Udany start w lidze

Od pewnego zwycięstwa 70:53 we Władysławowie z uczniami miejscowego SMS-u rozgrywki grupy A II ligi mężczyzn rozpoczęli zawodnicy AZS-u UMK Consusu PBDI Toruń.

Podopieczni Macieja Deręgowskiego inauguracyjną potyczkę rozpoczęli nie najlepiej. Po wyrównanej pierwszej kwarcie, w drugiej lepiej radzili sobie gospodarze.

<!** reklama>

W 19. min. prowadzili bowiem już dziesięcioma punktami (33:23). Tuż przed przerwą zmniejszyli jednak część strat, a po zmianie stron, w 25. min., wyszli ponownie na prowadzenie. Po dobitce Marka Kondraciuka było bowiem 36:35 dla gości.
W kolejnych minutach było jeszcze lepiej. Na początku czwartej kwarty, po trafieniu zza linii 6,75 m Karola Tomczyka, ekipa AZS-u miała już dwanaście punktów przewagi (51:39). Ostatecznie torunianie zakończyli mecz z przewagą siedemnastu „oczek”.
- Do przerwy zagraliśmy słabiej zarówno w ataku, jak i w obronie - przyznał skrzydłowy AZS-u Tomasz Lipiński. - Po zmianie stron było już dużo lepiej. Postawiliśmy rywalom twardsze warunki i od razu były efekty.
Już za tydzień (niedziela godz. 17.) w hali Uniwersyteckiego Centrum Sportowego przy ul. Św. Józefa AZS UMK Consus PBDI podejmie ekipę GTK Gdynia.
SMS PZKosz Władysławowo - AZS UMK Consus PBDI Toruń 53:70 (14:16, 19:11, 6:21, 14:22).
SMS: R. Kowalczyk 10, A. Krawczyk 7, P. Łucka 6 (1x3), D. Olejniczak 4, A. Siewruk 0 oraz M. Stawiak 8, M. Fatz 7, M. Wieluński 4, M. Kierlewicz 3 (1), M. Konopatzki i K. Majchrzak po 2, W. Majchrzak 0.
AZS UMK Consus PBDI: M. Kondraciuk 21, P. Derkowski 10, J. Bukowski 8 (2), W. Pagacz 8, M. Bagaziński 1 oraz S. Murowicki 11 (1), P. Meszyński i T. Tlałka po 4, K. Tomczyk 3 (1), T. Lipiński, A. Dominiak i D. Jasnowski po 0.
W pozostałych meczach 1. kolejki grupy A: Polonia Warszawa - GTK Gdynia 80:66, MKS Kalisz - Wybrzeże Gdańsk 109:64, SKM Nowa Sól - Legia Warszawa 60:59, Basket Piła - Noteć Inowrocław 78:81 i Trefl II Sopot - Basket Junior Suchy Las 57:56.