Paweł Adamowicz
Pożegnanie

Pożegnanie Pawła Adamowicza

Rozwiń
Paweł Adamowicz
Zwiń

Pożegnanie Pawła Adamowicza

Służba publiczna, ukochane miasto i drugi człowiek - te wartości były dla niego najważniejsze. Paweł Adamowicz był człowiekiem niezwykle aktywnym, zawsze życzliwym i zawsze blisko ludzi.

- W parku przy ul. Waryńskiego brakuje latarni - mówi...

- W parku przy ul. Waryńskiego brakuje latarni - mówi Czytelnik

Michał Malinowski

Nowości Dziennik Toruński

Aktualizacja:

Nowości Dziennik Toruński

Park przy Waryńskiego na razie nie zyska oświetlenia

Park przy Waryńskiego na razie nie zyska oświetlenia ©Grzegorz Olkowski

Popularna Glazja, jak wiele toruńskich parków miejskich, stanowi doskonałe miejsce do aktywnego wypoczynku. Problem pojawia się wieczorami, gdyż brak lamp uniemożliwia niektórym trening.
Park przy Waryńskiego na razie nie zyska oświetlenia

Park przy Waryńskiego na razie nie zyska oświetlenia ©Grzegorz Olkowski

- Nie tak dawno wybudowano siłownię plenerową, z której korzysta spora liczba okolicznych mieszkańców - mówi Czytelnik z ul. Sobieskiego. - Ponadto park jest doskonałym miejscem do uprawiania joggingu. Niestety, ale późną, wieczorową porą jest to niemożliwe, ze względu na brak oświetlenia. Owszem, teraz dzień jest dłuższy, więc można skorzystać. Problem natomiast pojawia się w sezonie jesienno-zimowym.
[break]
Swój pomysł Czytelnik argumentuje względami bezpieczeństwa oraz niewielkim nakładem środków, jakie są potrzebne na realizację planu.
- Rzekomo miasto chciało zrobić z parku teren rekreacyjny.
Siłownia siłownią, ale można bardziej zainwestować, montując np. kilka lamp - mówi. - Dla magistratu nie będzie to jakiś wielki wydatek. Chodzi przede wszystkim o bezpieczeństwo ludzi, którzy w tamtym rejonie regularnie ćwiczą.
W tym roku miasto nie planuje oświetlenia parku przy ulicy
Waryńskiego. Jak mówi Tomasz Kozłowski, kierownik Referatu Kształtowania Zieleni w Wydziale Środowiska i Zieleni UMT, dotyczy to przede wszystkim dużych, miejskich parków.

- Poza sztandarowymi parkami w mieście, tych mniejszych raczej nie oświetlamy - przyznaje Tomasz Kozłowski. - Nie podjęto żadnych decyzji w tej sprawie. Myślę, że w tym roku dodatkowe lampy się nie pojawią. Co będzie w przyszłym? Trudno powiedzieć. Nie zawsze chodzi o to, żeby wszędzie było oświetlenie, gdyż jest to ingerencja w przyrodę. Warto mieć na względzie również fakt, że oświetlona jest ul. Waryńskiego oraz teren graniczący z Archiwum Wojskowym od ul. Chłopickiego. Ta okolica nie jest ciemną czeluścią.
Kierownik Kozłowski zwraca między innymi uwagę na koszty takiej inwestycji. W przeciwieństwie do Czytelnika, uważa, że są one zbyt duże.
- Kto przy zdrowych zmysłach chadza czy biega po parku późną, wieczorową porą? Poza tym należy liczyć się z niemałym wydatkiem oraz dewastacją - dodaje Tomasz Kozłowski.
Na terenie Torunia działa siedem siłowni plenerowych, głównie w parkach. Mowa o parku na Bydgoskim Przedmieściu, parku Tysiąclecia, ul. Przy Skarpie, parku Glazja, parku na ul. Bema, Stawie Komtura oraz skrzyżowaniu Ugory/Polna. Kolejne cztery miasto zamierza zbudować w okresie wakacyjnym.

Czytelnicy sygnalizują

- Przystanek autobusowy w Kaszczorku na pętli linii nr 23 pozostawia wiele do życzenia. Od dłuższego czasu mieszkańcy nie mogą się doprosić o nowy wizerunek wiaty - twierdzi Czytelniczka. - Akurat pętla jest takim miejscem, gdzie sporo osób się pojawia, tak że wypadałoby w jakiś sposób zadbać o to miejsce.
- Na starym moście drogowym w Toruniu w nawierzchni, po której poruszają się piesi i rowerzyści, jest sporo bąbli - uważa Czytelnik. - W znacznym stopniu utrudniają one swobodne poruszanie się, a przede wszystkim jazdę na rowerze. Wiem, że na remont trzeba poczekać, ale może można byłoby wykonać jakieś doraźne prace - sugeruje Czytelnik.

Czytaj treści premium w Nowościach Dziennika Toruńskiego Plus

Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

Komentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Warto zobaczyć

Wideo