.

Z kolei w niedzielę wieczorem o godz. 19 na scenie CKK Jordanki wystąpi Maciej Maleńczuk.

Artysta znany z mocnego i minimalistycznego grania wykona kompozycje Wojciecha Młynarskiego, które ukończył na swój najnowszy album cztery dni przed śmiercią mistrza. Wejściówki już od 79 zł do nabycia na stronie www.a4f.com.pl.

POLECAMY:
Na tych stacjach lepiej nie tankować
Która szkoła nauki jazdy w Toruniu jest najlepsza? Dane z WORD
Cennik badań w kierunku wykrycia raka
TOP 12 zakupowych tipów rodem z PRL


Czytaj treści premium w Nowościach Dziennika Toruńskiego Plus

Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

Komentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Warto zobaczyć

Wideo